Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nem bírná a panelt?...

Babcika89 kérdése:

A kutyám nem bírná a panelt? Egész nap kínlódik, le akar menni.

Figyelt kérdés

Világ életemben volt kutyám, mindig az életem része volt. Pár éve meghalt az utolsó és azóta most jutottam el odáig, hogy jöhetne egy másik.

5 hónapja fogadtunk be egy tacskó keverék kan kutyust, akkor volt 3 hónapos.Rá pár hétre kiderült, hogy babát várok. Mivel nehéz fizikai munkám volt, azonnal elküldtek haza és azóta nem is dolgozom, itthon vagyok a kutyával. Viszont így abba szokott bele, hogy folyton van vele valaki és annyira ragaszkodik már hozzám, hogy egész nap mindenhova követ. Ezzel még nem is lenne gond, de egész nap igényli hogy vele foglalkozzam. A párom 12 órás éjszakai műszakban dolgozik szinte minden nap.Alig van pihenője mert ők nyáron majd nem dolgoznak. Így délutántól reggelig nincs itthon, ha haza is jön akkor is alszik délutánig. Így csak a reggeli sétát tudja átvállalni. Viszont én terhes vagyok és egy társasház 2. emeletén lakunk ahol lift sincs. A kutya egész nap szinte 1-2 óránként jelez, hogy le akar menni. Minden nap 2x viszem el a futtatóra, ahol kutyákkal is játszik és rengeteget szaladgál és ezen kívül még 4x visszük le a ház körül sétálni, de még ez sem elég neki. Ha itthon vagyunk is csak játszani akar és csak este fekszik le aludni vagy a futtatók után 1 órára max. Volt valaki már ilyen helyzetben? Attól tartunk le kell hogy kerüljön vidékre kertes házba a nagyszülőkhöz, ugyanis én terhesen egyedül ekkora igénnyel nem tudok megbírkózni. Fog ez változni a kutyánál szerintetek, vagy ő tényleg tipikus kinti kutya lenne? :(



2017. febr. 7. 15:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól számolom,akkor még egy éves sincs a kutya.

Kölyök még,tele van energiával.

Nem mondom,hogy később drasztikusan változni fog, de biztos,hogy nem marad ilyen. Kicsit lenyugszanak majd 1-1,5 éves kor körül.

Egyébként kertes házban, vidéken nem lenne neki jobb.SŐt. Azzal,hogy kint van egész nap a kertben, még nem fogja magát jobban lefárasztani. Dögunalmas lesz neki az a kert, igenis sétákra van szüksége.

Szerintem maradjon veletek és várjatok még,hátha idővel kicsit lenyugszik.

2017. febr. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy igényli a foglalkozást természetes, hiszen még kölyök. Az, hogy "ugrotok" minden kérésére az nem jó, így úgy érzi, hogy ő irányít. Álljatok a sarkatokra és húzzatok fel határokat. Nem megyünk le napi 5x-6x csak mert őkelme le akar menni, nem játszunk vele, mindig amikor odaviszi a játékot. Legyen fixen napi 3 mx 4 séta és annyi. Próbál egyedülléthez is szokatni, mert könnyen kialakulhat szeparációs szorongás. Néha zárd be egy szobába (először 1-2 percre és folyamatosan növeld). Mert ha neked el kell menned, vagy pár év múlva visszaállsz dolgozni gondolom nem szeretnétek, ha végigszirénázná azt az időt, amég nem vagytok otthon. Nem tipikus kinti kutya, csak úgy érzi, hogy ő a főnök, ő diktál.
2017. febr. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Nem adtam fel eddig sem mert nagyon szeretem őt és tudom milyen egy kölyök kutya, tisztában voltam vele hisz nem az első kutyám. Csak éppen terhesen nem volt még kutyám, és elég nehéz terhesség, veszélyeztetett is vagyok, és így már nem is olyan egyszerű az egész. De amíg tudom csinálom és megpróbáljuk sokkal határozottabbra venni a dolgot.
2017. febr. 7. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!