Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Belehalhat a lány kutyám a...

Belehalhat a lány kutyám a szülésbe?

Figyelt kérdés
Most tüzel egy keverék kicsit nagyobb mint egy puli és van egy dobermanunk és apáék ösze zárták őket de olvastam hogy bele halhat mondtam apáéknak de azt mondták ugy se hal bele mit tegyek?már 3 4 szer befedezte
2017. jún. 20. 19:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
hát már semmit... ivartalanítani kéne a kutyákat. magába a szülésbe ritkán hal bele, inkább ha nincs ivartalanítva kaphat egy méhgyulladást vagy stb, akkor már meghal.
2017. jún. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Belehalhat. Vigyétek el ivartalanítani a szukát, vemhesen is lehet!
2017. jún. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Belehalhat, méghozzá nem is csak a szülésbe. Korábban említették a gennyes méhgyulladást, az én első szukám abba halt bele majdnem egy fedeztetés után. Fedeztetés során fertőződött, és kölykök helyett gennyes méhgyulladása lett. (Minden szükséges minősítéssel rendelkezett és tenyésztőnél fedeztettük.)
2017. jún. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
De én ezt mondtam a szüleimnek de nem értik meg azt mondják ez a dolga a szukának hogy legyenek kölykei
2017. jún. 20. 20:34
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mond meg a drága szüleidnek, hogy ez csak idióta szaporítás! Mit kezdenétek a kölykökkel? Felpasszoljátok Jófogásra és sz*rtok bele, hogy milyen idióta veszi meg?

Azt kívánom, bár illegális lenne a szaporítás...

2017. jún. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Kölyköket képesek lennétek 2 hetente féreghajtózni, oltásokat beadatni, chipeltetni, normális, nekik való táppal etetni az elválasztás után? Egyáltalán a mostani kutyáknak ezek megvannak?
2017. jún. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Csak mondd meg nekik, mézzenek utána, hogy mennyi pénz lenne 8 hetes korukig etetni, féreghajtózni, oltani a 8/10 kiskutyát. És mennyi lenne ivartalanítani. Nem hiszem, hogy sokáig fognak ez után vacilálni.
2017. jún. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

amikor kb 8 éves voltam, a mi kutyánk is vemhes lett, mert a szüleim nem voltak felelős kutyatartók, nem voltak tisztában azzal, hogy ha nem vagy szakképzett tenyésztő, akkor a kutyádat ivartalanítani kéne. megszülettek a kölykök, 9 db született, abból 2 egyből elpusztult. a 7 kölyöknek mind találtunk gazdát, ilyen apám haveri körében. az anyakutya rövidesen azután, hogy a legutolsó nálunk maradt kölykét is végigszoptatta lebénult, és pár hét alatt elpusztult, az állatorvosok nem tudtak rajta segíteni. ezek után pluszba hallottuk a faluban, hogy a kutyánk kölykei közül valamelyik elszökött és elütötte az autó, valamelyiket menhelyre adták, mert nem tudták mire vállalkoztak, mert nyilván nyilván apám haverjai sem voltak felelős kutyatartók. a legrosszabb az volt, amit az utolsó élve maradt kölyökről hallottam pár hónapja, hogy szerencsétlen kutya láncra volt verve egész életében, és a télen halálra fagyott az udvaron :(


azóta van új kutyánk, ő is sajnos vemhes lett, de amikor ez történt, akkor már idősebb voltam, és volt annyi eszem, hogy ugyanúgy mint te most, feltettem ide egy kérdést, hogy mit lehet ilyenkor tenni, és azt ajánlották, hogy még vemhesen is el lehet vinni ivartalanítani, és akkor nem születnek meg a kölykök. ez a kutyus azóta is megvan, makk egészséges, túl van a 10 éves koron, de olyan mint egy kölyök, minden nap sétáltatva van, szuper jó életet él.


ezt az egész sztorit azért írtam le, hogy te most még időben meg tudnád akadályozni ezt az egész lavinát, amit esetleg az a vemhesség el tudna indítani. apukád pedig (nem akarok rosszakat mondani róla) de egy végtelenül tudatlan ember ez alapján. a kutyák ösztönlények, nekik nem öröm a szülés, ez csak az embereknél van így. nem kéne összehasonlítani a kutyákat az emberekkel. ők azért párzanak, mert az ösztöneik ezt diktálják, viszont sok évet elvesz az életükből, ha ellenek, és mint látod az én példámból is, hogy súlyos következményei lehetnek. főleg amiatt, hogy a dobermann sokkal nagyobb mint egy puli, és ha esetleg a kölykök a dobermann méretét öröklik, akkor a puli már a szülésbe is belehalhat.

2017. jún. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Az ilyeneknek kár írni. Az ilyeneknél a kutya csak kerti tartozék, eldobható, lecserélhető tárgy. Még a szenvedését is élverettel, vagy legalábbis közömbösen nézik csak. Ivartalanítani nem fogják, hisz pénzt nem költenek egy eldobható tárgyra.... kérdező, vigyétek be gyepire mind a kettőt, jobb helyük lesz, mint nálatok. Undorítóak az ilyen emberek.
2017. jún. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Én nem tehetek semmit én mondtam a szüleimnek de semmi és amugy a kicsiket oltaninféreghajtani és chipezni fogják és jó táppal etetni és elvileg késöb ha 6 éves lesz a lány kutya akkor ivartalanitják remélem igy lesz
2017. jún. 21. 08:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!