Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit költötök a kutyára...

Mennyit költötök a kutyára havonta?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy átlagosan havonta mennyibe kerül egy kutya eltartása megfelelő körülmények között. Meg tudnátok osztani a saját tapasztalatotokat?

Érdekelne a kutya fajtája (ha keverék akkor a mérete), életkora, lakásban vagy kertben van tartva stb.

A kiadások alatt pedig inkább gondolok ilyenekre, hogy: kutyaiskola/ovi/napközi/kiképzés/sport, ha allergiás/tartós betegsége van akkor ennek kezelése, játékok/egyéb kiegészítők, jutalomfalatok, élősködők elleni védelem(kullancs, bolha, szúnyog, féreghajtó), kozmetikus, aki jár kiállításokra annak a költségei utazással együtt és bármi más ami eszetekbe jut. A táplálást szándékosan hagytam ki, mert az leginkább azon múlik, hogy milyen tápot kap a kutya vagy mennyiért tud húst beszerezni a gazdi, de ha szeretnétek megosztani akkor ez is érdekelni.


A válaszokat előre is köszönöm.



2017. jún. 1. 17:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

6 hónapos keverék kutya, 25 kg, lakásban tartott.

Tàp plusz néha egy-egy konzerv kb 8000 ft.

Bolha-kullancs-szúnyog ellen kb 2300 ft

Féreghajtó 1000 ft

jutifalat kb 1000 ft

Játék max 2000 ft

Tehàt kb 15000 ft egy hónapban.

2017. jún. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%

1. Kutya:2 éves bully 45 kg házban bent!

Kaja:hús plusz vitamin: 20ezer

Játék 2000

Élősködők elleni vedelem 6000

Ágyneműje mosása 1000

Kiállítás minndennel együtt 20ezer.


2.kutya 4 hónapos bully szuka 20 kg lakásban bent

Kaja hús meg vitamin 20ezer

Játék 2000

Féreghajtó 1000

Oltás 3500

Mosás 1000


Egészségügyi problémájuk nincs!

De nem lehet Ft-ra pontosa. Kiszámolni!

Nem minden hónapban kapnak féreghajtót.nem mindig van kiállítás se.

2017. jún. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

6 kg-os kutya, 6 éves

kaja kb 4000

edzés+verseny 12000

erre benzin 10000

élősködők ellen 2500

jutalomfalat 1000


egészséges, kertes házba lakunk, egész télen bent van, 15 fok felett pedig ha napközbe nem vagyunk itthon akkor kint.

Játékokat mostanában nem veszek neki, inkább van pár jó minőségű amikre vigyázok, meg nem is igazán szeret játszani velük...

2017. jún. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Egy 7 éves törpe schnauzer keverék kutyám van. Kb. 12 kg. Házban van, szabad kijárással.

⊙ Most nyáron fogunk menni egy szocializációs tréningre. 12 alkalom, 10990 ft. Ez ugye nem minden hónapban kell, csak egyszer.

⊙ Csirke allergiás, ez a táp árában mutat változást, mivel a nem csirkés tápok, valamivel drágábbak.

⊙ Emellett nyaki porckorong sérve van, ami gyógyszeres kezelés mellett tünetmentes. Non-szteroid gyógyszert kap, ha előjön a sérve. Viszont mindig van itthon egy doboz gyógyszer, amiből 3 napi adag 700 ft és ha előjön a sérve egy 10 napos kúrát kell adni. Szóval ebből egy doboz kb. 4000 ft, bár erre csak évente/félévente van szükség.

⊙ Nem szereti a játékokat, így neki ez nem kell, plusz nem hinném, hogy havonta kell játékot venni, de ha akarsz erre kb. 2000-3000 ftot számolj.

⊙ Egyéb kiegészítőket sem kell havonta venni, ha jó minőségűek, csak egyszer, mikor már kifejlett méretét elérte, de leírom:

Hám: ha ezzel szeretnéd sétáltatni, akkor minőségi legyen. Mi Julius K-9-et használunk. 2 van. 1-et 4000 ftért vettünk, egyet pedig 7000 ft-ért.

Póráz: mi ebből is K9-et használunk. Kb. 2000 ft volt. Emellett van egy nyomkövető pórázunk (5 méteres) ez volt 5000 ft.

Nyakörv: Ebből is K9-ünk van. Kb. 2000 ft volt.

Kutyaágy: egy tökjót vettünk kínaiban, 3000 ftért. Ritka jó ágy, attól függetlenül, hogy kínai.

Tál: ebből kb. 1000 ftos van.

Ezek az alapok, de még rengeteg minden van, ami hasznos, de nem különösebben fontos.

⊙ Jutalomfalatot csakis minőségit, csirkementeset veszünk. Egy hónapra kb. 5000 ft.

⊙ Élősködők ellen Effipro Pro M cseppet veszünk. Egy hónapra 2000 ft. Véd minden ellen, és tényleg használ *lekopogom*.

⊙ Kozmetikus:

1 évben 2x járunk. Egy kozmetikázás 5000 ft.

⊙ Maradt a táplálás. Mi Pro Pac Ultimates Meadow Prime csirke és gabonamentes tápot adunk a kutyának. Prémium kategóriás táp. Egy kg 10 napig elég és 1300 ft. Szóval egy hónapra kb 3900 ft, csak azért ennyi, mert kedvezményesen kapjuk, és kicsi a kutya :D .

Szóval, ha nem valami nagy a kutyád, nem valami egetverő összeg a megfelelő tartása egy hónapra. Persze, ha kell valami, azt nem restelljük megvenni, és mindig van félretéve egy kis összeg az állatorvosi költségekre, bár van biztosítás a kutyán.

2017. jún. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én 2 kutyát tartok, de egybe számolom, mert külön-külön számolva reggelre se végeznék :D összesen 40 kg kutya.

Kaja vitaminokkal havi 13-18.000 Ft.

Bolhaírtó havonta 4.500 (ma exspotot vettem, ez 1 hónapra jó, 1 kell a kisebbnek, 2 a nagyobbnak, 1.500 Ft/db)

Kutyasuli havonta 22.000 Ft, utazás és alkalom egybe számolva.

Ha a kocsival valo sétákat is számolom, akkor kb 10-15.000Ft (sokat járunk,plusz sokat eszik a dög kocsi :D)

Az elmult 1 hónapban volt 1 nyakörv vétel, 4.000

Tehát ha összeszámolom, akkor 60.000 Ft. Na kimondva nagyon brutál, bár nem lepett meg.

2017. jún. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja, utolsó vagyok, benti kutyák, ha a napi pár alkalom kerti tevékenységet (játék, futkározás) és napi sétákat nem nézem.
2017. jún. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Miért kell ezeket a válaszokat lepontozni?? Mi nem tetszik??

1-es voltam.

2017. jún. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#2es vok.

Miért pontoztatok le?

2017. jún. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat, nem tudom miért pontozta le a válaszokat valaki de mindenkinek adtam egy zöldet.


#4

Külön köszönet a részletes válaszért. Kicsit kitérve a nyakörv-póráz témára. Sok embert ismerek aki szinte minden kiállításra új felvezetőpórázzal és nyakörvvel jár, így talán ezeknek betudható a havi költségekbe. Természetesen egy jobb minőségű póráz, nyakörv tökéletesen elég ha csak mindennapi használatról van szó és nincs valakinek ilyen különleges igánye, hogy naponta cserélgesse. Amúgy csak csoportosítani szrettem volna így a kiegészítőket néhány példával, így kerültek ezek képbe. :)


Köszönöm a tanácsokat is, igazából nem kutyavállalás elött vagy csak szimpla kíváncsiságból tettem fel a kérdést. Nekem is van kettő kutya is. :)


#6

Igen nálam is elég extrém összeg jött ki így igazából ezért is írtam ki a kérdést, de akkor megnyugodtam. :)

2017. jún. 1. 20:52
 10/12 anonim ***** válasza:

38kg NJ Keverék lakásban tartva, Heti 50-105km futás+Heti 70-140km séta+Heti 1x Kutyaiskola Őrző-Védő

Kaja(BARF):kb 40 000 Ft

Kiegészítők:4 500 Ft

Állatorvosi költségek(csak oltások+vérvétel):1 hóra lebontva kb 1500 Ft

Játék: Nemtudom, egyszeri kiadások(Kong labda, K9 Neon labda,apportfa)

Kutyaiskola:20 000 Ft

Útiköltség:15 000 Ft-40 000 Ft

3 Havonta Kiltix 70cm: 5 000 Ft

Havi 1 Drontal Plus féreghajtó: 1700 Ft

Jutalomfalatot soha nem kap.

Évi Biogance 1L sampon: 5400 Ft

2 évente :1 Fojtónyakörv(Sprenger) 6400 Ft+ 1db K9 Bőrpóráz 6400 Ft

2017. jún. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!