Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik nem ivartalaníttatják...

Akik nem ivartalaníttatják kedvencüket, mondanának egy okot, hogy miért?

Figyelt kérdés
2010. máj. 17. 16:23
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
62%
Ez nem igaz, hogy 5 évvel előbb meghalnak, épp ellenkezőleg! Meghosszabbítod az életüket. Előző kutyusom nem volt ivartalanítva, sosem fedeztettük és 5 évesen cisztája lett, teljesen ki kellett pakolni. Akkor az orvos is megmondta, hogy ha nincsenek ivartalanítva igenis betegek lehetnek. Azóta ez nem pénz kérdése, ha kutyát vállaltam, akkor az ivartalanítás költségével is számolok.
2010. máj. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 Akiteki ***** válasza:
46%

Ez egy rendkívül jó kérdés! Remélem kiemeled és sokáig lehet majd olvasni ezeket a tévhiteket!

Nem lenne rossz mellé tenni azt a kérdést sem, amelyikben a múlt héten valakinek a kutyusa meghalt gennyes méhgyulladásban, mire kiért hozzájuk az orvos.

2010. máj. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
70%

Mert felelőtlenek. Mert azt hiszik hogy veszélyes, fáj, felesleges stb...

Azt elfelejtik hogy pl. hosszabb élete lesz, megelőz egy csomó betegséget, és megelőz egy csomó felesleges almot.

Másrészről ha valaki tényleg képes bomba biztosan zárva tartani a szukáját akkor azzal nincs gond. Csak hogy ez sajnos ritka, mert a kanok átrágják magukat bármilyen kerítésen, és aztán a szuka gazdája van felháborodva. Persze, a kan kutya gazdája a fő hibás, de az emberek ostobák és ha megváltoztatni nem tudjuk őket akkor a mi felelősségünk megoldani a dolgokat, és lássuk be bármennyire is féltjük a kutyát a műtéttől, és jobban tudom sajnálni a zsákba kötött, folyóba dobott kölyköket.

2010. máj. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
71%

Én pl. munkakutyázok,itt a nagyobb versenyeken nem vehet részt ivartalanított kutya.


Egyébként egyáltalán nem vagyok ellene az ivartalanításnak,sőt...

2010. máj. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
28%

Én nem ivartalanítom a kan kutyámat (nj)nem akarom h megváltozzon emiatt a jelleme/természete , az előző kutyám sem volt ivsartalanítva (ugyan csak kan nj) és nem is emiatt kellett elaltatni hanem mert 14 évesen lebénult a 2 hátsó lába....

Nem tud kiszökni a kertből , és lehet h nehezebb megnevelni mert domináns , de nem fogom emiatt ivartalanítani.

Ha lenne szuka kutyám akkor más lenne a helyzet de nincs.

2010. máj. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
48%

mert drága és felesleges

ugyanis bent tartom a kutyusom (shih-tzu) és sétáláskor velem van (tehát baleset nem történhet) egyébként meg jó idő esetén az udvaron van - ahonnan nem tud megszökni.

Tehát minek tegyem ki egy drága operációnak?

2010. máj. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
38%

1. 20 éve van kutyám, egyszerre 2 szuka mindíg, soha nem volt gond, mindig észrevesszük az ivarzást, elzárjuk kennelbe és amúgy is jó a kerítés. 100% hogy nem lesz kiskutya.

2.szörnyű az altatás, egyszer kellett és borzalmas volt

3.drága, van egy kevés kockázata is

4.amelyik kutya sohasem szül, méhgyulladása és álvemhessége sem lesz.

Nem vitatkozom, ez a tapasztalatom és pont

2010. máj. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
36%
az én kutyám soha nem szült, mégis az első tüzelésétől kezdve, minden alkalommal álvemhes volt ... többet már nem lesz
2010. máj. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
36%

elözö vagyok

a másik se szült, de azt meg a méhgyulladás miatt kellett ivartalanitani

2010. máj. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
41%
Nekem sem szült sosem a kutyám, és még is szinte folyamatosan állterhes volt, mire végre rászántam magam az ivartalanításra, már késő volt...
2010. máj. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!