Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány órakor vihetem ki a...

Hány órakor vihetem ki a sétálni a kutyám?

Figyelt kérdés
Hány órakor vihetem ki a kutyámat sétálni? Mert falun lakom és munka elött mennék vele de a szomszédaim megfenyegetek hogy feljelentenek. Mert zeng az egész utca. De nem az én kutyám ugat hanem minket ugatnak. Ahhoz hogy kijusak a hegyre átkel mennem egy utcán a faluban. Hétvégén 8 utánra kaptan engedéjt a polgármestertöl, de hétköznapot nem kérdeztem. Máshol is van ilyen megkötés?Ja nem üdülö övezetben lakom. Egy sima balatonhoz légvonalban kb 25-30km lévö falúban.

2017. jún. 6. 06:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%

Neveljék meg a kutyáiakt, hogy az utcán történő minden xarra, ami a rendeltetésszerű használatból fakad, ne ugassanak.


Szerintem az sincs teljesen rendben, hogy polgármesteri engedély kell egy kutya pórázon, utcán történő közlekedésével. Én utána érdeklődnék egy jogásznál.

2017. jún. 6. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%

Nincs ilyen megkötés. Nem te vagy a hibás, hanem az a sok kretén, akiknek a neveletlen, ingerszegény környezetben élő kutyái ugatnak.

Pórázon bármikor kiviheted, jelentsenek csak fel nyugodtan, semmi alapjuk nincs erre, ne aggódj.

2017. jún. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Autóval is csak 8 után lehet menni? Vagy biciklivel,dolgozni?

Ilyen szabály nincs, bármikor kiviheted a kutyádat pórázon.

2017. jún. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Német juhászom van. A kutyán hám és félfojtó nyakörv is van. Csukló porázzal viszem az utcán. Nyakörvel. De a határban 5 méteres flexivel van hámmal. Engedelmes kutya de a vadak miatt nem lehet elengedni. Mert ki lönék. Most vasárnap nekem estek a faluban hogy nem tudnak tölünk aludni! Én megdöbbentem mert nem mi hangoskodtunk hanem a többi kutya! Ja és 7:15 volt szoval nem értem. Voltam a polgármesternél aki megnyugtatot hogy nincs szabályozva rendelettel hogy mikor mehetek ki. De legyek tekintetel a lakokra és Vasárnap nyolc elött ne menyek ki. Hiába mondtam ha kutya nélkül megyek akor is zeng az egész utca. De erre legalább van engedélyem csak a többi napot felejtetem el megkérdezni.
2017. jún. 6. 07:14
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem a polgármester mondja meg, hogy mikor mehetsz ki, nem kell erre engedélyt kérni. Nincs sehol ilyen megkötés, személyi szabadságot nem lehet korlátozni ilyen módon.


Nyilván azt érdemes figyelembe venni, hogy ne szerezz ellenségeket, nehogy megmérgezzék a kutyádat, vagy hogy ne cseszegessenek, de ez a te személyes döntésed, hogy mennyire vagy tekintettel a pampogókra, nincs ilyen, hogy így KELL lennie. Feljelenthetnek, de nem lesz semmi eredménye, nincs igazuk.

2017. jún. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
65%

Ez azért patthelyzet, mert jogilag akár éjjel 1-kor is elviheted sétálni, főként, hogy nem te vagy a zajforrás. DE! persze ők meg megmérgezhetik a kutyádat, és még bizonyítani sem fogod tudni:(

Én a helyedben EGYEDÜL jönnék-mennék a faluban minél többet (igen, korán és későn és vasárnap:)), hadd ugassanak a kutyák, legalább látják, hogy nem a te hibád, és a kutyád ellen sem szólhatnak semmit - talán beleszoknak az ugatásba:S Az egész falut úgysem tudod rávenni, hogy megnevelje a kutyáját:(

2017. jún. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Akkor pl a gyereket sem lehet kismotorral gyalog vinni az oviba/bölcsibe 8 előtt??? Mert attól is zeng az egész utca...


Mondd meg nekik, hogy nem te tehetsz róla, hogy ugatnak a kutyák. Akkor viszed, amikor tudod - munka előtt.

2017. jún. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Kőszárhegyről van szó ?
2017. jún. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol ilyen bolondok az emberek? A mi városunkban azon picsognak, hogy este ne vigyék ki a kutyákat... zeng az egész utca. Hát ez van. Élni attól még kell. Kukásautó sem jár felétek reggel?
2017. jún. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Reggel hatkor flexelni persze lehet, meg tyúkokat etetni, amitől ott kárál az egész banda fél órán át.
2017. jún. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!