Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát szabad fürdetni emberi...

Kutyát szabad fürdetni emberi samponnal?

Figyelt kérdés

Egyik kutyám szőre gyorsan korpásodik és mivel fekete-cser színű, eléggé látszik is. Próbáltunk már több hiper-szuper kutyasampont, de 2-3 nap után újból megjelent a korpa. Én a Médea zsíros hajra való samponját használom, viszont van itthon belőle korpásodás elleni is. Kipróbálhatom a kutyán? Hátha beválik. Vagy lehet valami baja tőle?


Előre is köszi :)



2017. máj. 31. 20:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
minek fürdeted annyit? elcseszed a szőrét és a bőrét is. Évente 2-3 alkalommal szabad csak. Egyébként nem tesz jót az emberi sampon
2017. máj. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
24%
Több rétegű bundája, szőre volt a kutyámnak. Én soha egy szemetet, piszkot nem láttam benne. WU2-vel vagy schaumával fürdött, néha néha vásároltam kutya sampont is.
2017. máj. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Havonta szoktam + ha összekeni magát valamivel. Attól függetlenül jelen van a korpa.
2017. máj. 31. 20:32
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2017. máj. 31. 20:32
 5/14 anonim ***** válasza:
De, előfordult, hogy baba sampont vettem, hogy megtudjam mosni az arcát is és ne csipje a szemét.
2017. máj. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Mi is küzdünk ezzel,de nekünk az állatorvos azt mondta nyugodtan fürdethetjük havonta erre való kutyasamponnal.

Nekünk a halolaj egyébként sokat segít,lehet kapni halolaj nasit vagy sima halolajat kutyáknak. Bele kell önteni egy picit a napi kajájába.

A halolaj soka segített egyébként,láthatóan csökkent a korpásodás.

2017. máj. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Korpásodás előfordulhat akkor is, ha valami vitamin, nyomelem, ásványi anyag hiányzik a kutya szervezetéből.

Vannak kutyának való gyógysamponok korpásodásra is.

Hogyan fürdeted a kutyát?

A sampont nem öntjük közvetlen a bőrére, hanem vízzel összekeverve kell ráönteni. Nagyon komolyan ki kell öblíteni is. A víz nem lehet forró, sem hideg. Ilyesmikre is lehet érzékeny egy kutya bőre.

Szárítás hajszárítóval is okozhat korpásodást.

2017. máj. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A korpásodás okát kellene megtalálni és megszüntetni. Ezen a sampon nem javít, hanem még ront is.

Vidd a kutyát állatorvoshoz, és lehetőleg ne fürdesd tiszta vízen kívül semmivel (lehet, hogy már ez meg fogja oldani hosszú távon a problémát, mármint, ha nem fürdeted).

2017. máj. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Brit Care tápot eszik, abban van halolaj is :) orvos annyit mondott (amikor oltásnál rákérdeztem) hogy érzékeny a bőre, kész, passz. Ajánlotta a Biogance samponokat, hogy hipoallergén, meg parabénmentes stb de nem volt változás korpa terén. Ezért is váltottunk bárányos tápra, hátha az javít a helyzeten, előtte csirkés Brit Premiumot evett. Amúgy 11 éves törpe pincser.
2017. máj. 31. 21:52
 10/14 A kérdező kommentje:
Eleinte próbáltuk, hogy csak sima vízzel (ha szükséges a fürdés) de ugyanolyan korpás volt. Csak ronggyal törlöm meg, hajszárítót nem használunk, gyorsan szárad.
2017. máj. 31. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!