Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idosen kell elkezdeni...

Mennyi idosen kell elkezdeni nevelni a kutyakat?

Figyelt kérdés
2010. máj. 18. 18:03
 1/9 A kérdező kommentje:
Nem szeretnem, hogy a fejemre nojon, de most meg csak 8 hetes es mindent jateknak tekint...
2010. máj. 18. 18:08
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
3 hónapos kortól tudod elkezdeni nevelni, de az a lényeg, hogy a tanítást és játéknak vegye,és mindig nagyon türelmesnek kell lenni vele
2010. máj. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor hazaviszed rögtön akkor.
2010. máj. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
én 12hetesen kezdtem el tanítgatni az udvaron, és mikor megkapta a utolsó oltását akkor vittem sétálni is. szerencsére ő irtó gorsan tanult, mára már rengeteg trükköt tud és a sétákon is szépen jön melletem. de ha nálatok van az anyja is akkor nem te vagy a falkavezér így természetesen nem akar engedelmeskedni neked. ha egyedül van akkor előbb gyakorold a falkavezérséget vele és könnyebb lesz a dolgod.
2010. máj. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyből el kell kezdeni (sőt az az ideális ha már a tenyésztő is elkezdi). Persze itt most nem feltétlen engedelmességi gyakorlatokra gondolok, de ha kiskutya megszokta az új helyét ezeket is el lehet kezdeni játékos formában.
2010. máj. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, ahogy hozzád kerül, már " neveled". Hol a helye, mi a neve, mit szabad, mit nem, nem ugrálunk senkire, stb. Mindezt következetesen, beépítve a mindennapok életébe.

Ül, fekszik, odajön, marad pedig sok sok jutalommal.Közben szépen növöget majd és telik az idő, és okosodik.

2010. máj. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hogy erdemes elkezdeni ? Irnatok gyakorlati peldakat ?
2010. máj. 18. 18:18
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


így elsőre ezeket a kiskutyás cikkeket találtam. Mindegyikkel érdemes foglalkozni.


A tanítást persze max 5 percig egyzerre, nem szabad őt terhelni, még pici, tanítás után mindig játék következik mindig, és tanítás közben jutalmazni kell, hogy pozitív élménye legyen a tanulással kapcsolatban.


Elsőre nevelni fontos, de azt az első perctől. Mit szabad, és mit nem, ezek alapok, illetve a neve, és a gyere ide. Utána jöhetnek a trükkök.

2010. máj. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%
Én annyit tanácsolnék , hogy mivel még kölyök tedd labdamániássá :) Utánna jól jön majd ha tanítod más dolgokra .
2010. máj. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!