Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanácstalan vagyok. Mit lehet...

Tanácstalan vagyok. Mit lehet csinálni egy 10hetes kiskutyával?

Figyelt kérdés

Ha valaki vendég jön hozzám,a 10hetes kiskutyám rögtön a lábára ugrik és "megizéli".... Sokszor ez ciki, lelehet

erröl szoktatni valahogy??? Ha igen akkor hogy???? elöre is köszi a tanácsokat.


2010. máj. 17. 23:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
25%
2szer - 3szor fenéken rugod. Még most, kiskorában kell leszoktatni, ez egy nagyon rossz tulajdonsága!!
2010. máj. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Legkönnyebben úgy tudod rászoktatni, hogy ez rossz, amikor ilyet csinál megfogod és kiviszed a szobából. Vársz 1 picit míg megnyugszik és vissza engeded. Ha megint csinálja kirakod. Valószínűleg hamar össze fogja kötni azzal, ezt nem szabad. Próbáld ki!
2010. máj. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
31%
Nekem a nagymamám törpe uszkárja csinálta ezt,hogy felugrott a lábamra és megd.gta!:D Még 10 évessen is ezt csinálta..,biztos nem nevelték meg kiskorában!:D
2010. máj. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
48%
Fél éves korában pedig ivartalaníttasd! Amúgy milyen fajta?
2010. máj. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem egy ilyen kis kölyöknél az elzárás durva büntetés, ennél kevesebből is ért.


A lényeg, hogy beszéld meg a vendégeiddel, hogyha be lép ne nézzen a kutyára, ne üdvözölje, ne szóljon hozzá, és hogyha a kiskutya ugrik, hogy hágjon, akkor forduljon el, ahányszor újra próbálkozik, összefont kézzel fordítson hátat. Nagyon hamar megérti. Ha lecsillapodott, lefeküdt, akkor várjon 5 percet, és utána hívja magához. Aztán újra eljátszhatjátok, hogy a vendég kimegy, és újra bejön, megint ugyanaz a műsor. Egyébként alapvetés, hogy te se üdvözöld a kutyát, mikor hazaérsz, és ne is nézz rá, és miután lecsillapodott, te is várj ki öt percet, és csak aztán hívd magadhoz. Ez a későbbi jó kapcsolatotok alapja.


Egyébkén mint kölyökkutásnak, javaslom, hogy vedd meg vagy rendeld meg ezt a könyvet, ezzel megelőzöd, hogy olyan hibákat kövess el, amiket később sokkal nehezebb lenne helyrehozni: [link]

2010. máj. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
18%

1.Vagy amit itt már kaptál nagyon jó! tanácsot megfogadod és megpróbálo leszoktatni,vagy:

2.Ivartalitodd minnél hamarabb.

A te döntésed. :)

2010. máj. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%

Bocs előző, de neki még legalább fél év, míg ivartalanítani lehet, gondolom 10 hetesen még nincsenek is lent ezek a herécskék.


Másrészt a viselkedés probémákat nem az ivartalanítás oldja meg, hanem a nevelés!


Persze sok más szempontból nagyon hasznos az ivartalanítás, és kicsit nyugisabb, könnyebben lehet nevelni majd, de attól még nevelni kell! Nem helyettesíti egyik a másikat!

2010. máj. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM a tanácsokat. Egyébként yorki kiskutyusról van szó.Én is az ivartalanitásra gondoltam de a doki azt monta hogy ez még nagyon korai :) de ha eléri azt a kort akkor szeretném ivartalanitani,és nem azért mert akkor nyugisabb lesz hanem azért mert már igy is tultenyésztet a sok "pénzéhes emberek" miatt! /akinek nem inge NE vegye magára... :) /
2010. máj. 19. 14:37
 9/15 anonim ***** válasza:
6%

Szia!

Szerintem mókás lehet a kutyusod,viszont nem fiatal még ehhez???10 hetesen ezt csinálja...mi lessz vele később?ismerek yorki tartókat,még a nőstény kutyusaik is folyton ezt csináűlják!Nem kímélnek senkit és semmit...a kedvenceik özt szerepelnek pl:a velük azonos méretű plüssfigurák.Én a helyedben nem ivartalaníttatnám addig amíg legalább egyszer nem volt kislányal!Nem lenne szép dolog tőled!gondolj csak bele!Már most jelzi miért szeretne élni...és te megfosztanád ettől??lehet előző életében egy tenyászcsődör volt...vagy cassa nova reinkarnálódott!!!mindenestre érdekes?hogy ilyen picúr,de már ennyire ez érdekli!

2010. máj. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Úristen, nehogy elhidd, hogy izélnie kell ivartalanítás előtt! Semmilyen racionális ok nincs erre, ráadásul gondolj csak bele: megmutatod neki milyen szuper dolog a szex, majd örökre elveszed tőle. Sokkal rosszab, mintha sose csinálná!


Ahogy előttem írták érdemes vele gyakorolni, hogy szerzel egy vendéget, aki mindig hátat fordít, ha hágja, és ha lenyugodott magázhoz hívja, megdícséri, és újra kimegy, vár egy kicsit, megint bejön, megint hágja, megint hátat fordít stb.


És mihamarabb kezdj el a kutyával komolyan foglalkozni, mert ez dominancia jelzés, és ha ilyen kiskorában ezt csinálja, akkor nagyobb korában konkrétan az őrületbe fog kergetni. Illetve mivel még kicsi, valószínű, hogy az alomból hozta ezt a rossz szokását, ahol a kiskutyák többek közzöt ledominálni is megtanulják egymást. Ha benneteket már nem zaklat, nyugodtan adhatsz neki egy nagy plüsst, azt hadd hágja kedvére :)


De muszáj megtanítonot neki, hogy ezzel nem tudja kiharcolni a figyelmeteket, sőt. És ne feledd, hogyha megszídod, azzal is kivívta a figyelmed.

2010. máj. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!