Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon van kihalt...

Magyarországon van kihalt illetve kihalóban lévő hely falu, község?

Figyelt kérdés

2017. máj. 11. 12:57
1 2 3
 1/24 Szimeon ***** válasza:
88%
Gyűrűfű kihalt. Most ökofalu.
2017. máj. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Az igaz,hogy egyre csak több ilyen hely lesz ? Még nem hallottam erről a helyről amit írtál szóval wikin utána is néztem :D
2017. máj. 11. 13:09
 3/24 anonim ***** válasza:
88%

Nem olvastál, hallottál Orbán Viktor Bözsi néni látogatásáról, a kihaló félben levő Nagygécen? [link]

[link]

2017. máj. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Nem hallottam eddig a percig :D
2017. máj. 11. 13:27
 5/24 A kérdező kommentje:
Orbán tudja mi az a vályogház :D Igazi paraszt ember lehetett ő Felcsúton :D Nem lenne miniszterelnök már traktorozna meg kukoricázna :D Vigyázni kell az egerekkel kérem szépen.
2017. máj. 11. 13:36
 6/24 anonim ***** válasza:
72%

Rengeteg ilyen van. Leginkább a városoktól távol eső falvak a veszélyeztetettek, mivel ezen településeken minimális a munkalehetőségek száma (van ahol nincs is), illetve sok esetben a közlekedés is nehézkes.


Ez pedig azt eredményezi, hogy a fiatalok átköltöznek a várisokba, ahol nagy eséllyel találnak a képességeiknek megfelelő munkát. Így a falvakban csak az idős emberek maradnak, akik idővel kihalnak, ezáltal pedig a falvak is elnéptelenednek.


Ez pedig globális jelenség, Pl. nem véletlen, hogy az idei év Olaszországban a faluk éve, ott a turizmussal igyekeznek ezen segíteni, de ez sem menti meg mindig a települést.


Ezt el kell figadni, ott élnek az emberek ahol van munka, a munkáltatók pedig a fejlettebb területekre telepednek, ahol megfelelő az infrastruktúra és van képzett munkaerő, a falvakon általában egyik sem adott, hacsak nem egy nagyobb város agglomerációjában vagy annak közelében fekszik.

2017. máj. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Sok ilyen van, az egyik érdekes, kevésbé ismert példa a Veszprém megyei Iharkút. Iharkút község lakosságát 1979-ben kitelepítették, a halottakat kihantolták, a házakat lebontották, a területen pedig külfejtést létesítettek. A falu megszüntetését amatőr színészek segítségével feldolgozták a Vörös föld című filmben, érdemes megnézni.
2017. máj. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
79%

Iborfia

[link]


11 fő lakossal.

2017. máj. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
az komoly a 11 fővel :D
2017. máj. 11. 15:36
 10/24 anonim ***** válasza:
70%

#6-hoz! Igen, Magyarországon rengeteg ilyen van. Ez nem a globalizáció és egyebek, hanem a katasztrofális magyar gazdaságpolitika következménye. Érdemes körülnézni osztrák, német, holland, vagy francia hasonló méretű településen. A különbség annyi, hogy esetleg csak pár utca van, ötvenezer négyzetméteres pláza nincs, de van infrastruktúra, és minden lényeges terméket megkaphatsz. Helyiek megbeszélik, és leszállítják nekik a többit is.

Csak egy példa: Szombathely 74 ezres megyeszékhely. Lejártam a lábam egy műszaki cikkért. Meguntam, átmentem a közeli Rohoncra (3000), a főtéren kapásból megvettem. Volt egy másik boltban is.

2017. máj. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!