Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak vele?

Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
4 napja találtam egy fajtiszta kb. 2 éves szuka Golden retrivert. Azóta elvittem állatorvoshoz és jelenleg nálam van egy panelben. Sosem volt még kutyám, bár mindig is szerettem volna gyerekkoromban. A hirdetésre sem jelentkezik senki érte. Menhelyre viszont nem szeretném vinni szegényt. Nem tudom, hogy alkalmas lennék-e arra, hogy megtartsam. Mikre kéne ügyelnem?

2017. máj. 19. 18:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Napi 4x kell sétálni vinni minimum.
2017. máj. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt benne chip? Ha nem, akkor nem fajtatiszta. Ha igen, akkor pedig lehet tudni, ki a tenyésztője, vele kell felvenni a kapcsolatot.

Ha nem volt benne chip, 2 hétig vagy köteles keresni az eredeti gazdáját. Ha nem sikerül megtalálni, és megtartod, akkor napi 3-4 sétával kell számolnod minden egyes napon, míg a kutya él, azaz jó esetben több mint 10 évig. Ebből egy hosszabb séta kell, hogy legyen, 1-másfél órás, ahol szabadon is futhat, mozoghat, más kutyákkal játszhat.

Havi kiadásra pedig kb. 8-10 ezret lehet számolni, plusz állatorvosi költségek.

Szükség esetén, ha egyedül nem bírsz vele, kutyaiskolára is szükség lehet.

Ha ezeket tudod biztosítani neki, akkor alkalmas vagy.

2017. máj. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Amit még sokan benéznek: a táp. A bolti vackok nem jók, mint a Pedigree. Gabona alapú vackok. Internetről lehet rendelni jó minőségű tápot ugyan annyiért, mint a Josera, Brit Care, Happy Dog. Interneten vannak még cikkek az alapvető kutyatartásról és szabályokról. Sok sikert!
2017. máj. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!