Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Önvédelemre milyen kutyát...

Önvédelemre milyen kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Önvédelem alatt házőrzést értek, meg ha elmegyek valahova, akkor már a látványa is elriassza a potenciális bűnözőt.

Én ilyen bulldogra, pitbullra, rottweilerre gondoltam. Lehet, hogy egyszerre kettő.

Volt már korábban kutyám, de még kamaszként, egy német juhász. De a kutya témában ennek ellenére új vagyok.

Valami erős, izmos kutyafajta kellene, akit be lehet tanítani védelmezésre. Hogy ha például megütnek, akkor már nekimenjen.

Időm amúgy lenne rájuk bőven.

Meg még annyi, hogy ez a súlyhúzás amit csináltatnak a kutyákkal, ez nem káros nekik?



2017. jún. 5. 22:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ha önvédelemre kell, én inkább a gázrevolvert javasolnám.

A viselési engedélyt kiváltani sem nagy ördöngösség, és jobb, meggyőzőbb mint a kutya, a fenntartása pedig sokkal olcsóbb.

2017. jún. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
:DD Én első kutyának semmiképp nem ajánlanám, hogy ilyen dolgokra tanítsd. Ha mégis így döntesz egy hozzáértő kutyaidomár segítséget mindenképp kérd ki, nehogy katasztrófa legyen a vége.
2017. jún. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Szegény fogyatékos vagy :( az iylen barmok miatt van hogy a kutyákat , veszélyesnek tartják. Mert ugye mire való a kutya hogy ha nem öldöklésre? pitbull, rottweiler? e legyél gyökér védd meg egyedül magad, ott vannak az eszközök is. Csak venni kell, vipera, paprika spray, kés vagy fasztudja mi -.-
2017. jún. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Bulldog, pitbull, minden csak nem házőrző. Egyébként is benti tartást igényelnek, a bulldog mindig, a pit hidegebb időben.

A roti tartható kint is, és a területét is védi általában, de kutyaiskolába kell járni vele kicsi korától. Be lehet tanítani személyvédelemre, de ennek feltétele, hogy először is egy engedelmes, kontrollálható kutyád legyen, aki minden körülmények között szót fogad neked. Csak parancsra fogjon, és parancsra azonnal eresszen is. Ez egy folyamatos képzést, tréninget jelent kiképzők által.

Házőrzésre egyébként manapság sajnos nem sokat ér a kutya, mert megmérgezik. Riasztóval, kamerarendszerrel többre mész.

2017. jún. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Egy használható, biztonságos személyvédő kutyát kiképezni minimum 3 év akkor, ha a gazdának jó a ráérzése a kutyára és kellően erős és következetes. 3 év, heti minimum 2 tréninggel, jó segéd és kiképző mellett. Mire ide jutsz, durván egy milliót bele fogsz fektetni csak a kutya képzésébe. De hát a kutyaképzés sosem volt olcsó történet.

Emellett nem a jófogásról kell szapis, ösztön és ideggyenge kutyát venni. Ha munkára akarod azt az ebet, akkor olyan helyről is kell választani. Egy jó kutya 1000 eurónál kezdődik. De arra készülj fel, hogy egy jó kutyát nem fognak odaadni úgy, hogy a gazdának nincs tapasztalata. Pont azért, mert ha nem sikerül a nevelés, egy közveszélyes, rád is életveszélyes fegyver lesz a kezedben.


Egyszóval a kutyanevelést nem egy rottweileren vagy piten kell megtanulni, mert annak nem lesz jó vége! Mire megérted a kutya működését, megtanulsz vele jól kommunikálni, már 2-3 éves lesz, ezer rosszul tanított viselkedéssel, a nem megfelelő nevelés miatti rossz beidegződéssel.

2017. jún. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Tegnap gyökér voltam kicsit, nem részletezem mi miatt. Vettem egy pár kutyás könyvet egyelőre.
2017. jún. 6. 21:52
 17/17 anonim ***** válasza:
Hát.. Én a német juhászt ajánlanám, a rottweilert, a dobermannt, a pitbull az inkább támadó kutya, azaz úgy értem, hogy például kutya viadalokra, ölésre, stb stb. Csak arra vigyázni kell, hogy a Dobermann az 3-4 éves kor után "megőrül".. Bár nekem egy erdélyi kopó és német juhász szóval.. Elég erős. De a legjobban a Rottweilert és a német juhászt ajánlom a legjobban, mivel ők elég termetesek, és erősek. Szépek is. :) De nekem a kedvenc kutyafajtám az a Erdélyi kopó és német juhász keveréke. Hidd el, ha valaki megüt, és megérzi a szagodat, tudja hogy veszélyben vagy, akkor gondolkodás nélkül neki fog ugrani az adott illetőnek. És nem, egyáltalán nem káros a kutyákra a súlyhúzás. Sőt! Még erősíti is őket. Persze ez attól függ, milyen termetű a kutya.. Például egy Yorkshire nem tudna egy embert elhúzni egy szánon, mint a Husky. :) De Huskyt ne fogadj örökbe, mert az nem fog megvédeni. Inkább csak néz téged, ugat ha bajban vagy.. :D Ők csak szánhúzásra használatosak.. Egyébként.. Egyébként, ha nekem lehetne akármilyen kutyám, akkor én a Golden Retriver, és Német juhász között variálnék. :D
2017. aug. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!