Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Direkt fellöki a gyereket?...

Direkt fellöki a gyereket? Vagy miért csinálja ezt vele pár hete?

Figyelt kérdés

2 éves a kisfiú (keresztfiam) és a kutyájuk mindig megy oda hozzá és bökdösi az orrával, de nem ám finoman volt, hogy el is esett.

Pár hete csinálja ezt. Olyan mintha kaja lenne a zsebébe, kezébe. Akkor szokott így felpörögni.

Ha elesik a gyerek a lögdöséstől és a földre kerül akkor sem hagyja abba, csak ha megfogom a nyakörvét és elhúzom onnan. Ilyenkor határozottan rászólok, hogy nem szabad és elszégyelli magát.

Ez kb 2 hete kezdődött.

Mitől lehet?

És mit lehet tenni?

Ha bezárom a kenelbe mikor kint játszunk akkor meg nem lehet megmaradni tőle annyira ugat meg délután meleg is van a kenelben,mert oda tűz a nap.

Szóval pár órára be lehet zárni, de hosszútávon nem.



2017. jún. 27. 17:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
87%
Nem azért jutalmazod, mert lökdösi a gyereket, hanem azért, mert eljön tőle (minimum a szoba túlsó végébe), és ott leül.
2017. jún. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Kb 3-4 méter.
2017. jún. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
83%

Érdekelne a kutya testbeszéde. Szerintem csak túl izgatott a gyerek láttán és amúgy sem tudja hogy kell egy ilyen pöttöm gyerekkel viselkedni. Én ott kezdeném a kutya tanítását, hogy nézzen nyugodtan a kisfiúra, nem rángatással, nem bökdöséssel, hanem az ingerküszöb ( [link] figyelembe vételével megtanítani kontrollálni a saját érzelmeit. Azaz Look at that! game, Nézd meg! játék (le van írva már néhányszor, de neten is rákereszhetsz). Ha átlépi az ingerküszöbét, túlpörög akkor max annyit tudtok tenni, hogy kiveszitek a szituációból (azaz megfogjátok a kutyát és arrébb viszitek), aztán ha lenyugodott, kezditek elölről.


A jutalomfalat meg úgy jön ide, hogy azt jutalmazod, amit szeretnél látni a kutyától: nyugodtan ránéz a gyerekre aztán leveszi róla a szemét (félre néz, gazdira néz). Tehát azt tanítod neki, hogy nyugodtan nézni a gyerekre sokkal nagyobb buli (jutalomfalat jár érte és sok dicséret), mint fellökni.


Az ingerküszöbben egyébként az a szép, hogy sosem egy fix dolog. Szituációtól függően változik és ilyen remek kis gyakorlatokkal meg lehet emelni.

2017. jún. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
29%
Bocs de valami elképesztő káoszt látok. Tehát sem a gyerek sem a kutya nem a tiéd? Akkor miért akarsz belenyúlni akár a gyerek akár a kutya nevelésébe? Nekem inkább ebből az jön le, hogy a te kutyádról és a te gyerekedről van szó, mert nem mered bevallani, hogy csődött mondtál és inkább másra kened. Szerintem keress meg egy házhoz járó trénert és az látva a konkrét szituációt tud valamit mondani. Nagyon keveset tudunk az egész körülményről, és mint a válaszom bevezetőjéből látszik (és az itteni tapasztalataim alapján) már a kérdésed és a körítésed nagyrésze hazugságon alapszik, ezért jó lenne ha konkrétumokat írnál, esetleg feltennél valahova egy videót a kutyádról és a gyerekről, hogy pontosan mi történik, hogy áll közben a kutya füle, farka, nyelve stb.
2017. jún. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

????

Miért hazudnék egy névtelen oldalon?

A sógornőm vissza ment dolgozni és én vigyázok a keresztfiamra. Miért hazudnék szerintem ha egy kutyával van egy kis probléma ennyi év után az nem csőd! Veled is van gond, akkor ez a szüleid csődje?

2017. jún. 28. 16:13
 16/18 anonim ***** válasza:
66%
78%-os! Ember, hogy beszélsz?! Komolyan mondom, itt egyesek úgy beszélnek, mintha a kutyát egyetlen nap alatt kellene tudniuk megnevelni a gazdáknak mindenre és ha nem így van, akkor jönnek a büdös kölke nem tudta megnevelni hozzászólások. Arra nem gondoltál, hogy ha nem volt eddig ilyen gond a kutyával, akkor hogyan tanították meg volna erre a helyzetre? Vagy azt mondod, hogy a gazdájának előre tudnia kellett volna, hogy x év múlva ez fog előfordulni?
2018. febr. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
49%
A kérdezőnek válaszolva: A kennelbe bezárást szerintem hanyagold, abból hosszú távon agresszivitás lehet. Azért ugat, mert ki akar menni hozzátok. Az orrával szerintem direkt dönti fel a fiadat, csak ugye nincs tisztában vele egy állat, hogy a 2 éves gyereknek mekkora súlya van és milyen könnyű feldönteni. Ilyenkor azt lehet csinálni, hogy ha az orrával bökdös valakit, akkor rászólsz mindig (de nem csak a gyereknél, hanem bárkivel ha ezt csinálja) és előbb-utóbb tudni fogja, hogy nem szabad. Vagy másik megoldás, hogy teljesen eltiltod a gyerek közeléből, ha nincs a közelében felnőtt, csak szerintem ennek sok értelme nincs.
2018. febr. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Bezárják egy kennelbe, és csodálkoznak? Komolyan mondom, az agyam eldobom. Ma már 50°-ban olyanok tartanak kutyát, akik a kutyatartás ALAPJAINAK nem hajlandóak utánanézni...
2018. júl. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!