Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha veszek egy kutyát akkor...

Ha veszek egy kutyát akkor mennyi havi költségre számíthatok?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy dobermann kislánykutyát.

Tájékozódni szeretnék előre, hogy kb mennyi havi költség lehet egy kutya eltartása, gondozása, nevelése..

Ivartalaníttatni mindenképpen szeretném.


2017. jún. 23. 12:50
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
De egyébként ezt én sem értem, hogy mi kerül 30.000Ft-ba havonta.
2017. jún. 23. 14:28
 12/19 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Pl ez a táp egyike megfelelne? Úgy tudom a josera jó minőségű!?

2017. jún. 23. 14:32
 13/19 anonim ***** válasza:
17%

7-8vagyok. Az kerul nekik 30-ba, hogy 3000forint/kilos tapokkal etetnek, pedig kb ugyanaz van mindegyikbe, legalabbis annyival nem jobb, ezt onnan tudom, hogy ismerosom dolgozott kutyatap gyarto nagyuzemben. Mindenki le van szolva, ha nem orijennel etet, kozbe a sajat etkezesukre nem birnak odafigyelni. Regen is a kutyak csobtokat, maradel eteleket kaptak, meg a nagyszuleim kutyai is ezeken eltek, meg oltast is csak a kotelezo veszettseg ellenit kaptak meg, aztan ami legkorabban meghalt az is 14 eves volt, a legtobb 17 evet elt, tacsko.

Szoval felesleges penzkidobas az ilyen divatos nagy tapokat megvenni, egy olcsobban is ugyanugy elvan a kutya boldogan, egeszsegesen. Mert a vitaminok, nyomelemek megvannak egy olcsobb tapban is, mivel kotelezo beletenni, kulonben nem ertekesithetnek. Nekem elhiheted, lattam, amit lattam.

2017. jún. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Az is jo, kolyoknek meg junior es kesz
2017. jún. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Nekem labradorom van 40kiló körül van, inkább kevesebb. Havi 16000 a táp, real nature ez egy elég jó táp, ezen nem szabad spórolni. A kötelező veszettség elleni + kombinált egy évben max 12ezer. Kullancs/bolha ellen mi advantixot használunk ez 4ezer körül van és 30 napig elég de csak márciustól-októberig kapja havonta, télen mi nem járunk kirándulni se, max akkor kap télen ha nincsenek fagyok. Szívférgességre is jó féreghajtó 1700-1800 körül van ezt is havonta kell kapnia amikor szúnyogszezon van. Havonta ezen kívűl kb 10ezer megy el jutalomfalatra/játékokra bár ez opcionális, mi kicsit elkényeztettük:DD. Viszont kezdetben kell neki ágy vagy ha kinti kutya akkor ház ( és télre meleg helyet kell neki biztosítani) ez nem olcsó, az ivartalanítás 20-30 között van ez súly és állatorvos függő. Kutyaiskola sem olcsó viszont nagyon hasznos lehet. Kellenek neki tálak, játékok, rágókák, póráz, nyakörv, ezek kisebb összegek de összeadódva nem kevés ez sem. Szóval egy felnőtt kutya havi költsége 20-25ezer, és az etetésen, parazita elleni védekezésen nem szabad spórolni, ha ezt nem tudod biztosítani válassz kisebb testű fajtát ami kevesebbet eszik. Nézz utána, már vannak kisállatbiztosítások ez szerintem nagyon jó, plusz érdemes 40-50ezret félretenni, sajnos bármikor beüt a probléma.

Valamint érdemes jó helyről, törzskönyves kutyát választani, ez nem olcsó, viszont nagy valószínűség szerint nem lesz beteges a kutyád

2017. jún. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"pedig kb ugyanaz van mindegyikbe"


Hát nem. Egyrészt a komoly külföldi márkák olyan helyről jönnek, ahol a szigorú szabályozás nem engedi, hogy ne az legyen benne, ami rá van írva. És azért nem mindegy, hogy a tápban lévő pl fehérje mondjuk glutén, vagy hús. Másrészt múlt hónapban olcsó tápot vettünk, mert nem volt pénzünk jobb tápra. Meglátszott a kutyán, sokkal több kellett neki és rengeteget kakilt, ami annak a jele, hogy a nagyrészét nem emésztette meg.

2017. jún. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
16-os az a valtas miatt volt, nem szabad hirtelen valtani te barom
2017. jún. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nem az nem a váltás miatt volt. A váltás miatt max ment volna a hasa. Azért ürít többett, mert alig van az olcsó, gagyi tápokban hasznosítható tápanyag. A tápon tényleg nem szabad spórolni, egy középk kategóriás tápnál rosszabbat forgalmazni sem kéne mert tényleg hulladék
2017. jún. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
17-es, te barom, az nem a váltás miatt volt. Az maximum hasmenést okozHAT, nálunk nem volt hasmenés, hanem kemény, egészséges kaki, csak rengeteg. Egyébként nagy mezőgazdasági kutatóintézetekben is így mérik a takarmányok emészthetőségét, fognak egy tehenet, berakják egy ketrecbe, adnak neki enni meghatározott mennyiséget, aztán egy nap múlva kiveszik és megmérik, hogy mennyit kakilt. A két összeg különbsége a megemésztett takarmány mennyisége.
2017. jún. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!