Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A hullámos papagáj kb. Mikorra...

A hullámos papagáj kb. Mikorra fog annyira megszelidülni hogy egyen a kezemből vagy ráüjjön az ujjamra?

Figyelt kérdés
Minden nap simogatom probálom kézből etetni 2 napja van nálam de semmit sem mutat ki lehet hogy valamit rosszul csinálok???

2016. dec. 25. 11:04
 1/4 A kérdező kommentje:
Nem akarok türelmetlen lenni de félek nem szelidül meg
2016. dec. 25. 11:07
 2/4 anonim válasza:

Én is ezen aggódok egy ideje, egy hete kaptam őket, de nem kell félni emiatt. Egyébként változó, hogy mikor hajlandó a madár közelebb kerülni hozzád.. van akinek 2 hét alatt is sikerült megszelídítenie, de ahogy mondtam ez változó. Talán 1 hónap, talán 2 ..nem tudom pontosan én se.

Bocsi a sok értelmetlenségért, Remélem segítettem azért valamit:D

2016. dec. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen köszi akkor majd szurkolok hogy bizzon bennem :D
2016. dec. 25. 13:30
 4/4 anonim ***** válasza:

NE simogasd. A papagájoknak a simogatás mást jelent. Max. a fejét simogasd ha engedi, ha nem engedi akkor azt se. A papagáj nem olyan állat amit simogatni kell.

A fajtársa,párja szokta megérinteni...


2 nap vagy 1 hét nem sok idő. A bizalom kialakulásához idő kell. Minél több idő telik el annál erősebb,stabilabb lesz a bizalom. Írtam privátban, vegyél fürtös kölest. Kezdetben akaszd be hozzá hogy eszegessen belőle és megismerje mi az. 1 vagy 2 nap után vedd ki tőle és csak kézből kínáld neki lassan. Minél többet foglalkozol vele naponta annál jobb. És türelem.


1 hét után el kell kezdened kiengedni amihez madárbiztossá kell tenned a szobát legalább alap szinten hogy nehogy megsérüljön. Ez a szelídségétől nem függ. Ha szelíd, ha nem akkor is ki kell engedni. Kinn a szobában is lehet szelídíteni,foglalkozni vele.


Nem tudom mennyi idős a madár de minél előbb,amint tudtok kell neki párt vennetek. Ehhez tudni kéne a nemét, amit mondtak a boltban az közel se biztos. Ha teszel fel róla egy vaku nélküli képet szemből akkor kiderül a neme...

2016. dec. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!