Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örülnél, ha Magyarországon...

Örülnél, ha Magyarországon sem tarthatna bárki ilyen fajtákat?

Figyelt kérdés
Sok országban egyes fajták tiltottak vagy vizsgához van kötve a tartásuk. Jellemzően a pitbull, tosa inu, amerikai staffordshire terrier, argentin dog, amerikai bulldog, kangal. Nyílván nem ok nélkül. Több ismerősömnek és nekem is végzett már kutyájával a felsorolt fajták közül nem egy. Sajnos az amstaff, argentín dog, cane corso igen divatos lett, boldog-boldogtalan azt vesz, de megnevelni ezeket nem mind tudja. Saját magam tapasztaltam, hogy mi lehet a következménye. Úgy gondolom jobb lenne, ha ezeket a fajtákat engedélyhez kötnék. Ne vehessen már mindenféle kisebbségi vagy alkalmatlan divat ember ilyen kutyákat. Aki érdemes rájuk, az el tudná végezni a tanfolyamot. Főleg az engedelmességet kérném komolyan számon.
2017. máj. 18. 18:45
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Cane corso lemaradt
2017. máj. 18. 18:46
 2/22 anonim ***** válasza:
91%

Én örülnék neki,ha vmi vizsgához lenne kötve,mert az én kutyámat is majdnem szedte már szét staffi azon múlott,hogy a gazdája pont megtudta fogni a nyakörvét. Ha ez nem siker szerintem az 5 kg-os kutyám már nem élne.

Csak tudnám az ilyen miért sétáltatja póráz nélkül városban.

Ja és az én kutyám láb mellett jött hang nélkül,szóval még rá sem mordult az meg neki ment volna simán.


De támadott már ránk spániel is,meg idegbeteg angol szetter is. Kutyámat ölbe kaptam aztán ugráltak rám,de rugdostam le magamról, karcolásokkal megúsztam,meg a kutyám is.


Szóval lényegében én az egész kutya tartást vizsgához kötném,különösebb szigorral az erősebb fajta kedvelőit.

Aki akar ilyen fajtát és tiszteségesen tartja az úgy is lerakná aki meg nem,annak nem is kell.


Múltkor egy vékony cigány gyereket láttam vmi bull típusúval konkrétan a kutya úgy húzta a gyereket,hogy az majdnem elesett,de menőőő a pitbúú kutya,de nevelni luxus.


De sosem lesz ilyen vizsga,mert senki nem ellenőrzi ezeket,meg le is szarják.

2017. máj. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
14%

Egyik ismerősöm vett egy Rottweiler-t (régebben) mert az volt a divat de foglalkozni vele(úgy ahogy kell)nem foglalkozott!

Most anyukám barátjának van egy pitbull/bulldog (nem tudom pontosan)kb. 8 hetes és ha sokat foglalkozol vele kiskorában(szoktunk hozzá menni játszani) akkor nem lesz olyan harapós.

2017. máj. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem sem lenne hülyeség. Minden 2. cigánygyereknél amstaffot vagy pitbullt látni. Múltkor pont egy cigány kisgyerek (volt kb. 9 éves, de lehet sokat mondok) sétáltatta az amstaffját, össze-vissza rángatta a kutya a gyereket, meg fordítva is.. én ezeknek semmilyen kutyát sem adnék.
2017. máj. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
76%
még a kaukázusit is betennék a sorba. Mamámék utájában volt olyan kutya, amely ilyen kutya volt, és ki járt az utcára. Egyszer egy ismerős bement hozzájuk, nem csengetett, és megtámadta a kutya. A keze ráment. Én az ilyen kutyától nagyon félek.
2017. máj. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
A kaukázust valóban betehetnék a sorba. Egyik régi szomszédomnak is a keze bánta, hogy ilyen fajta gazdája volt. Akita, németjuhász, roti, dobberman, malamut, moszkvai őrkutya, óriás schnauzer is mehetne a listára. Főleg őrző-védő, bull, ősi.
2017. máj. 18. 19:46
 7/22 A kérdező kommentje:
Elsőnek a potenciálisan veszélyes fajtákat kötném vizsgához. Utána jöhetne minden fajta. Egy amstafftól jobban fél az ember, mint egy shih-tzu-tól vagy yorkitól. Ártani sem egy patkány méretű kutya tud jobban. Szóval ők ráérnének később.
2017. máj. 18. 19:50
 8/22 anonim ***** válasza:
82%

Én alapból az állattartást kötném vizsgához és az ebadó ötletét sem vetném el. Ahol jelenleg tart a magyar társadalom kutya, de más állat tartás terén is az elkerserítő.


Rengetegen felelőtlenül megveszik a kutyát és amikor felébrednek az álomból, hogy egy kutyával igen is foglalkozni kell, nevelni kell, stb akkor pedig kezdődnek a gondok és repül a kutya. Ha pedig marad akkor egész nap ugat, agresszív és kiszámíthatatlan, ebből pedig következik az, hogy ráront egy másik állatra és széttépi.


A másik pedig az a csoport akinek a kutyája szabadon járkál ki-be és azon kívül, hogy neveletlen és esetekben agresszió jeleit mutatja még fölösleges almokat is hoznak a világra mert ivartalanítani nem viszik el.


A szaporítókat pedig alsó hangon 1-5M Ftra kéne büntetni, hogy egy életre elmenjen a kedve az egésztől. Ha pedig erre rámegy az élete akkor sem tudnám sajnálni, hisz rengeteg embert átvertek, több kutya életét tették tönkre.

2017. máj. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
83%

Megmondom őszintén, én annak örülnék, ha MINDEN, tehát fajtatiszta és keverék kutyára vizsga lenne. A legjobb az lenne, hogy a nem törzskönyves kutyákat kötelezően ivartalaníttatni kellene, ellenőrzéssel. De mindezek előtt egy több körből álló "tesztet" kéne csinálni minden leendő tulajdonosnak, akkor is ha 800 kutyát tartott előtte. Felmérni a pénzügyi helyzetét, az életvitelét, az egészségét (nem hátrány ez,ha egy lusta ember aktív kutyára pályázik),kutyás tapasztalatokat, aztán mindent összevetve leszükíteni a fajtákat, mi legyen. Aztán dönthet az illető, tényleg akar-e kutyát vagy sem. Illetve ellenörizni, hogy jó sora van-e a kutyának és persze elete végéig hűséges maradjon. Mármint a gazdi a kutyához!!!

Na ez lenne jó... ekkor nem lenne tele bullokkal, nemet juhászokkal, felesleges szaporulatokkal, akiknek a viselkedését a szakembereknek kell helyretenni, illetve akiknek helyet kell találni azonnal, mert utcán vannak, stb.

Ez az én álmom!

(4 kutya tulajdonosa, a kedvenc fajtám még messze van, előbb a mentések).

2017. máj. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
89%
Bármilyen kutya (állat) tartását engedélyhez kötném, mert ami ebben az országban folyik állattartás címen, az enyhén kifejezve is siralmas és elkeserítő.
2017. máj. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!