Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Férges lett a kutyánk, elkapha...

Férges lett a kutyánk, elkaphattuk mi is?

Figyelt kérdés

(Mielőtt bárki kötekedni kezdene, csak mondom, hogy 3 havonta kap féreghajtót, meg van mindegyik oltása, jó tenyésztőtöl szerzőséssel és tk-vel vettem.)

Ma vettem észre a székletében néhány fehér színű, kb 1-2 cm hosszú férget. Már kapott féreg hajtót a kutya, de most elgondolkodtam, hogy esetleg mi is elkaphattunk-e, mert hogy a kutya feljöhet a kanapénra. Meg hát töröljük a fenekét... igaz utána alap a kézmosás. A sajátunba nem láttunk semmit. Érdemes megelőzésképpen nekünk is bevenni? Természetesen embernek valót. Egyébként kb 1 hónapja kapott féreghajtót, mikor oltották, utána nem volt semmi a székletében.


2017. máj. 15. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Nehogy vegyél be féreghajtót! Alapos takarítás és emberi higiénia betartása mellett nem kapod el.
2017. máj. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem fogod el kapni.és a kutyából is 1-2 nap és ki fog menni ha adtál neki féreghajtót.
2017. máj. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Milyen fereghajtot kap?

A leírtak alapján a kutyád fonálférges lehet.

Próbáljátok ki a Drontal Plust, ez az egyik legjobb fereghajto.

Nem valószínű hogy elkapnátok tőle.

2017. máj. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Vitaminthe pasztát kapott, a dokink ezt ajánlotta, ezért ilyet tartok itthon, de mivel 10 nap múlva kell ujra adni neki, akkor kipróbálom amit írtál.

Egyébként köszi a válaszokat. Nagyon remelem, hogy ránk nem terjed át.

2017. máj. 15. 19:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Rokonomnak májműtéte volt,mert betokosodott a féreg a májába. Elkapta a kutyájuktól. Nagyon gazdagok,nem hiszem,hogy spóroltak a féreghajtón.

Nem ijesztgetni akarlak,de ilyen is van.

2017. máj. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos könnyen elkaphatjátok ti is, én a biztonság kedvéért vennék be, ártani nem árt. Nekünk az állatorvos mesélte, hogy mivel neki sok állata van otthon havonta egyet bevesz a biztonság kedvéért.
2017. máj. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!