Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem merem a faluban a kutyát...

Nem merem a faluban a kutyát sétáltatni, mi legyen most?

Figyelt kérdés
3 hónapos, ma voltunk 7. napja sétálni. Tegnapig csak földes útra vittük, meg az erdőbe. Tegnap viszont bevittük a faluba, ahol végig ugatták a kutyák, nagyon remegett a végére. Ma, egy másik úton próbáltunk menni, ahol azt hittem nincs kutya. Viszont egy vizsla, úgy nekiugrott a kerítésnek, mikor meglátta a kutyámat, hogy utána sántított. Majdnem elrántott a kutyus, szaladt volna amerre lát. Egész végig húzott utána haza, pedig egyébként szépen sétál. Városba még nem vihetem, ugyanis buszoznom kéne hozzá, de a kutyának nincsenek még meg az összes oltása (valami hülye oltási programnak köszönhetően). Reménykedek, hogy a városban lévő kutyákkal, amiket sétáltatnak nem fog félni. De addig legalább még egy hónap. Most mi legyen?
2017. máj. 27. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
1%

Az még egy kis baba, miért nem veszed fel mikor ilyenek történnek, aztán szemlélődjön a magasból, de biztonságban.

Nagy cula, 14 éves kutyámat (55 magas volt) nem egyszer vettem fel, mert tudtam, hogy fél, megijed xy kutyától.

2017. máj. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Azzal,hogy felveszi csak erősíti benne a félelmet!

Mellesleg nem tudni mekkora a kutya,de ha 3 hónaposan majdnem elrántotta a kérdezőt akkor nagytestű fajta lehet. De lényegtelen a méret,nem kapkodjuk fel a kutyát!


Szoktatni kell a kutyaugatáshoz,minél többet kell sétálni ott. Jutifalattal csalogatni aztán ha megtett pár lépést akkor jutalmazni. Mindig nagy ívben kerüljétek ki a kerítés mögött örjöngő kutyákat.Még kicsi majd megszokja.


Eleinte a mi kutyánk mikor kicsi volt,sok mindentől megrémült egy szirénázó mentőnél majdnem kibújt a nyakörvéből. Hamar megszokta a zajokat, egy város sokkal zajosabb mint egy falu hidd el.


De alapjáraton idővel majd megszokja,a lényeg csak menjetek előre és biztassátok a kutyust.

2017. máj. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

Ha nincsenek még meg az oltásai, nem biztos, hogy már sétálni kéne vele.

Ha viszont a fertőzések nem tántorítanak vissza, simán felviheted a buszra, eddig 20 alkalomból nálam egyszer kérték az oltási könyvet, nem volt nálam, kaptam egy kis ennye-bennyét, de ugyanúgy felszállhattunk. Meg ugye erre nincs külön képzés a buszsofőröknek, ezért kb fogalmuk sincs, hogy milyen oltás kell a kutyának, nekik az a lényeg, hogy legyen ott egy dátum és kész(de szerintem még ez se).


A stressz szitukat pedig szoknia kell, az én kutyáim is megtanultak üvöltő kerítés mellett nyugodtan sétálni :), csak türelem és sok gyakorlás kell hozzá.

2017. máj. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
8%
Tetszik nem tetszik én felkapkodtam.
2017. máj. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Vidd el kutya iskolába, ott majd megtanítják mindenfélére, de akkor amikor az utcán vészhelyzet van, és én mint ember úgy látom, nehogy már hagyjam, hogy hanyatt homlok szaladjon vagy széttépje valami.
2017. máj. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Le lehet szoktatni arról, hogy féljen. Csak sétáljatok sokat, ne babusgasd agyon és megszokja.
2017. máj. 28. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A 2-es és a 3-as válaszoló szépen leírt mindent amit tehetsz.

Annyit fűznék hozzá, hogy az a "hülye oltási program" kérlekszépen az életét mentheti meg. Volt németjuhászos ismerősöm akinek parvo vitte el a kutyáját alig fél évesen, mert a nagyonokos gazdája halogatta a kombinált oltást. Illetve nem biztos, hogy jó ötlet kutyák közé vinni, ha még nincs meg minden oltása.

2017. jún. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem az oltási programmal van a bajom, hanem a közte eltelt idővel. Havonta ad a doki neki egy oltást.
2017. jún. 2. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!