Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj, ha a kutya egész életében...

Baj, ha a kutya egész életében kizárólag száraztápot eszik?

Figyelt kérdés

Eddig 2x kapott enni egy nap, reggel tápot(amiből ritkán evett) és este konzervet vagy házi kaját. Viszont mostanában, ahogy idősödik eléggé büdös a szája és kiderült, hogy fogköve van, leginkább a hátsó fogain, de ott vastagon és fáj is neki, ha csontot kap, vérzik kicsit.

Az állatorvos azt mondta, hogy le kell szedni neki és ezután ne adjunk neki mást, csak száraztápot, mert akkor nem lesz megint fogköve. Ez igaz? Nrm lesz rossz neki, ha csak tápot kap? Nem túl egyoldalú? És ha nem szereti annyira a tápot, akkor mi van?



2017. máj. 14. 09:31
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
13%

..tudod, mit próbálj még meg? lehet kapni kutyafogkrémet meg fogkefét /alulról felfelé csakis!!/ de nekik fogtasak van a fogak végén sza a technikájára ügyelni kell ha fogköves pláne nem csak utána kezdd el!! Nekünk havanese-fajta van, aszongya a doki neki a nyáluk eleve hajlamosítja fogkőre..minek után minden évben toklászba lép bárhogy is..leszedi neki egyúttal a bódítás közben a fogkövet a doki. De van ilyen csík is amit rágcsálhat a kutya, állatpatikában lehet kapni "rágó csík" ..de a fogkefét én próbáltam lehet marhás/csirkés ízesítésű fogkrémet kapni! :D....csak hát minden nap sikálni hááát..

Van akinél bevált. A dentastix se rossz..


Én írtam hogy ne adj száraztápot úgy tudom a veséi nem szeretik ha csak azt kap..van egy rokonom ő mondjuk évek óta azzal eteti csak némi házimaradékot, husit adjatok meg főtt rizst..! kutyatésztát, stb.:)

A fogakat muszáj ápolni, kell is!:) sok sikert!

2017. máj. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
76%

Száraztáptól is fogkövesedhet, igazából hajlam kérdése is. A megoldás, hogy bizonyos időközönként tisztínaod kell a fogait.


Ha el tudja ropogtatni a száraztápot, akkor kapjon azt, néha adhatsz neki a változatosság kedvéért főtt/párolt húst, a konzerveket viszont inkább hanyagolt, nagyon silány minőségű majdnem mind.


Fogtisztítás: veszel egy tiszta, vékony rongyot, ráhúzod az ujjadra és átdörzsölöd vele a fogait, tök jól lehozza a lepedéket.

2017. máj. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
hanyagolD
2017. máj. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Milyen fajta? Manapság már a kutyakozmetikákban is leszedik a fogkövet egy spéci ultrahangos eszközzel, így altatni se kell.

Mi minden alkalommal ha megyünk, kérünk fogmosást, otthon meg kap denta stixet, vagy csirkenyakat, farhátat amit marcangolhat. Amúgy száraztápot eszik. Sajnos a konzerv csak rátapad a fogukra és rohad...

2017. máj. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a tanácsokat! Akkor konzervet ne adjak úgy se, hogy kiegészítésnek egy kanállal teszek a tápra?

Amúgy a zooplus-on találtam egy ilyen tápot: [link]

Mivel ez halas, ezért gobdoltam veszek neki egy ilyent, mert a halat azt nagyon szereti!

2017. máj. 14. 12:24
 16/22 A kérdező kommentje:
Ja és szóval a kérdés, hogy szerintetek ez elég jó táp? Láttam benne ízület védőt is!
2017. máj. 14. 12:26
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mennyit szánsz rá... :D


Ebben az árkategóriában egész jó az összetétele.


Ez kicsit drágább, több halliszt (lazacliszt) van benne, nálunk a kutya teljesen odavan érte: [link]


Van még a Brit care-ből is halas, na abban nagyon sok hal van, igaz, az ára is magasabb. Van belőle halas-rizses és halas-burgonyás is. Viszont tudni kell a Brit careről, hogy elég kemények benne a tápszemek, tehát ha nehezére esik a kutyának a ropogtatás, akkor nem biztos, hogy a legjobb választás...

2017. máj. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Hát az a baj, hogy ez már drágább:/ 20kilos keverék kutya 9 éves.
2017. máj. 14. 13:19
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

..igen, elég drága mulatság én is az tapasztalom egy normálisabb konzerv ötszáz körül van de annál feljebb is!:D

Jó üzlet ez..

2017. máj. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Akkor ez a bosch vagy mi jó lesz? Nem olyan gáz nem?:$

Meg találtam még ezen az okdalon pár ilyesmi hasonlót, majd azokat is lehet kipróbálom melyik jön be neki:)

2017. máj. 14. 14:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!