Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai staffordshire terrier...

Amerikai staffordshire terrierről vélemények?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kis kutyát a masik(beagle)melle...amstaffon gondolkozom...tudtok rola véleményt mondani?Vagy a moszkvai őrkutyáról? Válaszokat köszönöm!

2017. júl. 1. 00:32
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Én imádom az amstaffokat, de még 10 éves kutyás múlttal is csak tapasztalt, határozott, a fajtát ismerő gazdiknak ajánlom. Amstaffot tartani életvitel, kölyök korától kezdve megfelelő irányítást, nevelést, szocializálást, mozgatást igényel, és teljesen más kategória, mint egy kiskutya. Egyébként a fajtához értő gazdival szerintem az egyik legjobb kutya, akit csak elképzelni lehet. Én kutyákkal foglalkozom évek óta, és rendszeresen fogadok be amstaffokat az utcáról, és úgy gondolom, ezt a kutyafajtát ismerni kell, mielőtt belevág az ember. Sajnos nekem nincs annyi energiám és időm, hogy hosszú távon kielégítsem az igényeit, majd egyszer... Nem véletlenül staff típusú kutyákat dobnak ki az utcára 90%-ban. Szinte tele vannak a menhelyek a hozzá hasonló erős fajtákkal, mert hozzá nem értők szeretnék tartani, majd amikor kamaszodik a kutya, rájönnek, hogy túl nagy falat nekik. Továbbadni nehéz, így marad a menhely... Jó esetben. Én azt tanácsolom, ha amstaffot szeretnél, mindenképp nézz utána részletesen a fajtának, és találkozz felelős amstaffos gazdival is személyesen hogy Lásd, neked való-e a fajta. És ha teheted, menhelyről fogadj örökbe (bár az ott elhelyezett staffok közül rengeteg problémás, ők sem valók mindenkinek). A moszkvai őrkutyáról sajnos nincs infom.
2017. júl. 1. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
Inkább moszkvai. Minden második embernek amataffja (jellegű keveréke) van. Túlszaporított fajta, egyre több a problémás egyed, nem ajánlom. Majd ha észhez térnek az emberek és visszacsinálják, amit rohadtul elcsesztek.
2017. júl. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

Két teljesen eltérő fajtát írsz. Mi alapján választottad ki ezt a kettőt? Annyi közös van bennük, hogy mindkettő határozott gazdát igényel és következetes nevelést.

Hol tartanád a kutyát? Lakásban, kint is-bent is, vagy csak udvaron?

A meglévő beagle jólnevelt? Kutyákkal szociális?

2017. júl. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Dorisz17 válasza:
Nekem staffim van 1éves lány. Néha vadabban játszik mint kéne de az akkor van ha kiengedjük aztán elfárad a játékban és lenyugszik. Én elsőnek labradort akartam de végül is staffim lett nem bántam meg. Ugye igényli a törődést de ez alap és persze meg is érdemli. Imádom ez a fajtát nincs vele gondom
2017. júl. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 zozonrg ***** válasza:
Szia!Nekem Amstaffom van ,fajtatiszta bejegyzett tenyésztőtől.Az első válaszolónak teljesen igaza van.Igényli és ki is követeli a mindennapi foglalkozást.A fajta nincs túlszaporítva,csak azok is amstaffnak mondják a kutyáikat akinek egy stafford jellegű keveréke van.Nekünk kisgyerek mellett van. A gyerek lovagol rajta ,fülét húzza és elvisel neki mindent.Védi és figyel rá.Csak tenyésztőtől vedd,ha ilyen kutyát akarsz,mert akkor tudod meg milyen igazán ez a fajta.Ha nem vagy határozott és magabiztos feladja a leckét!Vannak csínytevései,de nem lehet rá haragudni.Azért kell,hogy tudd ha arról van szó a szelíd családtagból egy pillanat alatt kijön egy fékezhetetlen fenevad.El sem tudják képzelni mekkora erő van bennük.
2017. júl. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
1300m2 telken lenne,igen a beagle jol nevelt kutyát macskát egyaránt megtur maga mellett,semmi gond nincs vele...a beagle is nagyon kemény falatnak szamit,rendkívül önfejű fajta...ha öt sikerült megnevelnem akkor az amstaffot vagy az őrkutyat is meg tudom..rotim is volt 2,meg az embert is elkaptak ha azt mondtam neki hogy "fogd meg"...úgyhogy a nevelés az nem problema :)
2017. júl. 4. 10:44
 7/10 anonim ***** válasza:

A telek mérete nem lényeges alapvetően, mert a napi sétákon fogja kimozogni magát a kutya.

Illetve, a moszkvainak jó, ha nagy területe is van emellett.

A staffordot télen amúgy sem lehet kint tartani.

Még nem írtad meg, mi a célod a kutyával?

Területvédelem?

Sportolás?

Mivel tök más a két fajta, jó lenne tudni, hogy hogyan akarod tartani, mire akarod "használni".

2017. júl. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Terület védelem egy fontos szempont igen...egy okos,és értelmes kutyára "törekszem",ami tekintélyt parancsol,és teljesíti az utasításokat is,mint pl a "fogd meg" a rotimnal...
2017. júl. 4. 13:52
 9/10 A kérdező kommentje:
Igazabol a házba lenne napközben mellettem,éjszaka pedig ki-be ahogy akarja...a lenyeg hogy megvédjem engem minden körülmények kozott és a családomat
2017. júl. 4. 13:53
 10/10 anonim ***** válasza:

Akkor el is dőlt a kérdés: a 2 fajta közül a moszkvai való neked.

Az amstaff nem házőrző kutya, emberbarát.

2017. júl. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!