Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora szájkosaras rendeljek...

Mekkora szájkosaras rendeljek neki? Nem tudjuk kipróbálni a méretet.

Figyelt kérdés

Erről a termékről van szó: [link]


Többek szerint is félrevezető a méretezés, mi is így jártunk. Vizsla keverék kutyám van, M-eset rendeltem neki. Előtte meg is mértem a pofája körfogatát, és akkora volt pont mint ahogy ehhez a méretű szájkosárhoz írták. Ma jött meg a termék, felpróbáltuk, és pont ráilleszkedik. Csak így nem tudja benne kinyitni a száját, mivel szinte teljesen összeszorítja a pofáját a kosár.

Nem tudom eldönteni, hogy mekkora méretűt rendeljek most ehelyett. Egyel vagy kettővel nagyobbat? Ez 22 cm-es, és vizsláknak ajánlják. Az ennél nagyobb L az 26-os, az XL pedig 31 cm-es.

Én úgy érzem, hogy az L-es se lenne annyival nagyobb mint amennyire nekünk kellene, ezért az XL-en gondolkozom. Ezt a méretet német juhásznak ajánlják, de ez nem mérvadó sajnos, az egyik vásárló német juhászának túl kicsi volt. Az L-re is azt írták, hogy kicsi volt a rottweilernek.

Szóval úgy néz ki, hogy az adott fajtára ajánlott méret mindig túl kicsi.

Az a baj, hogy nem tudom, hogy a német juhász és az én kutyám orrmérete közt van-e még másik méretű kutya is. Tehát ha a német jucinak kicsi volt, akkor az jelentheti-e azt hogy az enyémnek jó lesz, vagy pedig lehet túl nagy neki?


Ezek alapján, ti mit javasoltok, melyiket vegyem?


Összegezve tehát: A kutyának mérés alapján 22 cm körüli a pofakörfogata. A 22 cm-es szájkosár éppen hogy rámegy a pofájára, nem nyomja vagy szorítja neki, viszont egyáltalán nem tudja benne kinyitni a száját. A szájkosár vége a szeme alatt kissé nyomja a járomcsontja alatti részt. Következő méret a 26 cm-es, félek, hogy ez sem lenne elég nagy neki. Utána levő méret a 31-es, de lehet hogy ez meg már túl nagy lenne.


Köszi ha segítetek, ha kell tudok mellékelni képet róla. :)



2017. jún. 3. 02:06
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem rendeld meg a sima L méretűt, mert az sem jó ha túl nagy a pof@jára. Mi is egyel nagyobbat vettünk JRT-nek. Ha kicsi is kevesebb a pazarlás, mintha a nagy nem lenne jó.
2017. jún. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!