Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek hogy ne csak a...

Mit tegyek hogy ne csak a kezemből egyen?

Figyelt kérdés
Van egy három hónapos berni pásztorom. Tegnapelőtt hoztam el. Tudom hogy még nem volt ideje megszokni az új környezetét és nem is várom el tőle hogy máris teljesen természetesen viselkedjen, de egy kicsit aggaszt, hogy alig eszik. Ugye ez lesz a harmadik nap hogy nálam van, és ezalatt az idő alatt alig evett, azt is csak a kezemből. Viszont nem akarom erre rászoktatni, ezért tegnap este óta azt csinálom, hogy kiviszem neki az adagját egy kis tálkába, otthagyom neki fél órára, aztán elveszem tőle. De nem nagyon ette. Rosszul csinálom? A kezemből kéne továbbra is etetnem..? Amióta nálam van kb a fél napi adagját ette meg...

2017. jún. 26. 10:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazzal eteted, amit a tenyésztőnél kapott? A kedve jó, mozgékony, játszik? Ha nem, én a mai napot orvosnál kezdeném. Lehet, hogy csak a környezetet kell szoknia, főleg ha eddig az anyjával, testvéreivel volt, most meg egyedül van egy udvarban - abból gondolom mert azt írod, KIviszed neki a tálat, tehát nem a házban van bent veletek - és ez elég nagy változás. Amúgy is ebben a korban záródik le az első szocializációs korszak, most kéne megalapozni a kötődést, jobb ha a családdal együtt lehet.
2017. jún. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igen, ugyanazzal etetem, amit eddig is kapott és ma már kezd játékos lenni, szaladgálni. Amikor kimegyek hozzá mindig nyüszög meg körbeugrál,örül nekem. Kb óránként kimegyek hozzá ha épp nem alszik.
2017. jún. 26. 10:32
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem probald meg valami husival. Annak egy kutya se tud ellenallni. ( persze ha a tenyésztő kikötötte h ne! Akkor semmikeppen se mert lehet h allergiás ra.) egyebkent megvagy gyozodve arrol h tenyesztotol vetted nem szaporitotol?
2017. jún. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Etetési időben leteszed elé az adagját és ¼ óra múlva elveszed előle a tálat, ha maradt bent étel, akkor is és elteszed. Ne etesd a kezedből, mert ha ezt megtanulja, a végén már a színhúst meg a libamájat se fogja elfogadni a kezedből se.
2017. jún. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A te kiskutyád nehezebben oldódik fel a költözésből.

Nyugi...enni fog.

2017. jún. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

#3 igen, tenyésztőtől van :)

2017. jún. 26. 13:02
 7/9 anonim ***** válasza:

Lehet azt csinálni, hogy lerakod az ételét, ha nem eszi meg, akkor pedig elveszed és majd következő etetéskor kapja meg újra.


Egyébként minden kutyát érdemes úgy 6-7 hónapos koráig csak kézből etetni. Sportkutyák, munkakutyák akár életük végéig sem látnak tálban ételt. Ha behívásra, alap feladatok tanítására, figyelemre kapja meg a napi adagját, egy nagyon jól kötődő, a gazdája felé nagyon figyelmes kutyát kapsz. Ha tálból etetsz, ezeknek az elérésére külön kell időt és energiát szánnod. És a kézből etetést akkor sem úszod meg.

2017. jún. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi hétfőn hoztum el a tenyésztőtől a kutyust. Esre odaadtuk az adagját. Természetesen ugyanazt a tápot. ( Tenyésztő adta). Rá se nézett. Erre a macska elkezdte ennu a kitett tápot. A kutyus szeme láttára. Elzavartuk a macskát, Oda rohant a kajához és az utolsó szemig megette. Az életösztön erősebb a megilletődöttségnél
2017. jún. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%

A mi kiskutyánk nem ilyen előkelő fajtatiszta példány, hanem egy valódi sétatéri keverék, de ő se nagyon evett az első napokban, mikor hazahoztuk. Kevesett játszott, hangját se lehetett hallani, többnyire aludt. Állatorvos látta a harmadik napon (aktuális oltás miatt), de semmi baját nem találta.

Nála is a macska törte mag a jeget. Beleevett a kutya ételébe, mire a kutyus is habzsolni kezdett.

2017. jún. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!