Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Direkt fellöki a gyereket?...

Direkt fellöki a gyereket? Vagy miért csinálja ezt vele pár hete?

Figyelt kérdés

2 éves a kisfiú (keresztfiam) és a kutyájuk mindig megy oda hozzá és bökdösi az orrával, de nem ám finoman volt, hogy el is esett.

Pár hete csinálja ezt. Olyan mintha kaja lenne a zsebébe, kezébe. Akkor szokott így felpörögni.

Ha elesik a gyerek a lögdöséstől és a földre kerül akkor sem hagyja abba, csak ha megfogom a nyakörvét és elhúzom onnan. Ilyenkor határozottan rászólok, hogy nem szabad és elszégyelli magát.

Ez kb 2 hete kezdődött.

Mitől lehet?

És mit lehet tenni?

Ha bezárom a kenelbe mikor kint játszunk akkor meg nem lehet megmaradni tőle annyira ugat meg délután meleg is van a kenelben,mert oda tűz a nap.

Szóval pár órára be lehet zárni, de hosszútávon nem.



2017. jún. 27. 17:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
55%
Attól, hogy a felelőtlen s eggfej gazdái nem nevelték meg normálisan. Jó lesz mielőbb pótolni, mielőtt baj lesz belőle. De már látom, ismét egy szerencsétlen kutya, aki a "kisgazdi" (de utálom még a szót is) érkezése miatt mehet a menhelyre.
2017. jún. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Nyugszik! Milyen se**fej gazdák? Ismered a testvéremet te szerencsétle ? Hogy beszélsz te idegenekkel?

Ki írt olyat, hogy menhelyre adják?

Mint mondtam 2 hete kezdte el ezt a 6 éves kutya. Jól titkolta eddig, hogy neveletlen. Egy kész színész ez a kutya!

2017. jún. 27. 17:29
 3/18 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem az rosszabb,ha elzárjátok. Egyébként nem kajaszagú a kisfiú keze?

Neveljétek együtt a picivel. A lányom másfél évesen már beszélt így az alap vezényszavakat megtanítottuk. Most elmúlt 4 és igazi kis oktató. :) Bevethettek juti falatokat is. :)

2017. jún. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%
# 2 Nem egy ilyet láttam már. Egyszerűen nem tudnak mit kezdeni a helyzettel. A kutyának pedig mennie kell. Az esetek 90 százalékában ez a történet vége.
2017. jún. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
20%
Az egyes válaszolót bezárnám a kutyám mellé a ketrecbe ennyi felfogással. Jöhetnek az állatvédők nyomogatni a nem tetsz.. akarom mondani nem hasznos gombokat.
2017. jún. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%
Én is erre gondoltam egyből hogy kaja szagú a kisfiú keze esetleg dugott el valami kaját előtte a zsebébe. Nem ő lenne az első, ennek érdemes lenne utána nézni. Ha pedig nem, akkor tényleg a közös nevelés tanácsolt, amikor elkezdi a kutya ezt a viselkedést valamilyen finom falattal elhívni és amikor otthagyta a kisfiút megjutalmazni. Ezt addig erősíteni amíg megtanulja hogy nem piszkálhatja.
2017. jún. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Én nem érzek rajta semmit. Ő koraszülött volt kicsit mindennel le van maradva a beszéddel is.

Minden étkezés után megmosom/mossuk a kezét.

Ha kajás a ruhája levesszük.

Jutalomfalattal. Mire gondolsz?

Mit csináljak a jutalomfalattal.

A tesómék szoktak használni amúgy ha tanítják.

A gyereket nem érdekli a kutya, tehát a nevelésbe nem lehet bevonni.

2017. jún. 27. 17:39
 8/18 anonim ***** válasza:
95%

Jól érzem hogy nem a te kutyádról van szó ugye? Mármint ha nem tudod mit kell csinálni a jutalomfalattal, sajnos tényleg nevelési problémái lehetnek. Mindent lehet orvosolni megfelelő segítséggel ha pedig nem megy, akkor még mindig lehet kiképzőt hívni.

A jutalom falattal elcsalod amikor elkezdi bökdösni a kisfiút (érdemes virslit vagy felvágottat használni mert annak nem tudnak ellenállni) és leülteted mondjuk tőle pár méterre, megjutalmazod. Ha visszamegy hozzá piszkálni újra elhívod és megint megjutalmazod, de figyelj hogy ne a kisfiú közelében, mert akkor ahhoz fogja társítani a jutalmat hogy piszkálja.


Ne keseredj el ha nem megy napokon belül, minden ilyesmi megtanítása hetekig is eltarthat.

2017. jún. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%

Akkor a kutyust kell bevonni és megtanítani. Nekünk 7 éves a kutyánk és napi szinten foglalkozunk a tanításával különben elkanászodik. :)

Jutalomfalatokkal pedig könnyebb tanítani. :)

2017. jún. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Igen a tesóm kutyája :)

Minden nap tanítgatja csak nem értettem, hogy egy ilyen nagatív helyzethez hogy jön a jutalomfalat?

Ezt kipróbálom.

Mennyivel vigyem arébb mielőtt oda adom neki a jutalomfalatot?

2017. jún. 27. 18:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!