Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én nem értem, most mi az igaz?

Én nem értem, most mi az igaz?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy Beaglet , már mindent elolvastam róla , egyik helyen azt írják , hogy tömött bundája van s nem fázik , a másikon meg azt ,hogy fázós .Meghogy nevelhetetlen , a másik helyen meg hogy nagyon okos (ez egyed függő akár)

S.O.S elvesztem (tapasztalatokra lenne szükségem , nem első kutya lenne )



2017. jún. 1. 21:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tudod mi a tanácsom? Az hogy sajnos a beagle egy nagy divatkutya lett amit nem értek hogy miért, és ebből egy csomó rossz dolog következett. Nekünk az utcában van három is, szöknek, ugatnak, kaparnak, ásnak, nevelhetetlenek. Van egy rokonnak is, komolyan mindent megadnak neki és elkényeztetik, de kb a nevére nem figyel oda a kutya, hívni nem lehet mert nem jön, csak néz bambán sokszor és hiába szólsz rá mintha süket lenne. Nekem ezek alapján tapasztalatból az a véleményem hogy egy rettentő makacs és önfejű kutyafajta, szerintem csak vadászoknak lenne való akik igazán megdolgoztatják falkában és munkakutyának használják, mert családban minimális odafigyeléssel egyszerűen nem válik jól nevelt kutya belőle.
2017. jún. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Rövid szőrű, nem kintre való. Nagyon okos, de emellett (nem üti egymást a kettő) nagyon makacs és akaratos. Nagy a mozgásigénye, es vadászösztöne. Szonszéd kislánynak van ilyen kutyája, kölyökként cuki volt,most én segítek neki helyrehozni, mert a kutyákat támadja. Reggel 1 órát sétálunk, este pedig 3 órát foglalkozunk vele, általában 1 óra fárasztás, 1 óra szoci és 1 óra fárasztás. Alakul. Nagyon értelmes,sok trükköt tud, de attól még lassan barátkozik a kutyákkal.

Én azt mondom, ha van kellő ideje az embernek, kutyasuli a közelben, és kevés kutyás tapasztalat (nem kell, hogy kemeny kutyát tartson előtte, de legyen tisztában a kutyák kommunikációjával), van határozott fellépése, nem úgy mint a szomszéd 14évesnek, hogy fél a kutyákra támadáskor, akkor tarthatsz. Kintre nem ajánlom, mert ha tönkremegy az ízülete, cseszheted :(

2017. jún. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kb.2 éve kezdtt érdekelni kutya psziholóia(mindent elolvastam a témával kapcsolatban,sok videót láttam már, láttam Victoria Stilvell sorozatát és még könyveket is olvastam) gyermekkorom óta voltak kutyáim(ilyen olyan keverékek és egyikkel sem volt baj )
2017. jún. 1. 21:56
 4/11 anonim ***** válasza:

Fázós, nem kinti tartásra való télen.

Nyilván tudod, hogy vadászkutya, kajtatóeb. Munka közben mozog, ilyenkor nem fázik, de pihennie bent a meleg lakásban kell.

Igen, okos kutya, de nem feltétlenül családi kedvencnek való. Abban jó, amire kitenyésztették, munkára, vad kajtatására falkában. Erre való.

Nekem egyébként nem szimpatikus, de ez egyéni vélemény.

Beagle-t csak akkor válassz, ha:

- kinti-benti tartásban lehet, azaz bármikor bemehet a lakásba is és télen bent alhat, pihenhet

- vállalsz vele kutyaiskolát

- sokat szeretnél futni, sétálni vele

- határozott vagy.

2017. jún. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem mellesleg fajtisza Beaglet választanék jó helyről.
2017. jún. 1. 21:57
 6/11 anonim ***** válasza:
Faj=kutya, fajta=beagle, szóval minden kutya fajtiszta de te fajtatiszta beaglet szeretnél. Ha ilyen sokat utánaolvastál ezt illene tudni mi a különbség.
2017. jún. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
22:16 így igaz , csak már este van:)
2017. jún. 1. 22:19
 8/11 anonim ***** válasza:

"Meghogy nevelhetetlen , a másik helyen meg hogy nagyon okos"

A kettő nem zárja ki egymást. Az, hogy fene nagy esze van, nem jelenti azt, hogy hajlandó azt veled együttműködve, a te érdekedben használni. Egészen egyszerűen nem arra tenyésztették ki, hanem arra, hogy párban/falkában menjen a szag után és fogja meg a nyulat. Ezért az embereknek igencsak meggyűlik a bajuk a nevelésével és a jól nevelt, normálisan viselkedő beagle ritkaság.


Nekem a több évtizedes kutyás tapasztalattal rendelkező barátaim, ismerőseim azon a véleményen vannak, hogy nem tudnának olyan kutyával együtt élni, ami nem működik együtt velük (legyen szó bigliről vagy huksy-ról vagy egyéb fajtáról).


Ha komolyan gondoltad a beagle tartást, most jönne az a lépés, hogy alaposan elbeszélgetsz tenyésztőkkel, hogy mi a tapasztalatuk és való-e neked a fajta.

2017. jún. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A közelben lakik egy csaj , akinek Beagle kutyája van 3 éve, nem volt nagy kutyás multja és nem vitte kutya iskolába most meg póráz nélkül sétálnak.
2017. jún. 2. 10:06
 10/11 anonim ***** válasza:
Vannak könnyebb egyedek és nagyon tehetséges kutyatartók. Nem a kevés kivételből kéne kiindulni.
2017. jún. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!