Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanitsam meg a kutyámna...

Hogyan tanitsam meg a kutyámnak higy ne bántsa a macskákat?

Figyelt kérdés
Egy 2 éves német juhász és gyűlöli a macskákat már ölt is macskát nem is egyet es 2 hónap múlva lesz 2 kiscica hogyan kezdjem le szoktatni?azt hallotam hogy elsőnek csak töröljem meg egy rongyal és a rongyot szagoltassam meg vele.köszönön a válszokat

#macska #2 éves #ölt is macskát
2017. máj. 21. 17:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Azt nem fogod tudni megtanítani neki, hogy általában a macskákat ne bántsa, de arra meg tudod tanítani, hogy a saját cicátok tabu legyen. A mikéntjét sajnos nem tudom megmondani, de majd biztos jön olyan, aki tudja. Nekem kapásból két olyan barátom is van, akinek a német juhásza életveszélyes minden más macskára, de a sajátjuk hozzá bújva alszik és még a kajájából is ehet.
2017. máj. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
A kutyának a macska ellensége,úgyhogy ígyis úgyis bántani fogja őket,minden kutya ilyen..Max amikor macskát lát lefogod..
2017. máj. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
#2 ez ostobaság, csak az a kutya támad macskára aki nem érti a testbeszédét. A macskához szoktatott kutya nem támad macskára. Nekem erős vadászösztönű kutyám van mégis eljátszott a 10 hetes kiscicával.
2017. máj. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Semmi sem lehetetlen
2017. máj. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha kellőképpn tisztel téged a kutyád, akkor fogd a kiscicát, ülj le vele, és hívd oda a kutyát. Ha látod rajta, hogy kezd nyomulni, állítsd le, ha nyugton van, és érdeklődve figyel, dícsérd meg.

Ha ez már jól megy, engedd el a cicát, és figyeld a reakciókat. Valószínűleg a kutya majd nem győzi szaglászni, a cica meg ezerrel fog fújni, meg szőrt borzolni. Ameddig nem agresszív a kutya, ezt hagyhatod, előbb utóbb visszavonulót fúj.

Persze ehhez olyan kutya kell, aki maximálisan letiltható bizonyos dolgokról, ha fennáll a veszélye, hogy akár a kezedből is kiszedi a macskát, meg se próbálkozz ezzel, akkor előbb a kutyát kell megnevelni.


Nekem egy kaukázusi keverékem van, saját állatokat nem bánt, az utcán már veszélyesebb, de teljes mértékben behívható, így nincs vele gond. Vele én 2 hetes árván maradt cicákat neveltem fel. Én etettem, őt nyúzták :D

Nála teljes mértékben működik amit fent írtam.

2017. máj. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Enyém ha meg lat egyet megbolondul rézebben etettem a szomszéd macskát de már nincs otés ha csak a nevét mondom anank a macskának szalad a keritéshez hogy ot van e vagy ha mondom hogy cicicic
2017. máj. 21. 20:18
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kutyát kontroll alatt tudod tartani, tiltható első szóra, csak akkor próbálkozz.

Ha ez nem így van, akkor először ezt kell elérni a kutyával, addig ne vigyél haza cicát.

A kutyának "bemutatod" a macskát, és egyben azonnal ki is nyilvánítod, hogy a védelmed alatt áll. Érdemes például a macskának adni enni előbb, amit a kutya lát, de nem mehet oda. Ő csak azután kap, ha a cica már evett. Ezzel is kinyilvánítod számára, hogy a macskát feljebb helyezted a rangsorban, mint őt.

Mindez csak kontrollálható, tiltható kutyára vonatkozik.

2017. máj. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
És hogy érjem el hogy kontroll alatt legyen
2017. máj. 21. 20:34
 9/14 A kérdező kommentje:
Kutyaiskolaba akkarjuk majd vinni csak anyira....hogy nem lehet ra rakni a szájkosarat mert morog
2017. máj. 21. 20:35
 10/14 anonim ***** válasza:
77%

Így ne vigyél haza macskát! Így csak megöleted a két kiscicát! Ez miért lenne jó neked? Először a kutyát neveld meg úgy, hogy egy halk nemre is azonnal abbahagyjon minden viselkedést. Őrjöngést, macskakergetést, mindent. Hogy mindig behívható legyen. Hogy maximálisan kontroll alatt legyen.


Már megbocsáss, de eddig mit csináltál a kutyával? Mert hogy nem nevelted, nem foglalkoztál vele normálisan, az ennyiből is kiderül. Miért kellett kutya és miért hanyagoltad így el?

2017. máj. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!