Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem beteges, nagytestű,...

Nem beteges, nagytestű, közepes-/hosszúszőrű, nyugodt kutyafajtákat tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés
Kertes házba költözünk majd, szóval oda lenne. A kert sem kicsi, de lenne minden nap sétáltatva+játszva, foglalkozva vele. A házőrzés nem fontos szempont. Először egy berni pásztorra gondoltam, mert gyönyörű, jó természetű és barátságos, egyébként teljesen ideális lenne. Viszont: elég beteges fajta, a többszázezres állatorvosi számlák pedig többszázezres kutya vásárlásával kerülhetőek el ha igazat ír az internet népe (gazdák tapasztalatait olvasgattam), azt pedig nem gondolom járható útnak (természetesen a megfelelő körülmények meg lennének teremtve, jó lakhely, sok játék, jó minőségű eledel, állatorvosi ellenőrzések, chip, oltások, csupán nem szeretnénk magáért a kutyusért is ilyen rengeteget adni) Szóval gondoltam, egy kevésbé beteges fajtánál egy esetlegesebb olcsóbb (vagy menhelyi) példány esetében kisebb a kockázat...

2017. jún. 25. 00:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Németjuhász esetleg, vagy valamelyik pásztorkutya (kuvasz, komondor stb). Kopófélék és agarak között is rengeteg egészséges fajta van, de ők rövidszőrűek (kivéve az orosz agarat, ő hosszúszőrű) Ha a golden és labrador retriever nektek belefér a nagytestűbe, akkor őket is jó szívvel ajánlom.
2017. jún. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Nekem angol szetterem van, nagyon meg vagyok vele elegedve, visszahozta az arat. Viccet felreteve nem nagytestű, de a felteteleidhez teljesen passzol, csak nagyon sok a mozgásigénye. Kedves, nem ugatós. Az idegenekkel szerencsére/sajnos kedves, mindenkit csaladtagkent kezel.

A gyerekekkel is nagyon kedves. Ha az ember vadaszni is szeret akkor meg egy elony( habar en nem vadaszok).

2017. jún. 25. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, jöhetnek még (hátha aztán meg azon dilemmázhatok hogy túl sok tetszik, melyik legyen :D :) ) Nos, egy németjuhász tervben van mindenképp, de a másikat másmilyen fajtának szeretnénk. A "raszta kutyusok", illetve az agarak nem jönnek be külsőre, a kuvasz, labrador és golden retriever viszont valóban ígéretesnek tűnik, ma már fáradt vagyok, szóval holnap részletesen utánuk olvasok. Az angol szetter mintázata nem igazán tetszik őszintén, viszont ennek kapcsán akadtam rá a gordon szetterre, ami pedig tetszik, szóval majd nekik is utánuk olvasok :)
2017. jún. 25. 01:12
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
A keverékek nagyon imunisak. Négy éve van kutyam. Soha nem volt egyiknek se olyan betegsege, hogy orvoshoz kellett volna vinni. Természetesen oltas, chip van. Sőt az egyik kutyus ivartalanízott, de a másik is hamarosan lessz.
2017. jún. 25. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
A német juhász nem egészséges fajta, csak a munkavonalúak, viszont ők meg nem nyugodtak. Nem tudom, honnan jött ez az ötlet, hogy német juhász... A rossz hír az, hogy egyetlen fajtatiszta kutya sem lesz olcsó. Ha pár tízezerért veszel a jófogásról kutyát, az teljesen lutri, mindegy, milyen fajta. Nyilván attól még nem mindegy, hogy milyen mélyen kell a zsebedbe nyúlni, de számíts arra, hogy nem lesz olcsó a kutya. Szerintem neked egy menhelyi keverék lenne a legjobb, hiszen nincs fajtapreferenciád vagy különleges kritériumaid.
2017. jún. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja, a golden és a labi sem éppen az egészségükről híresek.
2017. jún. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Alapjából véve egészséges fajta, ha a sok nyomorék nem szeretett volna pontyhátút csinálni belőle, semmi gond nem lenne vele. Néha jófogáson jobb, egészségesebb nj-t lehet találni, mint a guggolva járó champion szülőktől... A labrador, golden sem egy beteges fajta, de nyilván nem élnek 14-16 évig hiszen nagytestűek. A beteges fajta a nápolyi masztiff, shar-pei, bulldog, mopsz stb. A felsorolt kutyák messze vannak ettől. A berni nehezen viseli amúgy ezt az éghajlatot, a hideget szereti, illetve várható élettartama is csak 10 év alatt van. A pásztorkutyák pedig a legegészségesebb fajták között vannak. Szóval akkor maradt a kuvasz, labrador, golden. :) esetleg moszkvai őr? Vagy egy óriás uszkár? (Ui.: a pásztorkutyák és a moszkvai nagyon jó házőrző, de határozott nevelést igényel, nincs egy szinten a bernivel ilyen téreb)
2017. jún. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A németjuhász, ha jó helyről van igenis egészséges fajta!! Nekem is az van tenyésztőtől makk egészséges. (azt azért elárulom, hogy igen levitték a csípőjét a béka segge alá, de ettől a csípő dp semmivel nem gyakoribb mint a többi nagytestű fajtánál, pl goldi, berni) Sőt ki lehet fogni kevésbé süllyesztett farut+ha te nem tréningezed arra h úgy járjon mint egy nyomorék igenés szép kiállása és mozgása lesz:) nekem is sikerült egy ilyen kutyát venni:)

Mondjuk azt azért jó ha tudod, hogy egy németjuhászt pl 3-4x annyi idő energia lefárasztani, mint egy bernit. Én az nj mellé inkább goldit ajánlanék, aminek hasonló az energiaszintje. Ez azért is szernecsésebb, mert ha szeretnétek kirándulni, hoszabb sétákra menni a kutyákkal, akkor a berni kb 1km után elfárad és nem fog menni.

2017. jún. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nyilván minden fajtából lehet egészségeset venni, csak nem mindegy, mennyibe kerül. A kérdező még nem szeretne sokat fizetni.
2017. jún. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Leonbergi,közép ázsiai (bár utóbbi kőkemény kutya..). Illetve pireneusi juhász :)
2017. jún. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!