Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát ajánlotok...

Milyen fajta kutyát ajánlotok nekem? A lényeg h hosszú szőrű legyen, intelligens és barátságos. Kenneleket is ajánlhatok.

Figyelt kérdés

Már két éve szeretnék kutyát, de csak olyan négy év múlva tudok vállalni, de már most is keresem a válaszokat. Egyenlőre a border collie,shetlandi juhászkuty, a collie és a berni pásztor a kedvenc fajtám. Fel is vettem egy két tenyésztővel a kapcsolatot. Viszont még szeretnék általános kérdéseket is feltenni a kutya tartással kapcsolatban. Hányszor kell vinni állatorvoshoz egy évben? Mennyibe kerül az állatorvos? Napi elég ha két órát sétáltatom? Kutya kiképző mennyibe szokott kerülni ? Dog dancingelni elvileg a border colli tud jól, azt hogyan lehet tanítani?

Válaszaitokat előre is köszönöm!


2010. máj. 18. 01:08
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

Ha kezdő kutyás vagy, akkor a shetlandi juhászkutya és a skót juhász kifejezetten ajánlott neked. A border collie csak azért nem, mert neki állandó foglalkoztatásra van szüksége, de ha ezt be tudod vállalni, akkor akár az is lehet. A berni pásztor pedig csak kutyasulival.

A kölyköt első évében elég sűrűn kell állatorvoshoz vinni, fél éves koráig sok oltást kell kapnia, ez kb. 12-14ezer forint szokott lenni, ha mindent beadatsz neki. Utána évente egyszer kell vinni veszettség elleni oltásra, ez olyan 3-5ezer forint. A kutyaiskola amit én ismerek, az 5ezer forint egy hónapra, ott lehet dogdancingelni is, amiben igen, a border collie-k jók szoktak lenni. (de ők miben nem?) :)

2010. máj. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

4 év mulva válaszolunk, addig keresgélj,

de talán tanulhatnál is a kutyákról :)

2010. máj. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A tényleg hosszú szőrű kutyákat rendesen kell kozmetikushoz vinni nyírni. Hát, érdekes módon a neked tetsző fajták nem tartoznak ebbe a kategóriába.

Viszont fésülni azt viszont otthon nagyon is kell, nem szabad hanyagolni. Nem tudom milyen körülmények közé fog majd 4 év múlva kerülni leendő kutyusod, de én javaslom bújjad még a könyveket, internetes oldalakat, mert nagyon könnyen előfordulhat, hogy más típusú kutyára lesz szükséged (kitudja mit hoz a jövő). Egyébként dog dancingelni bichon frisé, közép uszkár is alkalmas.

2010. máj. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Groenendael, tervueren, aussie. A felsoroltak közül szerintem egyiknek sem elég a napi 2 óra, hacsak az nem inenzív edséz(futás, frisbee, ÖV, agility, terelés, flyball)
2010. máj. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszotokat!:) Persze h ápolnám a kutyust, nem azért venném meg h menhelyre vigyem :D Majdnem minden nap kutyákról olvasok:) Csak azért írtam ki a kérdést, hogy tapasztaltak is írjanak nekem, és ne csak olvassak róluk. :) Köszönöm a válaszokat is!:)

2010. máj. 19. 17:46
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia, border colliem van, akit a hosszú szőre ellenére nem kell naponta fésülni, és így is királyul néz ki. A napi két óra séta jó dolog, de nem elég neki, az agyát is foglalkoztatni kell. Kutyasuli, és amikor az alapokkal tisztában vagytok, jöhetnek a kutyás sportok. Dog dancing elemeket te is taníthatsz neki, az internetről rengeteg infót leszedhetsz. Vagy a netboard kutyásfórumára jelentkezz fel, és ott nézz szét, a fórumosok rengeteg tippet tudnak neked adni és nemcsak a borderrel kapcsolatban, hiszen minden fajtának és minden kutyás sportágnak külön fóruma van! Sőt, sokan tenyésztők, tehát lehet, hogy náluk kutyás is kapsz. A kutyaiskolák ára változó, attól függ merre laksz és ott mik a lehetőségek. Van ahol egy hat hetes tanfolyam 45 ezer, van ahol alkalmanként fizetsz egy ezrest és addig jársz, amíg jólesik. Állatorvos meg annak a függvénye, hányszor betegszik vagy sérül meg egy kutya. A kötelező oltásokat ki lehet bírni. Ami sokba kerül: rendszeres kullancsvédelem, minőségi táp.
2010. máj. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
4 év alatt az izlésed, körülményeid is meg fog változni, ha csak részben, higgy nekem. csak időpazarlás, majd abban az évben kezd a nézelődést amikor már lehet.
2010. jún. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat! =)

Igen lehet h megfog változni, csak beszéltem egy kennel tulajdonossal és azt mondta h egy évvel előbb le kell foglalni a kutyát még születése előtt, ezért már gondolkozom azon, h milyen fajtát szeretnék. Mert még nem tudom az akkor időbeosztásom de a napi két óra biztos bele férne, és h

2010. jún. 13. 14:31
 9/10 A kérdező kommentje:

véletlen entereztem. :D

so hétvégén pedig a kutya Iskolába is tudnám vinni =)

Már úgy várom h legyen kutyám!!:)


Az is lehet h menhelyről fogadok be egyet és akkor megmentek vele egy kutya életet:)

2010. jún. 13. 14:32
 10/10 anonim ***** válasza:
Border collie, Tervueren, Groendael. Hosszú szőrű mind, és elképszető az intelligenciájuk. Főleg a Bordernek, de a másik kettő is nagyon okos.
2011. ápr. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!