Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a kutyám baja?

Mi lehet a kutyám baja?

Figyelt kérdés

Van egy 9 éves keverék lány kutyusom, aki most valamiért nagyon bágyadt és kedvetlen. Reggel még kutya baja sem volt, meg volt a szokásos séta, majd pár órával később már felfigyeltem az állapotára. Mértem a lázát, nem lázas, nem hányt, a széklete és a vizelete normális, viszont nagyon erőtlen, alig tud a lábára állni. Ha kiviszem az udvarra, akkor úgy liheg mintha melege lenne, és eléggé ingatag a járása. Most leginkább pihen a kanapén, folyamatosan felügyelem, nincs semmiféle külső panasz, csak a bágyadtság és az erőtlenség. Sajnos csak holnap rendel az állatorvos, csak holnap tudom elvinni vizsgálatra.

Mi lehet a gond? Nektek volt már hasonló tapasztalatotok? 9 év alatt csak egyszer volt beteg, nagyon erős és kiegyensúlyozott a kutyám, még csak megfázva se volt soha.



2017. jún. 1. 11:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy túl melege van? Esetleg napszúrás? A mienk is nagyon nehezen viseli ezt a hőséget, lihegés nálunk is gyakori megerőltetés nélkül is, és még eü sétára sem nagyon akar menni. A lakásban is a saját fekhelye helyett inkább az előszobában fekszik, mert ott hidegburkolat van.
2017. jún. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bent nem liheg, csak ha kikisérem, de akkor azonnal. Meg szerintem még nincs az a nagy meleg.
2017. jún. 1. 11:07
 3/8 anonim ***** válasza:

Próbálj meg hűvösebb helyre tenni, hátha jobban lesz!

Ha nem, akkor hívd fel az orvost! (Egy telefont rendelési időn kívül is meg lehet ereszteni, hátha azt mondja, irány az ügyelet!)

2017. jún. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Te tudod, bár attól is függ, milyen bundája van. Vannak, akik már május elején kivoltak, pedig akkor még jobb idő volt.
2017. jún. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
És nincs másik állatorvos a közelben? Érdemes az ilyeneknél a lehető leghamarabb elvinni orvoshoz, mert ha komolyabb a baj és előbb van megfogva akkor egyszerűbb és olcsóbb a kezelés (általában).
2017. jún. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Még soha ilyet nem csinált, bent a házban sokkal hűvösebb van, itt bent nem is liheg csak pihen a kedvenc kanapéján.

Megpróbálom hivni az orvost, csak hát tt az isten háta mögött még rendes háziorvos sincs.

2017. jún. 1. 11:11
 7/8 anonim ***** válasza:
És autó sincs akivel egy közeli városba bejuttok?
2017. jún. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Megvizsgálta az állatorvos, semmi fertőzést vagy hasonlót nem tapasztalt, ugyanis se láz se hányás és se hasmenés, így adott neki egy injekciót, és ha vasárnapig nem javul, akkor megint kijön. Egyelőre ennyi.

Viszont már magától felállt és elment a táljához inni, ez szerintem jó jel.

2017. jún. 1. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!