Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én nem értem, most mi az igaz?

Én nem értem, most mi az igaz?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy Beaglet , már mindent elolvastam róla , egyik helyen azt írják , hogy tömött bundája van s nem fázik , a másikon meg azt ,hogy fázós .Meghogy nevelhetetlen , a másik helyen meg hogy nagyon okos (ez egyed függő akár)

S.O.S elvesztem (tapasztalatokra lenne szükségem , nem első kutya lenne )



2017. jún. 1. 21:39
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem van beaglem. 4 éves szuka. Jó tenyésztőtől való, ahol figyelnek a vérvonalra, az idegrendszerre, az örökletes betegségekre. 9 hetesen hoztam el. 8 hónaposan átesett az ivartalanításon. Amint megvoltak az oltásai, egyből kutyaovi, majd kutyasuli, szoc program. Voltunk engedelmes tanfolyamokon, nagyon nehéz volt vele. Agilityzek, nyomkövetőzök vele, ezek nagyon jól lefárasztják. Minden hétvégén ott vagyunk a kutyasuliba, 2-3 órát futkosik a társaival. Nagyon játékos, de nehéz nevelni. Viszont szeret tanulni, de csak, ha neki kedve van hozzá.

Kertes házunk van, éjjel bent van, nappal kint, viszont vastagon szigetelt, duplafalú, belülről bélelt, szél és eső védett kutyaháza van meg van egy másik, ami nyáron van neki. Minden reggel egy órát játszok vele, labdázunk, rongyozunk, frisbiesünk, kergetőzünk. 4-kor felkelek, hogy fárasszam. Este munka után másfél óra séta, van a közelben zárt futtató is, ahova sok kutya jár, csomót futkosnak, játszanak. Séta után itthon klikkeres tanulás, illetve eldugok dolgokat (játékok, ruhadarabok) az udvarban (addig ő bent van) aztán kiadom a keresd parancsot és meg kell keresnie, lábhoz hoznia. Ezzel egy fél órát elvan és a klikkerezés is fél óra. Szabadnapokon, amikor nem dolgozok van, hogy egésznapos kirándulásra megyünk, erdőbe, hegyekbe, vízhez úszni. Ilyenkor nagyon boldog tud lenni, ezután bekajál és 9-11 óra alvás után újra felszabadult és menne megint.

Mégis, amíg nem vagyok itthon(reggel fél 7-től este fél 6-ig) felássa a fél udvart, szétcincál dolgokat(ami elől maradt véletlen azt kitulajdonítja) és elég sokat ugat, ha bárki/bármi jön már "támadja". Anyukám van otthon, többször rászól, mégis van hogy egy órán keresztül tutul, ha ment egy mentőautó. 5 hónapos koráig (kb 3 hónapot) itthon voltam vele, folyamatosan neveltem, foglalkoztam vele, szoktattam az egyedülléthez, szobatisztaságra. Most is rengeteget van foglalkozva vele, mégis sokszor kikészít. Iszonyú magas energiaszintű, nagyon pörgős, játékos kutya. Viszont nekem minden vágyam egy ilyen fajta kutya volt és akármilyen bolond, én imádom. Mindemellett rengeteg örömöt is okoz.

Én azt mondom, ha minden elszántság, türelem és pozitív hozzáállás, illetve hozzáértés megvan benned, csak akkor vágj bele. Nagyon sokan tartanak beagle-t, viszont a fele sem ilyen boldog, mint az enyém, mert akármennyi bosszúságot okozott már, akkor is mindent megkap, amit csak lehet, szeretve, imádva van, mindene megvan, minőségi élelem, odafigyelés, törődés és soha meg nem ütöttem, ha olyat csinált.

Gondold át, nézz utána a dolgoknak és fontos, hogy jó helyről vegyél, mert túl van szaporítva és rengeteg beteges, agresszív, félős, már beagke-re nem is hasonlító beagle van:(

Sok sikert !

2017. jún. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!