Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kisebb testű kutyát tényleg...

Kisebb testű kutyát tényleg veszélyes együtt tartani nagyobb testűvel?

Figyelt kérdés
Pl egyik ismerősnek bichon és vizsla van. A bichon nemrég játék közbe megsérült. Nem direkt bántotta a vizsla. Nekünk egy 8 és egy 9-10 kg fajtánk van. Félek skótjuhászt venni melléjük ezek után.
2017. jún. 3. 10:48
 1/6 A kérdező kommentje:
Még egy kérdésem lenne, nem szeretnék ezért új kérdést kiírni : amikor új kutyát választok, érdemes figyelembe vennem a jelenlegi kutyám ízlését. Pl enyém láthatóan nem érzi jól magát a terrierekkel. Nem agresszív velük, de nem szeret játszani, mert a stílusuk nem jön be neki. Ti figyeltek a kutyátok "fajta ízlésére" is döntéskor ?
2017. jún. 3. 10:51
 2/6 anonim ***** válasza:
12%
Én meg arról hallottam , hogy egy Német juhász,meg egy valamilyen kistestű együtt élt 4 évig felhőtlenűl és egyszer csak a Német juhász megölte a szintén szuka társát.
2017. jún. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Ha jól szocializáltak és tudják a helyüket a falkában , akkor nem lehet baj.
2017. jún. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

Én másik kutya választásakor nem figyeltem és a jövőben sem tervezek figyelni a meglévő kutyáim "ízlésére".

Szimplán csak úgy tanítottam őket, hogy ami az "enyém" azt nem szabad bántani. Jelenleg van egy 6 kg-os terrierem és egy 20 kg-os juhászkutyám meg egy macskám és nagyon jól elvannak, soha nem volt még semmilyen konfliktus köztük.

Számomra a kutya azért van, hogy lehessen vele sportolni/legyen szép(kiállítási minőségben). A kettőnek nem kell egyszerre teljesülnie, de ha egyik sem teljesül, persze akkor sem lesz semmi baj, majd lesz túrázós-labdázós-simogatós kutya :)

Már ugrott össze a szemem előtt két belga, akik 5-6 éve együtt éltek és az oktató kutyái voltak. A durva az egészben az volt, hogy az egyiknek a másik kitörte a fogát :/

De láttam már olyan kiskutyát is, aki magyar és angol agarak között élt. Hát szerencsétlen a ranglétra alján volt, amivel nem is lenne probléma, de még a gazdái sem igazán foglalkoztak vele, ő csak volt :( az agarak pedig kb istenítve voltak...

Egy skót juhász nem az a hűdenagy kutya, plusz az elég simulékony fajták közé tartozik. Nem hiszem, hogy bármi probléma lenne vele a másik két kutyával.

2017. jún. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem veszélyes, de baleset előfordulhat...

Nekem egy vizslam és egy snacim van. A snaci véletlen megcsúszott és elvitte a vizsla hátulját... Szalag szakadás

2017. jún. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 My János 1926 ***** válasza:
36%
Ráléphet vagy ráugorhat véletlenül de egy dominancia harcban meg is ölheti mert jóval nagyobb nála
2021. nov. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!