Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 éves kistermetű kan kutyám...

7 éves kistermetű kan kutyám ha elmegyek otthonról ugat és bepisil. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ha van itt egy Cesar Millan, annak kérném a segítségét. Nehéz úgy nevelni kutyát, ha nem vagyok otthon, márpedig nyilván az ember nem lehet mindig otthon a kutyájával. Amikor eljövök veszettül ugat, illetve büntető pisi szinte mindig van. Nem újkeletű a probléma, kezdettől ez van. Próbálkoztam ezzel-azzal, visszamentem, vízfröccs, akármi, de soha nem hagyta abba. Egyébként teljesen szobatiszta, okos, bár kicsit hebehurgya.

Van valakinek ötlete, hogy mivel próbálkozhatnék?


2017. jún. 27. 18:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Mielőtt elmész otthonról alaposan mozgasd meg, fáraszd le. Utána adj neki kevés ennivalót, friss vizet, egy nagy bőrcsontot, amit rághat és kapcsolj neki tv-t vagy zenét, nem túl hangosra.
2017. jún. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Előző választ adom!! Mielőtt elmész otthonról mozgásforma le jól aztán pár perccel azelőtt hogy elmennék ereszd ,itasd meg ,én még annyit hozzátenném ,hogy kivinné , hagy végezze el a dolgát. Adj neki olyan rágócsontot amit sokáig rágcsálhat és kapcsold be halakra a tv-t 😊
2017. jún. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Helyesírásért bocsi , de a hibajavító félre írja😑
2017. jún. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Olvass utána: szeparációs szorongás kezelése.
2017. jún. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Vagy komoly szeparációs szorongás, amin normális neveléssel kellene változtatnod, vagy ha a nevelés rendben van, akkor idegrendszeri probléma. Ezt nem tudod orvosolni, esetleg csak csökkenteni.


A lemozgatást ajánlom, eleve a foglalkozást kicsit átvariálnám. Hogy foglalkozol velr most? Mennyi a szellemi, ösztönszintű lefárasztás? Emellett esetleg egy szobakennelt is én ajánlok. Nyilván nem úgy, hogy bebacod, hanem normális beszoktatással.

2017. jún. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5-ös válaszadónak.

Köszönöm. Az a helyzet, hogy az elejétől fogva nevelgetem, okos ebről beszélünk, ám nyilvánvaló, hogy valamit nem csinálok jól. Az első pillanattól, ahogy megismertem hiperaktív volt amúgy, lehet ez is annak a jele.

A mozgás bevallom, hogy változó. Vele egyelőre csak sétálni lehet, nem apportírozik, nem úgy játszik a kutyákkal, mint általában a kutyák (volt már kutyám korábban is, bár nagyobb termetű). Jellemzően vagy nem érdekli őt egy kutya, vagy rá akar mászni... Átmenet nem igazán van. És bevallom, éppen azért fordultam ide, hátha tud valaki segíteni, hogy milyen gyakorlatokat végezzek vele, hogyan viselkedjek vele, mert sajnos én nem vagyok ennek a tudásnak a birtokában, viszont nyilván így neki sem jó, és szeretném, ha jó lenne és nem félne. A környékünkön nincs olyan kutyasuli, ami érdemben jó lenne.

Én azt gondolom nincs elkényeztetve. Alap utasításokat tudja, végrehajtja, bár van, hogy többszöri kérésre, de jellemzően fél perc múlva már újra nem figyel.

Szóval partner vagyok bármiben, ha kapok konkrét javaslatot, hogy hogyan tudok úgy cselekedni, hogy javuljon a helyzet.

2017. jún. 29. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!