Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen módszerrel tudnám...

Milyen módszerrel tudnám elérni, hogy a kutyámat szépen/rendesen tudjam sétáltatni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, nem húz, nem indul meg a szagok irányába,nem akar felszedni minden szemetet hanem mellettem jön, felveszi a tempómat és a sétálásra koncentrál.

2017. jún. 20. 17:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Úgy hogy sűrűn viszed sétálni, ha húz, akkor megállsz és elindulsz a másik irányba, ha fel akar venni valamit, akkor letiltod, ha jól viselkedik, akkor megdicséred.
2017. jún. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Akkor most tisztázzuk: séta alatt is fegyelmezetten kövesse a szabályokat, vagy pihentetően akarnád lefárasztani? Mert nem mindegy.
2017. jún. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Több ezer kérdés van pont erről. Keress vissza.


Eddig mit próbáltál? Mennyit és hogy viszed sétálni?

2017. jún. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem három hónap volt egy 10 éves kutyával ezt megtanulni. :D Először nem is értette, és nem jött. :D


A hámot leváltottam nyakörvre. Eleinte nem magam mellé húztam, hanem a hátam mögé, a kezemet a pórázzal a derekamhoz raktam. Így megértette szép lassan, hogy nem jöhet elém. Amikor nem így sétáltunk, hanem magam mellet tartottam, akkor ha elkezdet húzni, akkor rántottam egy enyhét, és rászóltam. Ha nem hagyta abba, akkor vagy megálltunk, vagy elindultam a másik irányba. Így sikerült elérni, hogy most már nem áll le mindenhol.


De azért megjegyezném, hogy ezt akkor fair elvárnod tőle, hogy a séta közben elengeded valahol, hogy szaglásszon, felfedezzen.

2017. jún. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!