Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » El merjem vinni sétálni a...

El merjem vinni sétálni a párom moszkvai őrkutyáját?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztem a páromhoz, most 2 napig nincs itthon. Van egy moszkvai őrkutya az udvaron. Azt mondta, nem szokta sétáltatni, de én nagyon unatkozom, így elvinném. Mire figyeljek? Sosem sétáltattam még kutyát, nem is volt kutyám.
2017. máj. 18. 17:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt moszkvait aki sosem volt sétáltatva még 15 év kutyázás után sem merném bevállalni. Mivel 50 kg vagyok moszkvai meg 60 körül tuti van ha nem több.Ha meg megindul akkor azért kell erő a megtartásához,mert hallgatni rád nem fog.


Párod segíthet benne,de ehhez rendszeresen el kell mennetek együtt,aztán idővel át veheted te is a pórázt. De akár opció lehet egy kutyasuli is,ha van autód. Oda csak be kell pakolni a kutyát,bár kétlem,hogy szociális lenne.Szóval első sorban szoci tréning utána engedelmességi.


De ha nagyon unatkozol próbálj neki trükköt tanítani,bár nem az a fajta a kutya,de egy próbát megér :D

2017. máj. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy 3 éves kan moszkvait, akivel eddig nem foglalkoztak, nem szocializáltak, nem neveltek és nem sétáltattak, kevés kutyaiskola vállalna. És az a kevés is egy vagyonért dolgozna vele. Az oktatók sem akarják magukat szétharaptatni, ahogy a többi kutyát sem fogják kitenni veszélynek. Az ilyen kutya gazdája jellemzően nem ért a neveléshez, a kutyája fölött kint semmi kontrollja sincs. Az ilyen emberek nem tudják milyen fegyvert tartanak a kezükben, mekkora a felelősségük. Vagyis az eb irányíthatatlan, és ha jó moszkvai, akkor közveszélyes.
2017. máj. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Szerintem ő nem veszélyes, nagyon aranyos kutya. Engem is egyből elfogadott, miután végigszaglászott és ma is egész délután játszottunk. De persze, sétálni nem viszem mégsem...
2017. máj. 18. 21:44
 14/18 anonim ***** válasza:
45%

Kérdező, ne irj butaságot, az a kutya VESZÉLYES, mivel a kedves párodnak diszként jo, de foglalkozni vele luxus.

Komolyan az ilyen embernek minek kutya, ha szarik rá.


Ha egyszer véletlenül kijut, akkor isten segitse azt, aki a szeme elé kerül, mert szétszedi (mert ö nevelés nélkül ilyen) ... aztán persze, a kutya lesz a hibás, nem az ostooba barátod, aki c.szett foglalkozni vele.


Ja és gyereket még véletlenül.se szülj neki, mig ott a szocializálatlan, neveletlen kutya!

2017. máj. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Kérdező...

Az, hogy VELED milyen, SEMMIT nem jelent. Ismeri a szagodat a párod miatt, látja, hogy együtt vagytok, ezért elvisle. De szerinted mit csinálna, ha egy fosos pincsi elkezdene neki vinyákolni? Letépné a karodat a póráz, úgy ugrana rá.

2017. máj. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Jó, értem. Nem tudtam, hogy ez ilyen, nem értek a kutyákhoz, én csak egy aranyos macit látok az udvaron.
2017. máj. 19. 10:12
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem kell démonizálni azt a kutyát. :D


A szándékod dicséretes. DE. Nagy, erős kutya, te meg tapasztalatlan vagy és kisebb. Nem jó kombináció. :D


Munkagépet se engedsz kezelni olyannak, aki azt se tudja melyik gombot kell nyomni. :D


Mások kutyáját engedély nélkül nem sétáltatjuk. Nem ismered, mire hogyan reagál. Tapasztalatlan vagy. Ha megindul, nem tudod visszatartani. Akármi történhet, amire nem tudsz majd jól reagálni, mert eddig nem volt kutyád (pl. nekirohan egy másik kutya, összebunyóznak, vagy simán megugat egy biciklist, macska után akar iramodni stb.).


Ez egy nagyon nagy kutya, ráadásul "őrkutya", idegenekkel elég bizalmatlan, lehet téged is bevédene, ha odajön valaki cigit kérni vagy mit tudom én.


Ha nagyon unatkozol, játssz vele az udvaron, próbáld trükkre tanítani, kerestess meg vele dolgokat az udvaron (nézz utána neten, hogyan kell kincskeresőset játszani egy kutyával, nagyon szokták évezni). Értékelni, élvezni fogja ezt is. :)

2017. máj. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nen démonizálom, De a szomszédnk vn moszkvaija, akit soh nem visz sétálni meg semmi, és egyszer kijött a kutya.

Behivni nem tudta, és egy másik porázon sétáltatott kutyának rögtön neki is ment... hát, tulélte, de hagyjuk, hogy nézett ki a támadás után (a gazsája szedte le a kaut róla, csoda h öt nem támadta aztán meg.


Azt az egy kutyát elvitték, mert veszélyes (holott csak nem volt szocializálva), de maradt még neki 2.

2017. máj. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!