Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen esetben mit lehet...

Ilyen esetben mit lehet tenni? Felrúghatom kutyástul?!

Figyelt kérdés

Megyek kutyámmal pórázon, egy nő kint ül a ház előtt a lépcsőn, két kutyája (beagle meg egy csivava) póráz nélkül mellette. Már messziről ugatnak a kutyák, nő csak dumál, kutyák megindulnak kutyám felé, elkezdik csattogtatni a fogukat morogva meg csak ugatnak folyamatosan kutyám körül. Ránézek a nőre mosolyogva néz. Odaszólok neki, hogy hívja vissza a kutyáit, legyen szíves!! Erre morzsi gyere ide, kutya sz@rik a fejére, nekem kellett a kutyákat elzavarnom, hogy takarodjatok, meg ordibáltam már mert nem képes visszahívni őket, mondom póráz ember, közterület, de ugyanúgy sz@rt rá. Legközelebb felrugdoshatom a kutyáit és hívhatok közterest a póráz nélküli idegbeteg kutyák miatt, illetve a felelőtlen bal ....f@x gazda miatt ?????

Kösssz ha válaszolsz !!



2017. máj. 22. 15:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
67%

Ilyen nekem is volt pár hónapja...

Csak az egy rövid lábú 10-15 kg-os keverék volt. Az enyém pedig egy 20 kg-os border collie. A kutya mindig kirontott ránk a nyitott kapun keresztül és egyre jobban csökkent az a távolság, amire megállt tőlünk. Már nem mertem továbbmenni, mert ha belekap a kutyám vagy az én lábamba, akkor megvan az esti programom, -azt meg nagyon nem csipázom, ha mások osztják be az időmet-. Szerencsére ott volt a gazdája, akit higgadtan megkértem h hívja vissza a kutyát, majd 15-20 percig néztem ahogy szenved vele és nem mentem tovább. Azóta be van csukva a kapu. :)


Nálam elsődleges a kutyám, utána jövök én és végül az idegen kutya a fontossági sorrendben. Ha a kutyám testi-lelki egészsége múlik rajta, gond nélkül arrébb rúgom az ismeretlen kutyát.

2017. máj. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Én nemrég a liftbe beszállva jártam így. Egy kis csivava elkezdett tombolni, neki akart menni a kutyámnak.

Az én kutyám imádja a többi kutyát, de ha kell, megvédi magát. Most ő is rájött, hogy ez a kis vakarék rá akar támadni, és elkezdett nagyon morogni rá. Neki is ment volna, úgy kellett lefognom és elfordítani a fejét.

Az öleb gazdik persze semmit nem csináltak, pedig igazán felvehették volna kézbe azt a kis őrültet.

Ehelyett nekem kellett visszafognom és legyűrni a saját jól nevelt, ártatlan vizslámat, mert máskülönben egy nyakharapással kivégezte volna azt a kis szerencsétlent. És igaza is lett volna, hiszen csak önvédelem lett volna. De tutira mi lettünk volna a hibásak...

2017. máj. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Te jó ég milyen emberek vannak! Nálunk van az utcában egy nj, este ki van engedve, had szaglásszon. Az én 5 kilós kutyám pedig nem tudja magát megvédeni. Arra már nem is sétálunk pont emiatt. Kinnt szaarik, tiszta idegbeteg, agresszív, behívhatatlan. Szerintem is hívd rájuk a köztereseket!
2017. máj. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszi az együttérzést
2017. máj. 23. 06:56
 15/16 anonim ***** válasza:

Nekem is ez a problémám,néhányat messziről ki tudok kerülni,de váratlan helyzetben nehéz.

A kutyám meg problémás ilyen téren,akárhogy húzom el pórázon,szét akarja tépni a póráz nélkülit

2017. máj. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok, nem tudom nézitek-e még a kérdést, de a kérdező vagyok, másik fiókról. Na az volt, hogy megint találkoztunk velük. Megint neki akart menni a csivava a kutyámnak. De hátrafordultam hirtelen és elfutott. Odaszóltam a nőnek, hogy: Hé! Póráz ? Erre mondja a nő, hogy: minek erre sétáltatod? Én meg már nem bírtam, kiröhögtem, aztán mondtam neki: Miért a maga utcája ? Úristen, nehogy már maga mondja meg nekem, hogy merre vigyem a kutyámat, mert a magáé ilyen idióta neveletlen !! Ha meg olyan csóróság van, hogy nem telik pórázra, akkor nem kell kutyát tartani ! Aztán tovább mentem és nem mondott semmit. De nem vágom, mi a f@ .. szért olyan nehéz felfogni, hogy közterületen kötelező a póráz !!! Már elegem van !!
2017. jún. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!