Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok...

Milyen kutyát ajánlanátok gyenge személyiségnek?

Figyelt kérdés

Eddig 2 kutyám volt,egy keverék és egy dobermann, de mindkettőhöz gyenge voltam, mert agresszívek lettek. Bár mindkettő 4-5 évesen került hozzám menhelyről.

Tudom, hogy szánalmas, meg minden, de kutya nélkül nem jó, viszont nem merek bevállalni semmit, mert félek elrontom...


2017. jún. 1. 19:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Iskolát ajánlok a kutyával együtt, legyen az bármilyen (bár juhász/pásztor, és egyéb őv munkakutyák ne, illetve néhány terrier vagy bull típus se)

Ott majd segítenek a nevelésben.

2017. jún. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

És uszkárt ajánlanál? Gyerekkorom óta kedvenc fajtám, de úgy ismerem, hogy makacs és akaratos... (közép uszkárra gondolnék, nem az óriásra).

Egyébként a dobi suli mellett is agresszív maradt, 2 sulinál próbálkoztunk, mindkét helyen kb félév után elküldtek, hogy adjam el a kutyát. :(

2017. jún. 1. 19:23
 3/11 anonim ***** válasza:

Semmiképpen ne menhelyi kutya legyen.

Én valami benti kutyát javasolnék pl sicu.

2017. jún. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
King charles spániel. :)
2017. jún. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az uszkár az egyik legintelligensebb fajta.

Jó választás lehet, könnyen nevelhető, okos, türelmes. Viszont 2-3 hónaponta kozmetika, naponta fésülés, hogy ápolt legyen a bundája, viszont cserébe nem hullik neki a szőre.

Kölyökként hozd el, kiskorától szocializáció, kutyaovi, kutyasuli mindenképpen ajánlott, hogy normális legyen. Sok séta, játék, következetes nevelés és szeretet:)

Meg fogja hálálni, uszkárt nehéz elrontani.

Egyébként jó lehetnek még a retrieverek, golden és labrador, vagy magyar vizsla, de ezek vadászkutyák és sok mozgást igénylnek.

Az uszkár meg családi, társasági kutya, őt ajánlom, de a Te döntésed:)

2017. jún. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Közép uszkár, bichonok, mindegyik kutyasulival.
2017. jún. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Semmikép nem roti, amstaff, beagle, csivava, stb.

Közép uszkár, cavalier King Charles spániel, skótjuhász. Aki ezeket elrontja, annak nem való kutya.

2017. jún. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm :)

Akik eddig nálam voltak, azokat is próbaltam szocializálni, ahogy a suliban mondták, de valahogy még is rossz lett, a dobi pl több évig nekem jött akkor is, ha csak hátra mentem hozzá (fűtött kutyaóla volt). Sokat sétáltam velük, az összes fárasztási módszert használtam, amit ismertem. És úgy hoztam el őket, hogy jámborak voltak :(

2017. jún. 1. 21:30
 9/11 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben tenyésztőtől vegyél, nagyon nyugodt kutyát. Én juhászkutyát javasolnék, amik eleve besimulnak az ember mellé, kevésbé önállóak. Skót juhászt, bobtailt, stb. azokból is inkább szukát. Kicsi agressziószintű, nyugodt, kis dominanciájú kutyák.
2017. jún. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Uszkár, bichonok, cavalier king spániel - ők társasági, leginkább szobakutyák, intelligensek, ragaszkodóak.

Juhászkutyák pl skótjuhász, bobtail, border collie, ausztrál juhász, sheltie - ők is nagyon ragaszkodóak, intelligensek, viszont le kell vezetni az energiáikat, ami nem kevés van nekik.

Retrieverek, vizslák pl golden, labrador retriever, magyar és német vizsla, pointer - ők is jók lehetnek, velük is sokat kell mozogni, de okosak és ragaszkodóak.

2017. jún. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!