Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyarország miért nem kutyaba...

Magyarország miért nem kutyabarát hely?

Figyelt kérdés
2017. jún. 3. 10:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy nem kutyabarát? Én sok helyen láttam, hogy szívesen beengedik a kutyákat. Figyelni kell, melyik kirakatnál van ilyen matrica. Budapest belvárosában -valahol a Deák tér környékén- van egy kávézó, ahol a gazdik kávézhatnak nyugodtan, a kutyákat meg is kínálják vízzel, kis élelemmel. Nem vicc :)
2017. jún. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én mondjuk ezt nem vettem észre. Van állatbarát bevásárlóközpont is,ahova kutyát cicát papagájt görényt bármit bevihetsz amennyiben pórázon van vagy/és jólnevelt. Van külön kihelyezett automata itató is.

Vagy mire gondolsz nem kutyabarát alatt?

2017. jún. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ahol én lakom, agglomerációs terület Bp mellett, a kutyának a kertben van joga egyedül megkötve lenni. Se boltba se sehova nem lehet bevinni, és ha az üzlet előtt állva várunk, elhajtanak.
2017. jún. 3. 11:15
 4/8 anonim ***** válasza:

Élelmiszer boltba sehol sem lehett kutyát bevinni csak ölben vagy táskában,egészségügyi előírások miatt. Aki ezt megszegi megbírságolhatja az ántsz egy esetleges ellenőrzésnél.

Egyébként nem tudom miért hajtanak el a bolt elől,lehet ahol laksz az idősebb korosztály még ott tart,hogy a kutya kertbe való. Esetleg félnek tőle? Valamitcsak mondanak miért menj onnan?

Ezt a tapasztalatot egy országra levetíteni viszont nem feltétlenül szerencsés.

2017. jún. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

boltba? mert vannak idióta gazdák és neveletlen kutyáik.

bemész vele a boltba és a kutya gondol egyet lehugyozza az élelmiszereket a polc tövében, vagy oda szarik a bejárati ajtóba. (láttam már példát mind a kettőre)

akkor mit csinálsz?

kifizeted a fertőtlenítéssel meg a takarítással járó költségeket?

kétlem.

be se lehetne hajtani ezeket, mert a gazdák gyorsan lelépnének.

a kérdésed meg nettó hülyeség, saját tapasztalaton alapuló általánosítás.

2017. jún. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Élelmiszer boltba nem lehet bevinni!

Külföldön sem max a segítő és rendőrkutyák kapnak mentességet az ilyenek alól.


Nagy kutya barát vagyok, nekem is van kettő, kutyakozmetikusként dolgozol,tényleg imádom őket.


De egy élelmiszer boltba nincs helye a kutyának. Főleg azért,mert sok kutyás sajnálatos mondom simán hagyná lehugyozni a polcokat,árukat és a szart sem szedné fel.


Kozmetikába rendszeresen engedik,hogy mexike,meg fifike jelölje meg a falat,meg a gépeket,esetleg a tiszta és gazdira váró kutyát is. Nem szólnának rá. Ha meg megtörténik akkor meg fifike nem szabad,aztán távoznak. Egy szóval sem,jajjj bocsi hagy takarítsam fel máskor figyelek neeem. Elhúznak...Mikor a boxában lévő tiszta kutyát konkrétan újra kellett fürdetni,mert fifike lehugyozta akkor is a gazda mosta kezeit. És szinten elhúzott bocsánat kérés nélkül.

Mi meg szólhattunk a gazdinak,hogy jöjjön később,mert csúszás van. De a plusz fürdetést nyilván nem számolhattuk fel. hugyózó gép gazdája szintén nem fizette ki a fürdetést. Nekünk plusz idő,kutyának plusz procedúra, ja és ugye a boxot is kimosni,lefertőtleníteni,mert a kutyus saját boxa volt.



Na itt a probléma,hogy sok kutyásnak olyan neveletlen a kutyája,hogy én őszintén nem csodálkozom,hogy sokan helység éttermek,szállodák elzárkóznak a kutya barát hellyé tevéstől.


Viszont ennek ellenére szerintem már egyre több helyre beengedik őket. éttermek,kávézók teraszaira pl,szállodák is vannak már kutya barátak. Plázák is.

2017. jún. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*dolgozok
2017. jún. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Boltba persze, hogy nem mehet.

Ez még nem lenne baj.

De én is Budapest mellett lakom, egy "csodaszép" városban(!), és SEHOL nincs egyetlen kutyafuttató sem! Egy olyan hely sem, ahol biztonsággal el lehetne engedni a kutyát szabályosan, hogy "bandázzon"!

2017. jún. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!