Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szép napot! Milyen kést...

I.B.T. kérdése:

Szép napot! Milyen kést ajánlotok önvédelemre?

Figyelt kérdés

ÁLLJ! Tudom, hogy nem önvédelemre lett kitalálva, nem lehet levédeni vele sokmindent.Úgy gondoltam venni kellene egy olyat mely nem dobókés és komolyabb dolgokra is képes. Az én nézeteim szerint ha valakiben van annyi, hogy megtámad az utcán akkor bennem lesz annyi, hogy nem nézem mekkora kárt okozok benne. Ez az én véleményem erről és pont.Tehát inkább önvédelem miatti támadásra akarok egy normális kést. Arra lennék kíváncsi, hogy JOGILAG és TULAJDONSÁGBÉLILEG milyet válasszak? Árban mennyi? Mennyit érdemes összespórolni rá?

Másik: nem vagyok egy kung-fu filmeken eltévelyedett ember. Pontosan tudom, hogy ha nem 1-2 (esetleg 3) ember támad rám akkor jobb a futás mert a túlerő az túlerő...

Azért van egy "védelmi" eszközre szükségem, hogy biztonságosabb közeget teremtsek magamnak az utcán. Még fiatal vagyok ahhoz képest de állíthatom, hogy közelharcban meg tudom állni a helyem. Ez vonatkozik a késsel való bánásomra is. Elég sokat szoktam vele gyakorolni, hogy ne csak tudjam használni hanem merjem is.


Még egy dolgot le akarok írni: tudom magamról, hogy nem vagyok egy faszagyerek. Nem áll érdekemben, hogy vagánykodjak vele vagy hasonlók. Ezt elég komolyan veszem a harcban mint művészet illetve mint sport.


A válaszokat köszönöm!



2014. aug. 28. 16:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%
Rambo féle bozótvágó. De én sosem értettem az ilyet. Hol laksz te? Bronx-ban? Comptonban? Szomáliában?
2014. aug. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Szeretek felkészülni mindenre.

Szabolcsban lakom és amikor olyanokat hallok, hogy bedrogozva szamurájkarddal rohangáltak a cigányok, ki kellett jönni a rendőröknek, mentőt kellet elgondolkozom, hogy a puszta öklöm elegendő-e.

Inkább kiírok egy kérdést, minthogy "felkészületlen" legyek.

Tudod: "Jobb ha van de nem kell mintha kell de nincs!"

2014. aug. 28. 17:21
 3/19 A kérdező kommentje:
... kellett hívni*
2014. aug. 28. 17:21
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

van többfajta késharc megközelítés,nekem az olasz tetszik ami szúrás centrikusabb.

erre a célra meg a stiletto orgyilkos fegyver a megfelelő.

az eredeti-

[link]

és a modern változatai-

[link]

[link]


a másik hatékony eszköz a gyilok-

[link]

2014. aug. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
68%

üdv, a kés nem a legjobb önvédelmi eszköz mert elég nehéz olyan sebet ejteni a másikon, hogy annak ne legyen lehetősége kárt tenni benned(hiába sebesíted meg úgy, hogy 10perc múlva belehal addig simán nagyobb kárt tud benned okozni ha benne van az adrenalin vagy ha valamilyen szer hatása alatt van) ezért inkább csak akkor hordj ilyet ha jártál valamilyen késes harcművészetre és rendesen tudsz vele bánni, amúgy a kés, ha nem akarod, hogy a rendőr b4sztasson ne legyen rugós és a penge ne legyen 8 cm-nél nagyobb ha meg ez nem szempont akkor mindegy. inkább a viperát ajánlom(bár azt is inkább úgy ha tudsz vele bánni) lehet engedéllyel nálad csak elméletileg nem használhatod.


Márk098 konkrétan még a jobb környékeken is többször hallani, hogy valakit leszúrtak villamosmegállóba itt-ott(nem olyan rég pl újpesten), de nem is kell ilyen messzire menni rendszeresen hallani napi 1-2 olyan esetről amikor bedrogozott gyökerek randalíroznak közterületeken, nem kell ahhoz bronxba vagy olyan helyen lakni ahol rendszeresen lőnek le embereket ahhoz, hogy az ember bajba kerüljön

2014. aug. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ha jön tíz kicsi indián befüvezve vagy józanul és szamurájkardjuk van, te semmire nem fogsz menni a késeddel. Lehet, hogy még elfutni se tudsz majd. Azt mondanám neked, hogy járkálj te is karddal, de ha a rendőr igazoltat akkor ennek annyi. Közterületen nem járkálhatsz felfegyverkezve. Viszont azt tudom tanácsolni, hogy ha teheted ne sokat járj gyalog. Sötétedés után ne menj ki. Ha baj van hagyd őket ott a francba. Meg kell próbálni elfutni. Ha ledöföd valamelyiket te leszel a hibás és ülhetsz az ország szenny börtöneiben életed végéig.
2014. aug. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

hát jah,késes szurkálásért kemény éveket osztanak.

ha mindenáron bökni akarsz,akkor a csillag csavarhúzó kicsit megköszörült heggyel megfelelőbb,mert ha igazoltatnak,vagy használat után elővesznek,akkor arra még tudsz valamit mondani,hogy a munkádhoz elengedhetetlen azét volt nálad.

vágáshoz meg a sniccer a jó,arra is lehet magyarázatot kitalálni,pedig olyan éles mint a szike.

de 15-20 centis pengékhez nehezebb.

2014. aug. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy ilyesmi esetem, de nem késelés, pusztán verekedés. Ők voltak vagy húszan, én meg egyedül. Megütöttek, visszaütöttem aztán vagy ötven felől záporoztak az ütések. Ellöktek, bevágtam a fejem, agyrázkódásom lett. A szememet olyan szinten szétverték, hogy eltűnt. Köpni nyelni nem tudtam. Egy pár fogam kilazult, isteni szerencse, hogy nem estek ki. Hallgass rám és ne menj bele ilyen balhékba. Slussz poén, hogy a majdnem én lettem a bűnös, mert az egyiket megütöttem, bár az nem számított, hogy ők kezdték és ők ütöttek először, aztán meg vagy ezerszer. A rendőrségre meg nem érdemes menni, hidd el. Egyrészt nem tudnak velük mit csinálni, másrészt több milliárd ilyen eset van és nem érnek a végére.
2014. aug. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Amit az utolsó ír ott a nagy piros pont az elkövetések terén. Még ha tényleg meg is védeném magam, és a vágások amiket ejtettem rajtuk nem lennének komolyak MÉG ÉN LENNÉK A HIBÁS MERT KÉST RÁNTOTTAM. Ááá...

Higgyétek el nekem inkább elfutok csak balhéba ne kerüljek. Nem vagyok gyáva, csak féltem a testi épségem.

"Inkább fussak el kétszer minthogy egyszer úgy megverjenek, hogy esetleg belerokkanok"

Persze ez szituáció függő:D

Nem hinném, hogy erre egy normális gondolkodású ember azt mondja, hogy hülyeség.

Sajnos ebben a világban nem lehet kimenni estefelé utcára sétálni meg hasonlók. Nem is szoktam. HA lehet mindig nappal utazok.

Mindenféleképpen kést akarok. Egyrészt mert ehhez szoktam hozzá, másrészt jobban megijednek tőle mintha egy tollal vagy mással elkezdenék hadonászni.

Mint írtam féltem a testi épségem. Még ha csak az orrom törik be azzal is van egy csomó probléma. Nem tudsz normálisan aludni, fájdalomcsillapító ha szükséges, valamelyest óvatos evés, stb. De a legkevesebb szerintem az orrtörés egy ilyen támadás esetén... Ezért ha lehet inkább elkerülöm. Ha barátnő, haver van veszélyben arra persze ugrok. ÉS ami a lényeg: ha csak pofáznak azt elengedem a fülem mellett DE egy rossz mozdulat és már ökölben a kezem. Nem azért mert "jajj de jó lenne bunyózni" hanem azért mert inkább járjak a bíróságra (esetleg elítéljenek) többször, minthogy hetekig, hónapokig járjak kezelésre.

Gondoljatok csak bele:

Hagyom, hogy megverjenek/nem futok elég gyorsan- én szenvedek, nekem kell gyógyszer, ők röhögnek egy jót, a rendőrség nem csinál semmit

Nem hagyom/használom a kést- sérüléseket okozok miközben lehet én is kapok, a rendőrség biztos, hogy csinálni fog valamit mert első dolgom lesz bemenni (nehogy ők lépjenek először). Lehet, hogy elítélnek de ez szituáció függő.

És még mielőtt megkérdeznétek: ha véletlen meghalna, nem gyötörne a lelkiismeret. Ismerem magam, sosem kötekednék senkivel, nem lopnék, stb. Ennek ismeretében bátran ki merem állítani: az aki valakire rátámad (mert be van lőve vagy hasonló) az megérdemli...


Túl hosszúra sikeredett. Nem fogok várni egy rendőrre sem ha dulakodni kezdünk. Éppen ezért tettem ki a kérdést. Írtátok itt, hogy azért történnek ilyen dolgok. Ez a baj...

2014. aug. 28. 20:13
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Kés lehet nálad, de reméljük, hogy nem kell majd használni. Azért a késhordással kapcsolatos szabályokat tartsd be. Egyébként nem rossz gondolat fejben felkészülni a balhéra, mert tudni fogod, hogy mit csinálj, de ne váljon a rögeszméddé. Ha elmész előttük ne lássák rajtad, hogy félsz vagy ideges vagy, mert akkor célpont leszel. Légy óvatos mindig.
2014. aug. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!