Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ajánlanátok egy ilyen személyi...

Ajánlanátok egy ilyen személyiségnek a pszichológia szakot?

Figyelt kérdés
Most vagyok elsőéves egy főiskolán, közgazdásznak tanulok. Azonban itt a fővárosban nem érzem olyan jól magam, annyira nem is vagyok oda az szakért. Elgondolkodtam rajta, hogy jelentkeznék jövőre pszichológiára egy másik városban. Kötelezően választott tárgyként tanulok most pszichológiát, és nagyon nagyon megtetszett. Azonban én egy alapvetően zárkózott személy vagyok, nekem is vannak lelki problémáim. Nehezen nyitok emberek felé, de ha közelednek, nem vagyok visszautasító. Valamint sajnos nagyon stresszes típus vagyok, de alapvetően jól teljesítek ha akarok, meg lenne a felvételi pontom a szakra államilag támogatottra is. Tudnátok ajánlani nekem ezt a szakmát, (elsősorban inkább tanítás, kutatás érdekelne, nem pedig hogy segítő legyek.) vagy nem állnám meg a helyem ilyen személyiséggel? Nem arra vagyok kíváncsi, mennyi lehet vele elhelyezkedni, az más téma:) Köszönöm a válasz(oka)t!
2010. nov. 30. 21:14
 1/4 anonim válasza:
100%
Szerintem nyugodtan mehetsz pszichológia szakra. Dr. Csernus se százas, de mégis ő az egyik legsikeresebb. A tanítást viszont nem ajánlom neked, oda kötélidegek kellenek.
2010. nov. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az ember sokat változik. Szerintem ha ez érdekel, nyugodtan megpróbálhatod.
2010. nov. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is nyugodtan próbáld meg. Ha tényleg ez az amit szeretnél, jó leszel a szakmában, rögtön magabiztosabb is leszel, nyitottabb...de a tanítást én sem ajánlom, mert az tényleg nem egy könnyű meló a mai fiatalokkal:-)
2010. nov. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Itt egy 2008-as felmérés a pszichológia szakokról.

Szeged, Pécs elég jó helyen szerepel, s így a fővárosból is ki tudsz szabadulni.

[link]


A kutatási céljaidhoz az kell, hogy a legjobbak közé küzd magad, vagy hogy legyen egy jó ötleted, amit elmélyülve kutathatsz évtizedeken át. Arra azonban készülj fel, hogy ez az a terület, ahol muszáj a kutatási alannyal, vagyis magukkal a problémát hordozó személyekkel kapcsolatot fenntartanod. Személyes tapasztalatok nélkül szerintem csak elméleteket gyárthatsz, amelyek a gyakorlatban aztán felsülhetnek.


Az oktatásba is bele lehet jönni - ha jó előadóvá válsz, akkor pozitív visszajelzéseket kaphatsz a hallgatóktól, ami a továbbiakban motiválhat. Ehhez persze az kell, hogy ne legyél annyira stresszes, bár a legjobb előadók izgulnak még az ezredik előadásuk előtt is, ettől jók. Szóval, most válts!

Annál is inkább alkalmas vagy erre a szakterületre, hogy te magad is megélsz bizonyos nehézségeket, így empatikusabban állsz majd hozzá a pácienseidhez.

2010. dec. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!