Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Számomra a császáros szülésem...

Számomra a császáros szülésem életem legszebb élménye volt! Most újra szülés előtt állok, melyiket válasszam? (hosszú lesz, de lent van a lényeg, bocsi)

Figyelt kérdés

Segítségeteket szeretném kérni, mert nagyon vívódok. 21 hónapja császárral szültem a kisfiamat. Természetes szülésnek indult, de rettegtem a kitolástól. (rettenetesen szűk a hüvelyem, és féltettem a nagy babámat,nehogy oxigénhiányosan szülessen, ha esetleg beszorul. Nem tagadom, az is eszembe jutott, mi lesz az én testemmel is alul...) A császártól viszont még annál is jobban féltem, nagyrészt azért, mert ezen az oldalon sokat jártam már akkor is, és szinte mindenki azt mondja, hogy a hüvelyi a jobb a baba és a mama számára is.

Szóval végül mégsem születhetett meg természetesen, mert gondok voltak a vajúdásnál a baba szívfrekvenciájával.

A műtét számomra izgalmas volt, semmi kellemetlen nem volt benne. A babámat is rögtön rámfektették. Igaz, csak 12 óra után szoptathattam meg, de a tejem már a 3.napon nagyon beindult. A hasi sebemet kapcsozták, 4 nap után szrdték ki a kapcsokat. Nem kellett fájdalomcsillapítót kérnem, egyáltalán nem fájt jobban, mint mikor eltörtem a csuklómat. A baba ellátásával semmi gondom nem volt, amint felkelhettem, szinte szaladtam is. A hegem ma csak egy hajszálvékony bőrszínű csík. A gátsebes kismamák sziszegtek leüléskor, én még ágyból felkelésnél sem, pedig talán az volt benne az egyetlen rossz. A babám sem volt összetörve szülés után, nem szenvedett meg.


Most jön a lényeg: Szóval a doki rámbízta a választás lehetőségét. Császár, vagy megpróbálom a hüvelyit. Hirtelen rögtön császárra gondoltam, de aztán jött ez az érzés: Mi is lenne a jobb?

A császár mellett az szól, hogy már attól a fájdalomtól nem félek, tudom, hamar felépülök. A babámat nem viseli meg a szülés, olyan probléma nem adódhat, hogy beszorul, és a méhem sem kezd magától esetleg a heg mentén szétrepedni.

Mi szól a természetes szülés mellett? Jobb a babának, és nekem.

1.DE MIÉRT JOBB?

2. ELŐZETES CSÁSZÁR UTÁN IS JOBB?

3. TI HOGYAN DÖNTENÉTEK?

4. HA HÜVELYI MELLET, KAPHATNÉK EGY KIS BÍZTATÁST, HOGY NE FÉLJEK ANNYIRA?


KÖSZÖNÖM!


2010. okt. 7. 16:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
41%

1, kevesebb a kockázat főleg ha még megvannak a félelmeid.

2, igen mert eltelt már jó pár hónap a hüv. szüléskor / után nézik a hegszétválást is.


3, én újra a császárt választanám - nem volt még császárom csak hüv. szültem.-

4, ne félj csodálatos az is csak ott meg kell szenvedni a babáért...

2010. okt. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hát megmondom öszintén, én még sehogy sem szültem, de egy hét múlva fogok:)!

Szóval, én is nagyon féltem a szüléstől, aztán ahogy a terhességem haladt előre, egyre jobban elfelejtettem ezt a félelmet, és már ott tartok hogy nagyon nagyon várom!

Az összes fájdalommal és szenvedéssel együtt.

Én inkább attól félek hogy nem fogom tudni ezt a csodát átélni, és majd császározni kell.

Lehet hogy fáj, és utána is fog, de mekkora megkönnyebbülés az mikor végre kicsúszik, és a hasadra rakják, és láthatod?! Azt mondják akkor mindent elfelejtesz, és minden fájdalmad elszáll, és csak Te meg Ő van...!

Az ha esetleg beszorulna, azért van ott a doki, és a szülésznő, ha ilyen történne akkor közbe tudnak avatkozni, legvégső esetbe vákummal!

Én nem tudok a helyedbe dönteni de én megpróbálnám a sima szülést is. Egyszer élsz mindent ki kell próbálni:D:D!


Üdv neked 39 hetes pocis

2010. okt. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
65%
Szia!3 hónapja volt programozott császárom!És nekem is életem legszebb élménye volt,ugyanúgy,mint Neked!És soha nem választanék mást!(egészségügyi okok miatt volt programozott,mielőtt valaki leszólna)!Nagyon élveztem a műtétet!Nagyon hamar gyógyultam!És "szűz" maradtam odalent!:)))
2010. okt. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindkettő volt, és sokkal jobb a hüvelyi. Utolsónak: hüvelyi szülés után "szűzebb" voltam, mint azelőtt bármikor, még a császár után sem voltam ennyire szűk:))


A császár heg sem fájt, a gátseb sem fájt. Igazából én azt érzem szülésnek, a hüvelyit, de én inkább azon paráztam, mi lesz ha mégsem megy természetesen.

Szerintem ezt neked kell meggondolnod, ha a szíved a császárt súgja, válaszd azt, ha meg a természetest, akkor válaszd azt.

Én most, ha a helyedben lennék, a természetest választanám, azzal a kikötéssel, hogy ha bármi aggodalomra okot adó körülmény felmerül, akkor még mindig ott van második lehetőségként a császár:)


És ne félj, ha rááll az agyad, villámgyorsan megszülöd azt a kicsit:)

2010. okt. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én császárral szültem, és a következőt is úgy szeretném. Én is félek, hogy beszorulhat a baba. A kisfiam 4,38 kg volt én pedig csak 150 cm vagyok.
2010. okt. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
47%

Szia!

Szerintem is próbáld meg a hüvelyit. A barátnőm 1. lánya hüvelyi úton született a 2. császárral (muszáj volt) és Ő azt mondta nem érezte úgy, hogy szülte volna csak kiszedték belőle.

2010. okt. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A lányom 1 éve császárral született. Nekem nagyon csodás élmény volt, utána igaz fájt, de gyorsan felépültem, mindenben el tudtam látni a babámat, 3 nap már a tejem is belövellt, előtte meg előtej volt. Most 20 hetes terhes vagyok. 17 hónap lesz a két gyerkőc között. Még a dokimmal nem került szóba a szülés. Én félnék a felléphető komplikációktól (hegszétválás, baba nyakán a köldökzsinór...stb). így valószínű a császárt választanám újra (már ha lesz választásom).

Én egyáltalán nem éreztem az a császár után hogy nem szültem. 9 hónapig kihordtam és azóta is jó anyja vagyok a lányomnak.

Majd írd meg hogy alakult légyszi!

Minden jót és sok boldogságot!

2010. okt. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én egyetlen ok miatt akartam a hüvelyit, hogy a babának jobb legyen, mert akkor nem steril bélrendszerrel születik, kipréselődik a víz a tüdejéből és még fene tudja mi jóság van benne:)

Bajúdás (direkt írtam így) az volt bőven, 12 órán át szenvedtem a semmiért, mert már tudták, hogy császár lesz (téraránytalanság, farfekvés, nuku tágulás), de igazából a babának így könnyebb...állítólag:) Hát nekem kevésbé de sebaj:)

Májusban szülök ismét...másfél év telik addig el, szóval valószínű programozott lesz, de nem bánom csak a gyerek miatt, de ez van, így jár az aki csak egyszer is kihagyja a védekezést.


Amúgy nekem is könnyű volt, bár a felkelés fájt, de nem döglöttem bele, mint a többi nő akivel egy szobában voltam:) Pattogtam mint a gumimacik a gumibogyószörp után úgy feldobott az adrenalin:) Jó volt az én bírtam:)

2010. okt. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazuk van a többieknek. Döntsd el te. Én természetesen szültem, fájt az biztos, de a kisfiamra gondoltam. Addig fáj amíg meg nem születik, utána minden fájdalom elmúlik.
2010. okt. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%
Császárral szültem, de hüvelyi szülést szeretnék majd egyszer ha lesz tesó!viszont egy korábbi válaszadó azt írta hogy a hüvelyi úton megkell szenvedni a babáért...ez felmérgesít nagyon mert a császárosok is megszenvednek...én legalábbis nagyon megszenvedtem érte!nem tetszik az a hozzáállás hogy a császárosokat leszólják mert könnyeb!egy frászt!!!
2010. okt. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!