Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet rávenni, hogy jól...

Hogy lehet rávenni, hogy jól tűrje a karomvágást?

Figyelt kérdés

Barátomék 8 éves yorkie-ja nem viseli túl jól, ha leakarjuk vágni a karmát, ellenkezik, morog és oda is kap, ha úgy van. Nyírni ők nyírják otthon, azzal nincs gond, és ezért se szeretnék kutyakozmetikushoz vinni. Végülis, már idősebb és eddig is meg lett oldva így vagy úgy.

Amúgy nincs elkényeztetve, sőt! De megnevelve se.

Nekem is van saját kutyám, úgyhogy nem én akarom rendesem megnevelni, ilyet ne is írjatok, csak erre a karomvágásra akarom, valahogy rászoktatni.

Elég falánk, szóval kajával biztos meg lehetne szeretettni vele szép lassan, de szerintetek hogy?


2017. máj. 24. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy ember fogja, egy befogja a szàját (vagy szájkosár), egy meg levágja a karmát.

Nehogy már egy kis görcsöt ne tudjatok lefogni...

2017. máj. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
0%
Szerintem felesleges vagatni. Mi egyszer vagattuk le kozmetikusnal es o mondta,hogy szerinte nem kell es o se vagja a kutyajanak mert a betonon ugyis megkopik a karmuk.
2017. máj. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Második ne írj hülyeséget!


Főként a kistestűeknek muszáj vágni a karmát,mert túl nő,bele nő a talppárnába az farkaskörömről ne is beszéljünk.


Annak a kutyának kopik kistestűeknél is amelyik kertes házban lakik és sokat van a kertben,ás,kapar stb. Van ilyen. De azért az átlag kutyáknak vágni kell!

Kutyakozmetikus nem tudom hogy mondhat ilyet!!



Kérdező szájkosarat rakjatok rá. Vki fogja meg a grabancát és vágjátok le.


Én havanese-m is utálja. Oda kap. 6 éves és havonta vágva nem szokta meg sajnos. Valószínű azért,mert míg orvos vágta többször bele vágott.


Mióta leraktam a szakmát én vágom neki,átlagban anyum vagy kollégám fogja a grabancát és így le lehet csattogni neki.



Ha nagyon nem megy akkor pedig vigyétek el szakemberhez!

Ha bele vágtok rosszabb lesz. 500-1000 ft-ot ne sajnáljatok már.



Üdv egy kutyakozmetikus.

2017. máj. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kérdésben van a válasz is: neveljék meg! Csak azt tudnám, hogy 8 évig mit csináltak szerencsétlennel, ha nem nevelték megfelelően. Ilyet bármelyik kutyának el kellene viselnie!
2017. máj. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát eddig is úgy volt, hogy valaki lefogja, valaki meg vágja, de kihúzza a mancsát, összevissza tekeredik, hogy kiszabaduljon, szóval nem egyszerű. Nekem egy bichon keverékem van, neki 2 perc alatt levágom egyedül, ha kell, ő se szereti, mert remeg meg minden, de elviseli. Ő amúgy kinti-benti kutya, szóval azért olyan gyorsan nem nől meg neki nagyra, meg amúgy mi kozmetikushoz is visszük, mert neki ilyen hülye szőre van, és alig lehet nyírni. De a barátoméké szobakutya, szóval nem nagyon kopik neki, és van amikor már kezd visszahajolni.

Szájkosara nincs, meg azzal se lenne szerintem sokkal könnyebb, mert attól még ugyan úgy ki akarna bújni a kezeink közül. Lehet, hogy kicsi kutya, de nehéz úgy lefogni, hogy ne rángatózzon, úgy meg nem lehet levágni a karmát, mert akkor tényleg bele lesz vágva.

2017. máj. 25. 08:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Dolgoztam olyan állatos helyen ahol volt kutyakozmetika. Üres időben mindig segìtettem a kozmetikusoknak fürdetni, szárítani vagy èppen lefogni a kutyákat. Az egyik lány még nyírni is tanított. És igen. Tapasztalatom szerint a kis ideggyenge, neveletlen rocs "yorkikat" a legnehezebb lefogni. A többsèg már attól remeg hogy hozzáérsz. De nem tudsz mit tenni. Fogod erősen amìg a másik vágja a karmàt. Ha nagyon ficànkol, megálltok pár pillanatra ès megrázod a kutyát a grabancànál fogva.
2017. máj. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!