Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudi, pumi, uszkár vagy...

Mudi, pumi, uszkár vagy tibeti terrier? Ti melyiket választanátok? Miért?

Figyelt kérdés

Mindegyiknek megfelelő körülményt és foglalkozást tudnék biztosítani. :) alaposan utána néztem ennek a 4 fajtának, viszont választani nem tudok :D szívesen fogadok személyes tapasztalatokat, észrevételeket ;)


Előre is köszönöm



2017. jún. 6. 14:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
71%

Én a mudit választanám, 3 mudim volt eddig, kedvenc fajtám lett. Szép (akárki akármit is mond), okos, egészségesebb mint az átlag. Szeretem, hogy szereti a háziállatokat és egygazdás. Praktikus a mérete, a szőre.

Amúgy a tibetiről azt tippelném, hogy nehéz lehet beszerezni és biztos drága, de persze lehet, hogy ez neked nem akadály.

2017. jún. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
72%

Mindenképp Tibeti terrier!

Rendkívül okos, érdeklődő, tanulékony, de a parancsolgatást nem szereti. Az esti órákban ajánlatos tanítani max. 5-10 percig. Nagyon cuki, szeretnivaló. Megválogatja, kivel barátkozik, megérzi, ha valaki nem szereti. Az enyém 1 éves koráig imádott rohangálni, ugrálni, lopkodni pl. papucsot, papírzsebkendőt, melltartókat, plüssöket, de aztán megkomolyodott kicsit és bújósabb is lett, viszont játszani még most is imád. A havat szereti enni, támadni. Olyan kajából, ami a foga alá való bármennyit képes megenni, kunyerálásban profi. Már nem követeli a sétát, ettől függetlenül, ha meghallja: Megyünk?, nyulat lehetne vele fogatni. A szőrét nem szabad gyakran levágni, hosszú szőrű kutyának lett kitalálva. Gyakran kell fésülni, nehogy összefilcesedjen a bundája. Az enyém a slagból jövő víz alá imád berohanni, de már belementem vele a medencébe (csak úgy, hogy a kezemben fogtam), remegett és félt, nehogy beleessen, fürödni sem szeret.

2018. aug. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!