Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért allergiásak a kutyák...

Miért allergiásak a kutyák inkább a csirke/baromfi húsra, mint bármi másra?

Figyelt kérdés

2017. máj. 27. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
a legtöbb kutya nem a baromfira hanem a szójára allergiás.
2017. máj. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ez egy tévhit, sokkal több kutya allergiás a bárányra, mint a csirkére. Csak valahogy mindenki a csirkét kapja fel. Ha a kutya rágja a làbàt, rögtön jön a kedves gazdi hogy allergiàs a csirkére. Nagyon sokan mondják azt hogy a kutyája allergiàs a csirkére, pedig nem is az, még teszt se lett neki csináltatva. Állatorvosi asszisztens vagyok, kb naponta jönnek ilyen emberek. Pl van egy néni, aki évek óta olyan tápot vesz aminek piros színű a zacskója (nem reklámozok) és ő azt hiszi hogy az marhàs táp, mert hogy az ő kutyàcskája allergiás a csirkère. Persze teszt nem lett csináltatva. És a tàp amúgy csirkès táp, amit hiába magyaràzunk a néninek, nem hiszi el. Múltkor felolvastam neki az összetevőket, és nem hitte el. Szerinte ez akkor is marhás táp, nem csirkés, mert az ő kiskutyàja allergiàs a csirkére, és direkt az miatt veszi ezt a tàpot...
2017. máj. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem a tanyasi csirkére allergiás a többség. A legtöbb bolti csirkét hormonokkal etetik, hogy pár hónap alatt felnőjjön a kb 2 év helyett és mivel nagy zsúfoltságban, rossz körülmények között élnek, ezért kapnak antibiotikumot is, hogy ne dögöljenek meg. Ezzel etetnek nemhogy sok kutyát, de sok embert is. Ha tápot veszel, akkor számold bele a színezékanyagokat, tartósítókat, ízfokozókat is, azaz szemeteket is.

A nyers tanyasi csirke - természetesen felnőtt - kevés hisztamint tartalmaz.

2017. máj. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A mi kutyánk pl a bárányra allergiás, a csirkéset meg imádja. Bár ez attól is függ mivel eteted. A csirkés chappy és a marhás chappy is allergizálni fog 90%ban, viszont lehet hogy adsz neki marhás Orijent az pedig nem lesz rossz. Mert a chappiben a marha egy vágóhídi mócsing, az Orijenben pedig igazi marhahús.
2017. máj. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Westie kutyusom van, 6éves lesz idén, tudtommal nem allergiás semmire, kölyökkorától prémium táppal van etetve, szerencsére az allergiával nincs gondunk. Ez a kérdés csak egy nagyon gondolkozós estén került szóba családi körben, és nem tudtunk értelmes választ adni. Köszönöm mindenki válaszát! :)
2017. máj. 31. 00:23
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyik oka, hogy a legolcsóbb és legjobban fogyó hús a csirke, így ezeknek a hulladéka kerül bele az olcsó tápokba amivel a legtöbben etetnek, ráadásul szétgyógyszerezett csirkék ahogy már írták is. Így nem nehéz rá kialakulnia az allergiának.


Viszont az se normális aki sejti, hogy a kutya allergiás és nem viszi el allergiatesztre... Jellemzően azok csinálnak így akik olcsó szarral etetnek eleve.

Én még olyat is hallottam, hogy valaki a kék zsákosból kiválogatta a világos csirkék darabokat és a sötétebb marhásakat adta csak a kutyának. Hát a fejemet majdnem megfogtam...

2017. júl. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!