Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem beteges, nagytestű,...

Nem beteges, nagytestű, közepes-/hosszúszőrű, nyugodt kutyafajtákat tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés
Kertes házba költözünk majd, szóval oda lenne. A kert sem kicsi, de lenne minden nap sétáltatva+játszva, foglalkozva vele. A házőrzés nem fontos szempont. Először egy berni pásztorra gondoltam, mert gyönyörű, jó természetű és barátságos, egyébként teljesen ideális lenne. Viszont: elég beteges fajta, a többszázezres állatorvosi számlák pedig többszázezres kutya vásárlásával kerülhetőek el ha igazat ír az internet népe (gazdák tapasztalatait olvasgattam), azt pedig nem gondolom járható útnak (természetesen a megfelelő körülmények meg lennének teremtve, jó lakhely, sok játék, jó minőségű eledel, állatorvosi ellenőrzések, chip, oltások, csupán nem szeretnénk magáért a kutyusért is ilyen rengeteget adni) Szóval gondoltam, egy kevésbé beteges fajtánál egy esetlegesebb olcsóbb (vagy menhelyi) példány esetében kisebb a kockázat...

2017. jún. 25. 00:36
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Igen is egészséges fajta a német juhászkutya, csak ajánlani tudom. Én Veszprémbem vettem, törzskönyve nincs, de gyönyörű, egészséges volt az anyakutya. Csípőröntgenje is késült. Az apát nem láttam élőben, csak képen, de valóban igényes hozzáállású eladótól érdemes vásárolni! A kutyám teljesen egészséges!!!! Szuper családi kutya, kedves, bújós, barátságos, és remek házőrző.
2017. aug. 6. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!