Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet kulturáltan...

Hogyan lehet kulturáltan lebeszélni szaporításról?

Figyelt kérdés

Egyre többször fordul elő hogy közeli-távolabbi ismerősökkel szóba kerül a pároztatás, hogy ők szeretnének kiskutyát. Sokszor érdeklődnek az én kutyám iránt is de ő ivartalanított. Ilyenkor persze rögtön felkapom a vizet. Ha idegenről van szó (volt hogy utcán szólítottak le) akkor gond nélkül felvilágosítom a szaporításról, de az ismerősökkel már nehéz. A múltkor a barátom sógornője (akivel akkor találkoztam először) kérdezte meg hogy fedeztetném-e a yorkiját. És az olyan kínos, kezdjek pattogni a család előtt? Vagy amikor kollégák mesélnek ilyenekről...

Ezek egyszerű emberek, fogalmuk sincs a veszélyekről, és én meg nagyon nem szeretem az ilyen kínos dolgokat, de egyszerűen rosszul vagyok már a sok tudatlan embertől aki össze vissza szaporít mert olyan cuki...

Ti hogy oldjátok ezt meg?


2010. máj. 20. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik a fejébe veszi,hogy a saját édibédi kutyuskájától akar utódot,még ha nem is fajtatiszta a kutya,soha nem tudod lebeszélni.

Meg azt sem,akinek "a szomszéd bácsi ért a kutyákhoz és ő mondta,hogy szüljön/fedezzen a kutyám",meg a "mindnek lesz gazdája,már most sok jelentkező van"-féle idiótákat sem nagyon.

2010. máj. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én tudnék egy hatásos módszert , vidd el az illetőt egy menhelyre vagy inkább egy gyepmesteri telepre , de úgy hogy ne szólj neki előtte hogy hova akarod vinni.Ott mond meg az illetőnek hogy az ő kiskutyái is ide fognak kerülni a szaporítása miatt.

Ha az illető szereti az állatokat , sztem lazán lemond a fedeztetésről ha látja az ottani szenvedő , szeretetéhes kutyákat.

2010. máj. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kötelezővé tenném azn ilyeneknek valamelyik gyepin egy altatás megtekintését,hátha észre térne.
2010. máj. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
:(( Nekem is volt már konfliktus ilyesmiből. Próbáltam lebeszélni, de nem érdeklik mit mond nekik egy 17 éves lány... Meg amikor mondom, h ivartalanítva van a kutyám rögtön elkezdik hogy "jajj, szegény"....
2010. máj. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is hasonlo a problemam. En most vettem kutyat es allandoan leallitanak az utcan, hogy ez a legaranyosabb, amit valaha lattak es hol vettem, mennyiert. Persze szornyulkodnek az ar miatt es volt, hogy hallottam, hogy osszesugott a parjaval, hogy olcsobban is meg lehet am kapni. Na, en azonnal beszoltam. Igyekeztem nem bunko lenni, nem tudom, mennyire sikerult.

Megmondtam, hogy egyaltalan nem vettem a kutyamat tul dragan, hanem annyiert, amennyibe a tenyesztese kerult. Megmondtam, hogy azon a netes oldalon, ahol annyiert lattak kutyat az szaporitott es az olyanok sokszor betegek, elhanyagoltak illetve kihasznalt, rossz sorsu kutyak. Hozzatettem, hogy aki annyit nem tud kiadni a kutyaert amennyit en tettem, az ne vegyen ilyet, hanem menjen el menhelyre, mert azt is lehet szeretni.

Hu mennyi embernek mondtam mar ilyeneket. Nem voltam bunko, nem szemelyeskedtem, hanem elmondtam a tenyeket. Azert, hogy hitelesebb legyek, mindig hozzatettem, hogy mar evek ota gyujtottem erre a kis dögre, es ezalatt az ido alatt mindent megtudtam a kutyakrol, amit csak lehet. Es ez amugy igaz, szoval nem hazudtam.

Rokonokkal mar tenyleg nehezebb a helyzet, de nem lehetetlen. Engem annyira bant a kutyak sorsa a sok buta ember miatt, hogy eljutottam odaig, hogy akar a rokonokat is szembesitem a szaraz tenyekkel, sokszor a velemenyemmel is megspekelve.

En a helyedben nem kezdenek el hosszu beszedeket mondani, hanem ha megkerdezik, fedeztetned-e a kutyajat, akkor egyszeruen csak ennyit mondanek:

-Az en kutyamat ilyen erkolcstelen dologra nem fogja senki felhasznalni. Vagy ezt:

-Ilyen erkolcstelensegre pont rokontol nem szamitottam volna.

Persze egy ilyen hasnolno megjegyzesen mindenki ledobben es magyarazatot varnak, ilyenkor pedig mondhatod azt, hogy:

- Allatbarat reven nagyon sokat olvastam a kutyatenyesztesrol es a kutyakat vedeni probalo rendelkezesekrol, ugyhogy profi vagyok a temaban. Es mint hozzaerto ember mondom neked, hogy amit te akarsz az a felelossegteljes kutyatenyesztes meggyalazasa. Ha kutyat szeretnel tenyeszteni akkor jard meg a torvenyes utat amit minden erkolcsos embernek megjar. Es ha most nem erted, hogy miert vagok a fejedhez ilyeneket, akkor olvass utana a kutyak sorsanak es annak a kovetkezmenyenek, amit te keszulsz tenni.

Na es erre a kezebe nyomnek egy papirt nehany linkrol, amit mar korabban osszeszedtem.

Ha tenyleg ennyien jonnek hozzad ilyenekkel, akkor szerintem erdemes.

En mar sokszor osszeszedtem ilyen linkeket a rokonoknak, hadd okosodjanak. A hozzam jovo embereknek is szivesen adnek, de nem Mo-n lakom, ok pedig nem ertenek meg a magyar olvasmanyokat, amiket en ismerek.

2010. máj. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, úgy látszik nem vagyok egyedül ilyen problémával, és legtöbbször én is eltudom mondani mind ezt, közeli barátokkal vagy idegenekkel nem fogom vissza magam, de a barátom ismerőseivel még mindig gondba vagyok, most kezdek bekerülni abba a körbe, nem akarom rögtön elvágni magam, de azok pont olyan rossz kutyások, az egyik szaporítani akar, a másik póráz nélkül sétáltatja a vérengző rotiját nem törődve hogy az minden más állatott szét tép, a harmadik meg gyűjti az olcsó boxereket.

Nem tudok mit kezdeni velük, próbálom vissza tartani magam és szelíden célozgatni a realitásra.

köszi a válaszokat, jöhet még ha vannak ötletek....

2010. máj. 20. 17:05
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én pont a múlt héten kerültem ilyen "kellemetlen" helyzetbe. Szörnyen kínosan éreztem magam. Egy igen jó ismerősöm vett egy német dog szukát. Élek -halok ezért a fajtáért, de mivel nincsen rá anyagi keretem így csak távolról csodálom. Lényeg a lényeg, hogy 30ezer jó magyar forintért sikerült megvásárolni a kutyát egy kis otthoni "kéne pár kölyök" alomból, immáron lassan egy évvel ezelőtt. Színhibás a lelkem, meg hát ugye fene tudja mi baja lehet még.

Ismerősöm tudván , hogy bolondulok a dogokért, "nagylelkűen" felajánlotta, hogy az ő kutyájának egyébként is szülnie KELL, és ő nagyon szívesen ad nekem egy kölyköt.

Erre én pedig túl hirtelen vágtam rá, hogy kösz nem. Emiatt egy parázs vita alakult ki közöttünk, hogy nekem miért nem kell az ő kutyájától kölyök stb stb.

Azt éreztem, hogy egyszerűen hiába jövök ész érvékkel,hiába beszélek érthetően és példákkal alátámasztva, mintha a fallal trécselnék.

Egyébként valaki árulja el nekem, hogy került be a köztudatba az, hogy a szuka kutyának igenis szülnie kell, mert 10ből 5 embernek még mindig ez a mániája, és mikor az ember visszakérdez, hogy ezt mégis honnan vette, annyit mond, hogy az állatorvos mondta. De könyörgöm ilyet egy állatorvos nem mond...

2010. máj. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hidd el ,hogy van amelyik mond. És nem azért mert így tudja, hanem mert egy alomnyi kölyökkutya oltása, féregtelenítése az ő konyhájára nem keveset hoz.
2010. máj. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!