Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen viselkedésben mutatkozi...

Milyen viselkedésben mutatkozik meg hogy a kutyát nem nevelte az anyja (pl meghalt)?

Figyelt kérdés

Egy keverék kutyàm van, akit kb 12 hetesen hoztam el a "gazdàktól". Azért írtam így, mert a kutyàm anyja kóbor kutya volt, és egy család akkor fogadta be mikor megszült (vagy utána pàr nappal). Elméletileg 12 kölyök született, mikor mi hoztuk el, màr csak 4-en voltak. És az anyjukat nem làttam sehol. De persze én voltam a hü.lye, mert nem kérdeztem meg hogy mi lett vele.


Szerintetek milyen jelei lennének annak a kutyámon, hogy nem az anyja nevelte fel, vagy nem végig? Ha pl szülés után meghalt, vagy elvitték menhelyre mikor a kicsik pár hetesek voltak?


2017. jún. 23. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:
22%
Nem fog tudni kutyákkal rendesen kommunikálni, kvázi nem fogja tudni beszélni a saját nyelvét, más kutyákkal. Ezt kutyaovis foglalkozásokon, extra alkalmakkal, kiképző felügyeletével neked kell bepótolnod. Ellenkező esetben lesz begy frusztrált, agresszív vagy mindentől rettegő kutyád.
2017. jún. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

ma 19:11

Miért ne tudna más kutyákkal kommunikálni?

A kérdező úgy írja, a testvéreivel nőtt fel. Bőven volt ideje megtanulnia elég sok mindent a kutyák közti viselkedésről.

2017. jún. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%

Nekem csak azon akadt meg a szemem, hogy 12 kiskutyát engedtek nevelődni az anyjukon. Nem szabad! 6, max. 7 kiskutya szépen fejlődik az anyjuk mellett (táplálás szempontjából), de ha több van, az anyakutya nagyon-nagyon megsínyli. Most nehogy azt kapjam, hogy mit csináltam volna a többivel? Én semmit, mert képtelen lennék rá. Vannak rá megoldások..., ami persze költséggel jár. A befogadó még így is jót tett, de a többit nem részletezem inkább.


Nyomatékosítva mások okulására írtam le: Nem szabad 12 kiskutyával nyúzni az anyakutyát. Még akkor sem, ha keverék, ha kóbor.


A többit megtanulta a testvéreitől, ezen ne aggódj!

2017. jún. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az enyémet is kábé ennyi idősen hoztuk el (miután a "gazdája" közölte velünk hogy vagy elvisszük vagy agyonveri mert neki nem kell - sajnos mi vagyunk a leginkább "kutyások" a környéken, sok helyen csak dísznek van)


Nincs baj vele, nagyon aranyos, okos, szeretetteljes kutya, meg nem mondanád róla hogy korán el lett szakítva.

2017. jún. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kutyám 5 napos kora óta nevelem. Most 7 éves. Tud kommunikálni más kutyákkal semmi problémája.
2017. jún. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Akik érdemlegeset írtak, azoknak köszönöm. Akik meg nem (#3, #4) azoknak meg nem.

Egyébként a kutya már 4 hónapja nàlam van, csak néha nem tudom hova tenni a viselkedését.

2017. jún. 23. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!