Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Top 5 kedvenc kutya fajtád?...

Top 5 kedvenc kutya fajtád? És melyik az, amelyik soha nem kéne, mert számodra ronda vagy nem megfelelő a jelleme?

Figyelt kérdés
Keveréket ne írjatok, mert most kifejezetten fajtákra vagyok kíváncsi.
2017. máj. 17. 09:55
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
67%

Újfoundlandi,bichon havanese,amstaff,magyar vizsla,jack russel terrier

Ami soha komondor,kuvasz,csivava

2017. máj. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
71%

Nehéz top 5-öt kiválasztani, de megpróbálom.

1. Svájci fehér juhászkutya

2. Német dog

3. Berni pásztor

4. Leonbergi

5. Újfundlandi


Ami nem kellene: bármilyen kis méretű (nem tetszenek), bármilyen makacs vagy munkakutya (nem nekem valóak).

2017. máj. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
75%

Kedvenc:

- Golden/Labrador Retriver (mert nagyon kedves fajtak)

- Sheltie (mintha egy felhot olelgetnek)

- Shiba Inu (elkepesztoen okosak, szepek)

- Ujfundlandi (O a megtestesult beke)


Nem kene:

- Nemetjuhasz (nagyon ritka a jo genallomanyu vervonal)

- BorderCollie (keves vagyok ehhez az energia szinthez)

- Husky (gyonyoru allatok, de keptelenseg veluk eleget mozogni egy magamfajta halandonak)

- Akita/Shiba/basenji (mert kutyat akarok, nem egy fajdalmat a seggemre).

2017. máj. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
71%

1. skót juhász, meg úgy az összes brit juhászkutya

2. német juhász

3. hollandjuhász

4. mindegyik belga juhász

5. malamut


Bull típust nem tartanék, se yorkit vagy westiet.

2017. máj. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
81%

1 orosz fekete terrier

2 malinois

3 pitbull

4 francia bulldog

5 akita inu


Amit soha nem tartanék az a csivava és egyéb kis idegbetek fajták, egyszerűen irritál a jellemük. Ősi fajtákat sem szívesen tartanék még 1x, föleg mert akitám van.

2017. máj. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
82%

Bernáthegyi/ujfundlandi/leonbergi és a német dog(hatalmas imádnivaló békés mackók)

Rövid szőrű magyar és német vizsla(gyönyörű energikus életrevaló ebek)

Rövid szőrű holland juhászkutya (egy bizonyos gyerekkori emlék miatt kötődök a fajtához, de én nem tartanám, mert nem tudnék megfelelő életet biztosítani számára, mert hatalmas mozgás és munkaigénye van:( )


Amik nem tetszenek és nem tartanék: spánielek, uszkárok(vhogy nem hasonlítanak kutyára, számomra túl hisztisek)

Bulldogok, boxer, "harci kutyák" kivéve egyet, a kisméretűt: angol staffordshire bullterrier, őt még szeretem.

Illetve a kicsi zsebcirkáló pamacsokat, a rossz tapasztalatok miatt nem tartanám és nem is tetszenek pl yorki bichonok westi csivava.

Továbba nem tartanék olyan fajtát, mint pl a németjuhász, golden és labrador retriever, beagle, a túlszaporítottság és a rengeteg örökletes betegség miatt, meg mert minden második embernek az van ...


Keverékeim vannak és sztem sosem lesz fajtatiszta kutyám, amíg ennyi kutya van rossz sorsa/halálra ítélve a sok felelőtlen ember miatt ..

Ha egyszer talán mégis úgy adódna, hogy fajtatiszta kutyát tartanék, akkor az csak is "nagymackó" kutya lenne, talán a leon ..:)

2017. máj. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
96%

1. mudi (első kutyám ez volt)

2. Német juhász (csakis a munkavonalú, most ez van)

3. Border collie

4. Schipperke

5. Malinois

2017. máj. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
84%

1. Németjuhász

2. Kuvasz

3. Leonbergi

4. Középázsiai juhász

5. Bernáthegyi


Amelyik nem kellene: kis méretű kutyák. Szerintem nagyon ugatósak és hiperaktívak

2017. máj. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
96%

Bocsi, nem írtam, hogy mi nem kéne. Itt nehéz konkrét fajtát mondani, max típusokat tudok.

1. Ősi fajták - semmi kedvem 15 éven át küzdeni a kutyával anélkül, hogy ebből nekem bármi hasznom származna. Nagyon nehéz nevelni őket és kb mindig félig macskák maradnak, nem igazán azok a típusok, akikre az ember gondol, ha azt mondja, kutyatartás.

2. Csak küllemre tenyésztett, ösztöngyenge fajták

3. Óriástestű fajták, akikre félhavi fizetés rámegy minden hónapban, közben még igazából semmi hasznuk nincs, semmivel nem tudnak többet, mint egy kis öleb.

4. Beteges, túltenyésztett fajták

5., Kopók agarak, főleg azért, amiért ősi fajta sem kell.

2017. máj. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
20%

@3


A retrieverek vezetik a "meggyilkoltam a családom" listát, csak hogy tudd. :) Utánuk németjuhászok stb.

2017. máj. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!