Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 honapos kiskutyám tönkretesz...

5 honapos kiskutyám tönkreteszi a virágokat! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagy virágcserépben vannak a virágok pont ezért, hogy ne tegye tönkre őket a kutyus. De tegnap hazaértünk és láttuk, hogy fel van borítva az egyik cserép és a virágok szét voltak szabdalva :( . Múltkor esett az eső és fedett helyre tettük a virágokat ahova persze a kutya be tud menni. Akkor is az volt, hogy hazaértünk és ki volt kaparva az egész.

Tegnap odahívtuk a virágföldhöz, megmutattuk neki és kikapott. De nem tudom, hogy értette-e, hogy a virág miatt hívtuk oda..nem szeretném ha úgy fogná fel, hogy ha odajön hozzánk akkor kikap. Valami ötlet arra hogy ne tegye tönkre a virágokat? Esetleg tapasztalat? Mindent elolvasok


2017. júl. 1. 10:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Utólag már fölösleges leszidni, mert nem fogja érteni, hogy a virágok kikaparása miatt kapott ki. Csak akkor ér a szidás, ha rajtakapod, hogy épp kaparja ki a virágokat.


Amúgy tegyél nagyobb köveket a virágföldre, így a kutya nem tudja kikaparni, sem felborítani, de tudod őket locsolni. Vagy szimplán olyan helyre teszed őket, ahol nem fér hozzájuk a kutya.


És mielőtt egyedül marad, foglalkozzatok vele többet (több séta és játék, azaz mozgás), ha elfárad, akkor nem fog rosszalkodni. Mert nem azért csinálja ezt a kutya, mert gonosz, csak szimplán unatkozik, valamivel le kell kösse magát, ugyan úgy ahogy egy kisgyerek, amikor firkálja a falat, stb.

2017. júl. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az utólagos odahívás és kikapás nagyon nem jó ötlet: azt érti belőle a kutya, hogy azért kapott ki, mert odament a hívásra. Csak tettenéréskor szabad büntetni, azaz ha pont látod, hogy szedi szét a virágot, akkor odamész és lecseszed.

Nagyon más lehetőség nincs a fentin kívül, minthogy olyan helyre tenni a virágokat, ahol nem fér hozzá, illetve jól elfárasztani a kutyus sétával, játékkal minden nap, és ellátni neki való rágnivalókkal, játékokkal.

2017. júl. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Utólag felesleges.Most jártunk ugyanebbe a cipőbe.Kertet csinálunk, és eddig sosem voltak tujáink, bokraink. Csak 5 percre hagytam magára és már az egyik bokrot nullára rágta.Nekem szerencsém volt mert rajta kaptam pont, és nagyon megszidtam.Azóta nem mer hozzájuk nyúlni. Még túl kölyök a tietek, az enyém is csak 13 hónapos.
2017. júl. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!