Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztasággal kapcsolatban...

Szobatisztasággal kapcsolatban kérnék segítséget?

Figyelt kérdés
Most lesz egy 8 hetes kis menhelyi kölyök kutyusom. Jelenleg van egy 3 éves tacsi keverékem akit szintén menhelyről hoztunk el viszont őt 1 évesen. Nagyon várjuk már de mégis egy kicsit új dolog számunkra ez a kis picúr. Azt tudom hogy még nem lehet kivinni sétálni de akkor mégis hova végezze a dolgát? Hallottam erről a kutya pelusról. Szerintetek az úgy jó megoldás ha éjjel a pelusra nappal pedig kintre pisil? (Este 11-től reggel 7-ig kéne kibírnia. Azt gondolom ennyi idősen még nem fogja.) másik kérdésem: nagyjából mikorra lesz teljesen szobatiszta?

2017. jún. 11. 13:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha van kert, akkor oda kiengedhetitek kétóránként, nagy simi és dicséret, ha elvégezte ott. Ha nincs, akkor is le lehet vinni, de más kutyákkal nem szabad érintkeznie, és figyeljetek, hogy ne egyen fel semmit a földről, és tényleg csak annyi legyen, hogy lementek, pisi/kaki és utána fel. Evés és ivás után mindenképp vigyétek le.

A kutyapelusról nehéz lesz utána leszoktatni, de berakhatjátok neki.

2017. jún. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem, nem jó a kutyapelenka. Azzal csak azt erősíted benne hogy bent végezze el a dolgàt. Aztàn majd csodálkozol hogy nappal is bepisil.

Ha azt látod hogy bepisil a kutya éjszaka, szépen felkelsz éjjel 2-3 fele és kiviszed pisilni. Hidd el, sokan csinàljàk ezt.

Egyébként ha menhelyi kutya akkor kinn élt a szabadban. Ergo jelezni fog ha ki kell mennie. Legalábbis az enyém az első pillanattól kezdve jelzett. Igaz, ő 10 hetesen került hozzánk. Néha volt neki 1-1 baleset, de két hét se kellett hozzá míg teljesen szobatiszta lett. Ő pl panelkutya. De volt kertes házban kinti-benti kutyàm (2 db), ők éjjel benn aludtak, max nyàron voltak kinn, napközben ha akartak kinn lehettek, ha akartak akkor benn. Nekik konkrétan soha nem lett tanítva a szobatisztaság, eszükbe se jutott benn pisilni. Pedig kölyökkorukban is ugye egész éjjel benn voltak. Persze volt hogy éjjel egyszer ki kellett engedni őket pisilni, vagy mondjuk nem 7-kor kelni (mi is akkor keltünk) hanem fél 6 fele kiengedni őket. És akkor pl már vissza se jöttek csak mikor mi keltünk.

Sosem értettem azokat akik itt írjàk gyk-n hogy több hónap, akàr egy év is kell ahhoz hogy egy kutya szobatiszta legyen...

Most itt van nàlam egy ismerősöm kutyàja, 4 hónapos. Kb 5-6 hete van náluk, és még nem szobatiszta (persze pelust használnak...). De neki ki kellett mennie külföldre két hétre, addig rám bízta a kutyát. 8. napja van nálam a kutya, bepisilt első nap éjszaka, aztán második nap pont láttam hogy kakilni készül, gyorsan rászóltam és kézben kiszaladtam vele a ház elé hogy ott kakiljon. Azóta csak tegnap pisilt be, de az az én "hibám" volt, mert 7 óra hosszára egyedül kellett hagynom. De még van vele 6 napom, a célom az hogy addigra szobatiszta legyen :)

2017. jún. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kedves első. Köszönöm a válszt. Második: neked is köszönöm de ezt egy kicsit normálisabb hangnemben is ellehetett volna mondani.
2017. jún. 11. 13:48
 4/4 anonim válasza:
57%
Kérdező, szerintem kettes teljesen normális hangnemben válaszolt és teljesen jó dolgokat írt!
2017. jún. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!