Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehetne ez ellen tenni?...

Mit lehetne ez ellen tenni? Vagy nem akkora baj? (számomra nem, csak a kutyámat féltem az esetleges vitaminok hiánya miatt)

Figyelt kérdés
Tehát a kutyám csak azt eszi meg amit én is...semmilyen kutyatápot

2017. jún. 11. 12:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez elég nagy baj. A kutya elkényeztetett és te nem teszel ellene semmit.

A kutya nem mindenevő, ráadàsul nem tesz jót neki a sok fűszeres, sós kaja. Màjbeteg, vesebeteg meg ki tudja mèg mi lesz tőle. És igen, nem kapja meg a szükséges vitaminokat sem.

Vegyèl neki jó minőségű tápot és etesd azzal. Leteszed elé, ha nem eszi meg 10 perc alatt, elveszed. És ezt jàtszod addig amíg meg nem eszi. A konzervet megeszi? Mert akkor cselesen kipróbàlhatod azt, hogy a tàpra ràteszel egy-két kanàlnyi konzervet,hátha úgy megeszi. Vagy esetleg egy-két kanàl riszt/krumplit ha a hàzikoszthoz van szokva.

De etethetsz barf szerint is, azt biztosan szívesen megennè. Legalábbis én még nem talàlkoztam olyan kutyàval aki nem ette volna meg a húst. De ezzel vigyàzz, itt neked kell az adagokat összekészíteni hogy legyen benne hús, kis csont, belsőség, zöldség. Különben ugyanúgy vitamonhiànyos lesz a kutya.

De a te agyi képességed alapján ("számodra nem baj") én inkàbb az egyszerű tápos etetést javaslom.

2017. jún. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mit lehetne ez ellen tenni?

Mondjuk megtanulsz végre felelősségteljesen kutyát nevelni.



Amit te eszel az fűszeres és sokkal zsírosabb is. Ettől a kutya könnyen elhízhat, annak ellenére, hogy megfelelő tápanyag nem jut a szervezetébe. A sok fűszer, só és társai máj és vese elégtelenséghez vezethetnek, arról nem beszélve hogy az emésztését is teljesen tönkrevághatja és akkor a folyamatos hasmenéssel is fog küzdeni és egyéb gyomor problémákkal.

A vitaminok hiányában a csontok/porcok/ízületek nem lesz elég erősek ami majd a kutya késöbbi életfázisában fog visszaköszönni. A bundája durva lesz, esetleg foltokban elkezd majd hullani.

Mivel a főtt étel puha így a fogait sem kell használja ami hosszú távon el fogkövesedik vagy roszabb esetben kihull.


Az első leírta a táphoz szoktatás menetét, de gondolom első nap már fel fogod adni és úgyis adsz neki a vacsorádból.

Nevetséges és egyben szomorú is, hogy ilyenek mint te tarthatnak kutyát.


Azt még hozzá tenném, hogy olyen nincs hogy a kutya nem eszik tápot. A kutya nem élvezetből eszik hanem a túlélés miatt. Persze ha hozzászoktattad, hogy nem kell rágni és ha nem eszi meg a tápot akkor sincs gond mert úgyis kap a vacsorádból akkor ne csodálkozz. Javaslom, hogy menj el egy tükörmódszeres kutyaiskolába mert sok mindent kéne még tanulnod..

2017. jún. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyon nagy baj, igen! Ne adj neki emberi kaját!
2017. jún. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagy baj.Azt tudod tenni hogy kaja előt elviszed egy nagy sétára nagyon nagyon fáraszd ki és rakd elé a száraztápot meg egy kis kutyakonzervet vagy valami folyadékot ne tejet egy adhatsz neki ugy tápot hogy raksz tápot egy tálba be ásztaod és a beásztatott tápot ad neki oda ha nem eszik 30 percig ved el tőle és probáld meg 1-2 órával késöbb oda adni meg fogja enni
2017. jún. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!