Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SEGÍTSÉG! (Kölyök kutya...

SEGÍTSÉG! (Kölyök kutya tanácsokat kérlek?

Figyelt kérdés
Tegnap kaptam meg az első kutyámat és segítséget szeretnék kérni a gazdiktól....Nekem van egy 1 és fel hónapos beaglem és nem tudom hogy mikor kell enni adjak és mit hogy ne hízzon meg?Mit csináljak ha folyton nyüszít?Megharagszik ha valamit nem engedek meg neki pl rágja a cipőt elveszem tőle és akkor sír?Halottam hogy ez a kutyafajta hajlamos a "fejünkre nőni" s nem tudom hogy mit nem szabad tenni ilyenkor hogy ne legyek se túl szigorú se túl gyengéd....Hány hónaposan szabad neki nyakörvet adni? Hogy kell megszoktatni vele hogy ne a lakásba wc-en? Mikortól Kell tanitanì hogy ülj vagy marad stb?Hogy tudom ràvenni hogy az èjszakàt átaludja?.....A válaszokat előre is köszönöm😊....ha valaki kérdi ez nem gyors döntés volt hanem màr 1 éve terveztem

2017. máj. 24. 11:54
1 2
 1/14 anonim válasza:
90%
És ebben mi a humoros, Izabellám?
2017. máj. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
1 év alatt nem találtál egyetlen betűnyi ismertetést a neten, hogyan kell fogadni, nevelni egy kölyökkutyát?
2017. máj. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
16%
az átalváshoz hozzászokik, mint a gyerekek, nem foglalkozol vele, majd elalszik. De azért célszerű este játszani vele, hogy kifáradjon. ne csak elvedd tőle, hanem szólj rá nyomatékosan, hogy nem szabad. Fontos, hogy akkor, amikor elveszed tőle, mert akkor érti meg, hogy azért szidod, mert a cipőt rágja. Nyakörv az mehet rá lassan, van kifejezetten kiskutyáknak+hám. Én annak idején ezt a junior aszpikos eledelt vettem a kutyámnak (minden márkában van, célszerű kipróbálni többet), el volt vele :D. Ha játszol vele a fogára vigyázz, egyik ismerősöm kutyájának a játék közben elferdült a foga és elég ijesztő lett szegény....Remélem segíthettem
2017. máj. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
2017. máj. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%

1 éve tervezted, és mégsem tudsz olyan alapvető dolgokat, hogy 1 és fél hónapos kutyát nem szabad még elhozni az anyja mellől??? Legkorábban 8 hetesen lehet elválasztani!


Tehát van egy 6 hetes kutyád. Első teendő: első oltás beadása, féreghajtó, bolha elleni szer. Azaz, vidd el állatorvoshoz, és kezdd el az oltási programját.

Enni egy jó minőségű kölyök száraztápot adj neki, napi négyszer most még, majd kb. 10 hetes kortól háromszor, kb. 5-6 hónapos kortól kétszer, felnőtt korában egyszer. Az irányadó adagolás a táp csomagolásán. Mást nem kell adnod neki enni, csak friss vizet inni.

Tápok pl.: Josera, Brit, Happy Dog (ezek olcsóbbak, de elfogadhatóak), Acana, Taste of the Wild, Real Nature (drágábbak és jobbak).


Folyton nyűszít, mivel korán lett elszakítva az anyjától. Ne vedd figyelembe, majd leszokik róla.

Lásd el neki való rágcsálnivalókkal (bikacsök, szárított bőr, marhacsont), amit nem rághat, azt meg pakold el számára elérhetetlen helyre.


Nyakörvet máris adhatsz rá, hadd szokja. Könnyű textil nyakörvet.


Az éjszakát majd átalussza, amikor megszokja a helyét, és lefekvés előtt alaposan el lesz fárasztva. Most olyan, mint egy kis csecsemő, ne várj tőle lehetetlen dolgokat. Rávenni sehogy sem tudod.

Segít ebben is és majd a szobatisztaságra nevelésben is a napirend kialakítása. 8 hetesen kapja a 2. oltását (ekkor kellett volna elhoznod, 2 oltással...), ezután el lehet kezdeni kivinni kb. 2 óránként olyan helyre, ahol nincs más kutya, pisilni-kakilni. Így is hónapokig tart, mire szobatiszta lesz. Addig marad az állandó takarítás, kölyökkutya ezzel jár együtt.


Nevelgetni most az első perctől kell. Először a nevét, gyere ide, helye hol van, nyakörvhöz, majd pórázhoz szoktatni stb. 8 hetes kor után már lehet az ülést is elkezdeni gyakorolni. Mindent kedvesen, türelemmel, jutalmazva, dicsérve.


12 hetes kortól, a 4. oltása után, menj vele kutyaoviba, majd később suliba, mert ha ennyire fogalmad sincs a neveléséről, akkor sok problémád lehet majd. A kutyának is nagyon jót fog tenni, szocializálni is kell. Te pedig megtanulod, hogyan neveld, hogy szófogadó legyen.


A jelleme akármilyen is lehet, mivel nem fajtatiszta beagle.

De egyébként miért választottál egy makacs vadászkutyát első kutyának, ha már most tartasz tőle, hogy hogy fog menni a nevelése?!

2017. máj. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%

Itt elég sok minden le van írva...


[link]


Azért sír, mert el lett szakítva az anyjától, testvéreitől. Ráadásul túl korán sajnos... :/

Jobb lett volna azelőtt utánaolvasni a dolgoknak, mielőtt elhoztad.

2017. máj. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

1 éve készülsz rá, mégis szaporítótól veszel kutyát 6 hetesen? Tudod, hogy ez állatkínzás? Miért egyből állatkínzással kezdesz? Vidd vissza az alomba! Majd 8 hetes kora után hozd el!


Miért nem néztél utána a dolgoknak? Még most keress egy kutyaiskolát, ahova a 3. oltása után azonnal beiratkoztok! Emellett a beagle nem első kutyának való! A nevelése nagy tapasztalatot és tudást igényel. Miért pont kopót választottál, ha nem értesz hozzájuk?


Mivel eteted most?

Mit jelent, hogy folyton nyüszít? Hol tartod? A nyüszítésről ne vegyél tudomást! Ezt a viselkedést ne dicsérd meg, ne jutalmazd meg, ne vigasztald és ne büntesd! Egy napja van nálad, a kelleténél sokkal fiatalabb, mint fentebb is írtam, még nem szokott hozzá az új környezethez. Ha normálisan foglalkozol vele pár nap alatt elmúlik magától ez az állapot.

Semmiért nem fog megharagudni. Azért végképp nem, ha elkezded nevelni, letiltod dolgokról. De ne csak letiltsd a cipő rágásról, hanem mellette adj neki olyat, amit szabad csócsálnia. Kölyök, nőnek a fogai, valamit muszáj rágnia. Még ennyire sem néztél utána a kölyökkutyák viselkedésének?

Ezt a fajtát nehéz nevelni, mert független, önálló munkára tenyésztették, makacs és ösztönerős. nem valószínű, hogy túl szigorú tudnál lenni vele, hisz nem értesz a kutyaneveléshez, úgyhogy inkább erre törekedj, mintsem az elkényeztetésre. Erős kéz és határozott, egyértelmű, következetesen betartott szabályok kellenek neki, és fárasztás, fárasztás, fárasztás. Munkakutya, nem kanapé vagy kerti dísz. Mit fogsz vele dolgozni?

A harmadik oltás után viheted sétálni. Ez, ha tartod az oltási programot úgy 10 hetes kortól van. De addig is szoktathatod a nyakörvhöz, pórázhoz otthon.

Már most taníthatod, ha tudod hogyan kell.

Lefekvés előtt fáraszd le alaposan.

2017. máj. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
13%
esetleg, ha tudsz akkor szerezz valami játékot/textilt, amin az anyukája szaga van, az megnyugtatja. Általában ezt adni szoktak. van egy ilyen könyv: [link] ebbe nagyon egyszerűen le van írva minden, az is, melyik parancsra hogyan kell tanítani, még a sima sétálás is
2017. máj. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%

Nem olvastam el a válaszokat.

De rgy kérdés felmerult.

Ha egy éve készülsz a kutyatartasra akkor miért nem tudod ezekre a választ.

Max kettő délutánt kellett volna raszannod, hogy utána olvass.

2017. máj. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én átolvastam mindent ami szükséges neki csak gondoltam hogy ti többet tudtok mondani mert az interneten leírja s neket vannak már tapasztalaitok nem mindegy😭...a kutyust nem én választottam el a szüleitő hanem meg volt beszélve hogy akkor hozom el amikor engedi....a kutyus fajtiszta....voltam az állatorvosnál megkapta az első oltását és féregtelenítőt is .....royal canin-nal etetem....köszönöm a válaszokat...csak nem értem miért kell így alábecsülni az embert és hidd el nem nevetséges semmi .....azért kérdeztelek meg mert gondoltam leírjátok amit tudtok s nem pedig mindenféleképpen szidni mert a kutya már megvan elnézést kérek azoktól akiket megsértettem a kérdésemmel😓😓
2017. máj. 26. 05:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!