Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen sétáltatási formát...

Milyen sétáltatási formát ajánlotok beagle kutyához?

Figyelt kérdés

Amikor vettük a kutyust, még kicsi voltam, így nem én foglalkoztam vele, nem én neveltem. Nem is igazán tud trükköket. Az alapok megvannak : ül,fekszik,lábhoz, de ennyi. Eléggé neveletlen. Kenelbe van zárva, mondanom sem kell, hogy nincs valami nagy helye, tehát ugye sétáltatom. Csak hát ugye, a pórázt elrántsa, ezért ezt a módszert nem nagyon szeretem. Azt szoktam csinálni, hogy kiengedem kicsit az utcába (nem köves úton lakunk) aztán 5-10 per múlva visszajön, na de hát ugye az meg semmi... A kutyus 7 éves, kíváncsi lennék a véleményetekre: Mit ajánlanátok egy neveletlen beagle gazdájának, hogy sétáltassa?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. máj. 28. 20:13
 1/10 anonim ***** válasza:
11%
Neveld meg. De miért pont beagle, aminek egyetlen agysejtje van, amivel eszik? Hülyébb fajtát nem találtál?
2017. máj. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem buta a beagle csak makacs. Egyébként választottam aki eladó volt az ismerősömnél kb 3 fajta közül... Ez a fajta volt a legaranyosabb. Kb 6 éves voltam tehát...
2017. máj. 28. 20:33
 3/10 A kérdező kommentje:
Iskolai hétköznapokon kb 1,1-5 órám van rá sajnos... Viszont szünetekben illetve nyáron akár 24 óram is lehet rá ") :'D !
2017. máj. 28. 20:34
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell tanítani pórázon sétálni. Az önsétáltatás a lehető legrosszabb módszer.
2017. máj. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
98%
Milyen póráza van? Egy erős textil pórázt nem tud elrántani. Adj rá nyakörvet, ne h@mmal sétáltasd! Ha visszajön amikor hívod akkor egy réten elengedheted, ott labdáztok egy órát, szaladgál és ahogy jöttetek pórázzal visszamentek. Otthon tanítassz neki trükköt, pacsi, hempereg. Kerestetsz vele jutalomfalatkát az udvarban. Otthon is játszol vele. Adjatok neki minőségi tápot! És nagyon megérné elvinni egy kutyasuliba. A kapun ne engedd ki, nagyon rossz amikor nem lehet tudni agresszív e a kutya aki éppen szabadon bóklászik, veled meg egy 5 kilós csöppség van.
2017. máj. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam a hámot, de tényleg nem jött be, tehát a póráznál maradtunk. Nem igazán szeret labdázni, nem hozza vissza a botot, labdát stb... Próbálkozom tanítgatni, de makacs egy jószág. Ajánlanátok vmit? Eseeg weboldal vagy ilyenek? Tanácsokat a kutya tanításához?
2017. máj. 28. 20:54
 7/10 anonim ***** válasza:
62%
Sajnálom, de így jár aki kinézet alapján választ kutyát. A beagle kajtató eb, azaz tenyésztése célja, hogy falkában űzze a vadat. Amelyik hátranézett, azt lelőtték. Ez egy ugatós, rendkívül akaratos vadász kutya. Bélpoklós is. Sőt szőkös is sok.
2017. máj. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%

Nem a porázzal hámmal van baj hanem veled!

Anyuka d miért Nem tanította szocializálta?

Akkor most te is tudnád mert neked is megtanítotgák volna hogy a kutyával hogy kell bánni!

Nem neked de a szüleidnek se való kutya!

Kicsi kennelbe bevágva mert már nem olyan cuki!

Meg kiengeded az utcára...hagy mozogjon...

Kuldok neked egy élethű plüst arra elég a 1.5 óra játék!

2017. máj. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Orbitális bunkóságnak tartom, ha valaki így oldja meg a kutyája sétáltatását. De most komolyan, amikor kitaláltad ezt a zseniális kiengedős módszert, végiggondoltad, hogy a körülötted élő emberek mit fognak ehhez szólni?

-vannak emberek, akik félnek a kutyáktól, az 5 kg-ostól is. Nekem is kicsit hihetetlen, de léteznek.

-vannak emberek, (pl én) akik nem szeretik, ha a kutyájukhoz bármilyen szándékból odarohan egy másik. pl az én kutyáim is bandázhatnak, de csak akkor ha megengedem és semmi képen sem amikor pórázon vannak. Ja és vannak emberek, akiknek nem sikerült megnevelni a kutyájukat és az agresszív, simán kárt tehet a tiédben.

-a kutyapiszkot hogy szeded fel a kutyád után?


6 évesen kaptad a kutyát, aki most 7 éves, tehát te 13 körül lehetsz. Egy 13 éves gyerek pedig simán vissza tud tartani egy max 10 kg-os kutyát. Ha megrántja a pórázt, rántsd vissza, ilyen egyszerű.


Hogy valami jó is legyen a végére:

Az viszont nagyon pozitív, hogy magadtól rájöttél, hogy ez az állapot nem jó és változtatni szeretnél rajta. :)

2017. máj. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egy cikk, amiben ecsetelik a laza pórázon sétálás tanítását: [link]


Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás és türelem, türelem, türelem, ez a kulcsa az egésznek.


Ne negedd el az utcában, felelőtlenség, veszélyes, ennyi. Legyen egy része a sétának, ahol tanítod a laza pórázos sétára és legyen olyan része is, amikro kedvére szaglászhat, felfedezhet.

Érdemes tanítás idejére sima nyakörvvel és egy 1-1,5méteres pórázzal vinni. Ha van hosszabb pórázotok, azt meg ráteheted olyankor, mikor "felfedezős" része jön a sétának.


Én úgy tanítottam a vadászkutyámat, hogy raktam rá nyakörvet, hámot, kimentünk a parkba, akkor nyakörvre volt csatolva a rövid póráz. A parkban rácsatoltam a hátjára egy hosszabb 6 méteres pórázt (a másikat meg nyilván levettem) és egy ideig hagytam, hogy felfedezzen. Nagyon élvezte, közben gyakoroltuk a behívást. Hazafelé megint nyakörv+rövid pórázzal jöttünk és fegyelmezett sétával.


7 éves kutya is simán megtanítható akármire.


Az első válaszoló meg eláshatja magát.

2017. máj. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!